Ochrona ekranu - pomysłowość dzieci nie zna granic

bartur

Member
Witam,

Szukam na forum, szukam w necie... Moze zle szukam ale serio nic nie widze...

Chodzi mi o mozliwosci ochrony delikatnej powierzchni ekranu LCD. Mam malego szkraba, ktory juz za kilka miesiecy stanie na nogi i z wysokim prawdopodobienstwem bedzie rzucal wszystkim naokolo, rysowal po plaskich powierzchniach, walil zabawkami w co popadnie itd.

Mamy jakies oficjalne i 'domowe' patenty na "cos" na ekran zeby uchronic go przed uszkodzeniem?

Osobiscie widzialbym jakas szybe albo plexi, ale to pewnie nie najlepsze koncepcje...


Pozdrawiam
Bartur
 

dnc

Moderator
VIP
Osobiście polecam kratę metalową :D .
Jeden mój znajomy kupił plazmę i przed montażem położył ją sobie na podłodze. Dzieciak podbiegł i walnął z całej siły pilotem w ekran i szło poszło niszcząc przy okazji panel... Możesz sobie wyobrazić co się działo!!!
Nie ma bezpiecznej metody. Niestety jedyną możliwością jest zamknąć ekran w szafie, albo zakrywać jakimś drewnianym lub metalowym panelem. Jesli ekran wisi na ścianie na sporej wysokości to można coś wykombinować, ale jak stoi na półce, to nie tylko trzeba jakoś zabezpieczyć, ażeby nie została ściągnięta na podłogę!!! Inna sprawa, że pomysłowość małych dzieci nie zna granic i to co wydaje się pewnie zabezpieczone może być kolejnym sposobem na uszkodzenie.
 

szarp

New member
Trzeba tłumaczyć, tłumaczyć .... do bólu. Mój szkrab jak narazie panelu nie tyka. Rośnie jednak drugi, który jakoś respektu nie przejawia.
 

kojot

New member
WITAM
na to chyba nie ma rady moja coreczka ma 4,5 roku i jakis miesiac temu jak rzucila pilka w moj monitor lcd ktory stal na szklanej polce ktora sie rozpadla w drobny mak to dobrze ze akurat siedzialem przy kompie i zdazylem go zlapac a tez tlumaczylem i co nie ma rady na dzieci a juz myslalem ze jest na tyle duza ze rozumnie niektore rzeczy hehe a w tym tygodniu max w nastepnym bede kupywac plazme i nie wiem co moze jej wpasc do glowy :D
pozdrawiam
KOJOT
 
Ostatnia edycja:

bartur

Member
Cóż...

Mało tych odpowiedzi widzę...

Nakładki, futerały, etcetera mnie nie interesują. Bardziej zastanawiam się nad czymś jak szyba (widziałem w jakis Thomsonach, czy Grundigach). Nie dość, ze podnosi kontrast, to jeszcze chroni. Co prawda troche reflexow, ale cos za cos.

Na serio nikt tego nie ćwiczył i mam być pionierem??

Bartur
 

ein

New member
Nie cwiczylem

jeszcze :p ale mam znajomego, ktory ma dzieci z motorkami w tylnej czesci ciala - lata to, to, wywraca, przewraca etc. No coz bywa... Jego patent to wlasnie taka specjalna szyba, dodatkowo z powloka antyodblaskowa (sprawdza sie, ale tez ekran stoi w pokoju gdzie raczej jasno nie jest). Kupowal takie cos w raichu, pamietam ze troche narzekal ze drogie... coz moze powiem mu zeby sobie poczytal powyzsze komentarze he, he, he. To byl dobry zakup innymi slowy.
 

pasqctfo

New member
Tłumaczyć

Ja sama jestem mamą dwóch (czasem zdaje mi się nakręcanych podczas snu,kiedy wyglądają jak aniołki) łobuzów. I przymierzamy się do zakupu LCD.. powiem szczerze, wierzę w nasze umięjętności pedagogiczne, choć czasem spryt malucha omija tłumaczenia rodziców. I wtedy pada sakramentalne: "nie wiedziałem" lub co gorsza "nie mówiłaś".
Ale trzeba ufać szkrabowi. I mam nadzieję, że kiedy w końcu przywieziemy upragnione TV, stwierdzą: "o jakie fajne! będziemy oglądać i nie ruszać, żeby się nie zniszczyło".
Pobożne życzenia.. ale mam nadzieję, że nic się nie stanie.. bez krat, plexi i innych zabezpieczeń. Bo kiedyś plexi może spaść, krata się wygnie, co wtedy?
Myślę że najlepszym sposobem jest tłumaczenie. Tyle.
 

Deimos

Banned
Dzieci

Moja córka ma już prawie 19 lat i jak sięgne pamięcią nigdy w życiu nic nie ściągała z mebli! Jak leżała czekolada na wierzchu to pytała się czy może kawałek wziąć. Nigdy na nią nawet nie musiałem podnosić głosu, życze każdemu takiego dziecka i tak wychowanego. Wszystko zależy ile czasu rodzic raczy poświęcać dziecku i jak je wychowuje...
 

kojot

New member
WITAM
Deimos co ty piszesz z tym wychowywaniem miales grzeczne dziecko i tyle to jest tak jak sie trafi tak masz jedne dzieci sa grzeczne inne nie i mozesz sobie caly dzien siedziec z dzieckiem i tlumaczyc i nic nie da a innemu powiesz raz i wystarczy powiem tyle ze miales szczecie ze takie grzeczne dziecko Tobie sie trafilo
pozdrawiam
p.s moje dziecko na szczescie jeszcze plazmy nie zrywa ze sciany hehe
 

vinobo

New member
Ja wlasnie kupilem telewizor i dokupilem piecioletnia gwarancje, ktora obejmuje jakiekolwiek usterki mechaniczne jak i rowniez stlucznia, upadki itp i w ciagu dwoch dni od zgloszenia szkody dostaje nowy z kolejna piecioletnia gwarancja. A tez mam dziecko, niech sobie chlopak zyje bez stresu :)
Pozdrawiam
 

bart

New member
nie wiecie przypadkiem czy Panasonic oferuje taka opcje przedluzenia gwarancji i ile ona kosztuje?
Wprawdzie moja pociecha jeszcze nie dziala w trybie samobieznym (ma dopiero 3 mies.), ale za jakis czas zacznie, a plazma moze byc dla niej doskonalym celem bojowym ...
 

vinobo

New member
Nie wiem jaka polityke prowadzi Panasonic, bo gwarancja o ktorej pisalem dotyczy Samsunga, poza tym mieszkam za granica i nie wiem czy ta opcja jest dostepna w Polsce. Ja place przez 10 mieisecy po zakupie 29 funtow, a potem przez 5 lat spokoj. Wiem, ze jesli cokowlwiek sie stanie bede miec nowy. Poza tym uzywam tego telewizora takze do xboxa wiec jest w ciaglym ruchu, ruszany, obracany itp.
 

AreckiW

New member
Ja mam telewizor CRT 36 cali Philipsa. Mam też 3 synów - demolition boys:grin: .
Milion razy ścierałem z ekranu szklanego ślady palców, resztki jedzenia :niewiem: i nic na to nie poradzę. Tłumaczyłem miliard razy, ale weź tu gadaj, jak łepki nie kumają o co ci chodzi (moi juniorzy mają 5,5 , 2,5 i 4 miesiące). Ten najmniejszy jeszcze nie broi, ale dwaj pozostali już przeżuli mój TV. Ale szyba wiele wytrzyma (poza młotkiem rzecz jasna) dlatego polecam jednak coś z szybą (plazmę czy LCD, np LCD Amoi ma szybę, Samsungi nie mają).
No i jeśli wartość tego TV jest wysooooooka, to tylko ekran zamykany w jakiejś szafce.
Na wieszak na ścianie to bym raczej nie liczył.
 
Ostatnia edycja:

Marcin_s

Member
AreckiW napisał:
Ja mam telewizor CRT 36 cali Philipsa. Mam też 3 synów - demolition boys:grin: .
Milion razy ścierałem z ekranu szklanego ślady palców, resztki jedzenia :niewiem: i nic na to nie poradzę. Tłumaczyłem miliard razy, ale weź tu gadaj, jak łepki nie kumają o co ci chodzi (moi juniorzy mają 5,5 , 2,5 i 4 miesiące). Ten najmniejszy jeszcze nie broi, ale dwaj pozostali już przeżuli mój TV. Ale szyba wiele wytrzyma (poza młotkiem rzecz jasna) dlatego polecam jednak coś z szybą (plazmę czy LCD, np LCD Amoi ma szybę, Samsungi nie mają).
No i jeśli wartość tego TV jest wysooooooka, to tylko ekran zamykany w jakiejś szafce.
Na wieszak na ścianie to bym raczej nie liczył.
OK dobrym zabezpieczeniem bedzie cienka plyta z Poliwenglanu - z tego czesto robi sie szyby w samochodach sportowych jest trwaly lekki i ma bdb przezroczystosc - a sposob mocowania? Troche wyobrazni. Moj synek ma 13 miesiecy - potrafil CRT walnac z banki lub liscia lub polizac. LCD bedzie wisial na scianie
 

kowal

New member
Moja plazma wisi na ścianie ( dolna krawędź na wys. ok. 95 cm ), pod spodem stoi szeroka ( 160 cm ) szafka więc mój trochę ponad dwuletni synek nie ma bezpośredniego dostępu do TV. Oczywiście nadal istnieje możliwość dorzucenia czymś cięższym ( np. metalowym samochodzikiem ) ale póki co jeszcze do tego nie doszło.
Ale jak jedziemy w dłuższe trasy ( 8-10 h ) to biorę małemu do samochodu Mante z wyjściem VGA i 15" komputerowego LCD. Zabezpieczyłem go właśnie płatem plexi przyklejonym na przezroczystą dwustronną taśmę do przodu obudowy i muszę powiedzieć, że to zdaje egzamin, bo nawet "zajechanie z buta (bucika)" mu nie szkodzi. Więc może jest to jednak najlepsze rozwiązanie ( plexi jest dużo lżejsze i bezpieczniejsze niż tafla szkła )...
 

me_th_od

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

hej
mam pytanie odnosnie ubezpieczenia o ktorym piszesz.
dokonales tego w Polsce?
jezeli tak to w jakiej firmie? ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rudy

New member
Jak zabezpieczyć telewizor przed zniszczeniem?

Nowe telewizory z uwagi na swoje przystępne wymiary łatwiej dają się zrzucić z mebla, na którym stoją. Nie bez znaczenia pozostają również grasujące po domu dzieci, które bardzo chętnie "przybiją piątkę" bohaterowi kreskówki. Te i inne zagrożenia od zawsze nękały posiadaczy nowych telewizorów, którzy mimo, że dostarczyli do domu swoje wymarzone cudeńko nie mogli się nim cieszyć z uwagi na obawy o jego bezpieczeństwo. Dziś zaprezentujemy Wam wyjątkowo prostą ale bardzo skuteczną metodę zabezpieczenia swojego telewizora przed niebezpieczeństwami jakie czyhają na niego od frontu.
tvarmor_1_.jpg


Zbroja dla telewizora.
Wyobraźmy sobie ojca rodziny chcącego obejrzeć mecz na swojej nowej plazmie. Jeżeli już zabezpieczył telewizor przed zrzuceniem na ziemię cały czas obawia się o rysy lub tłuste plamy na ekranie. Co tu począć?
Podczas przeglądania internetu natrafiliśmy na produkt firmy TV Armor sprzedającej swoistą zbroje dla telewizora. Mowa tu o akrylowej osłonie na ekran, którą montuje się za pomocą dwóch pasów oplatających tylną część obudowy (montaż i demontaż trwa kilka minut). Przezroczysta płyta ma 0,75 cm grubości i w żaden sposób nie rzutuje na jakość wyświetlanego obrazu. Nie dotyka ona ekranu tylko tworzy przed nim swoistą barierę chroniącą przed uderzeniem. Ponad to jednolita akrylowa powierzchnia łatwo się zmywa więc jeżeli już jakiś z członków rodziny zechce przytulić misia na ekranie łatwo będzie zatrzeć ślady tego spotkania.
Urządzenie a raczej zbroja, którą dziś Wam opisujemy dostępna jest w dwóch przedziałach wielkości: na ekrany 30 - 32 cale oraz na 50 - 52 cali. Oznacza to, że gro posiadaczy telewizorów o innych przekątnych nie może skorzystać z tego niecodziennego rozwiązania. Cóż może trzeba będzie poczekać, tym czasem ceny oferowanych osłon to 129$ i 169$.

żródło:j t
 
Do góry