dreambox7020 a LCD

Rafik

New member
Poradźcie moi drodzy
kupuję telewizor LCD, zamierzam tez wymienić tuner na dreamboxa. Wiem, ze powinno się zaserwować tuner z HD (np HUMAXA) ale pytanie moje jest takie... czy dreambox ma połączenia, które wykażą choćby w części mozliwości LCD? czy w tym kontekscie nie rozni sie niczym od zwykłego tunera cyfry np pioneera?
 

klucho

New member
Witaj, ja napisze tylko o wlasnym przypadku. Mam DM7000 i plazme panasonica. Najlepszy efekt obrazu daje sie uzyskac na kablu EURO-Component (ja mam Profigold PGV-372 kupiony na allegro). Mysle ze jakosc sygnalu z dreama na LCD bedzie rownie dobra. O Humaxach nie wiem zbyt wiele ale jesli nie maja mozliwosci wpiecia sie ethernetem do sieci to moim typem bedzie nadal Dreambox. Z tunerami cyfry nie ma co porownywac tego sprzetu - chyba zaden nie ma mozliwosci wyjscia sygnalu component nie mowiac o hdmi. Jesli masz zaczynac zakupy to wybierz najpierw tuner (i ewentualnie kabel) a pozniej popros o pokaz w domu.
 

Rafik

New member
;-)

Rozumiem, że uro wychodzi z dreama a component wchodzi do plazmy? Czy połączenie component-component działało gorzej?
 

klucho

New member
dream nie ma wyjsc component. Sygnal wysyla po euro (oprocz component mozna uzyskac jeszcze composite svideo ntsc i pal). Wystarcza kabel i w sofcie zmienic w AV Settings na YPbPr wtedy dream po swoim euro wysyla sygnal component do telewizorka co chyba jest najlepszym rozwiazaniem jesli chodzi o te tunery.
 
Ostatnia edycja:
Do góry