Jaki projektor

adalbert68

New member
Witam. Mam nestępujace pytanko. Posiadam pub w którym chciałbym zamontować projektor. Służył on będzie wyłącznie do oglądania programów tv z satelity (Cyfra, Polsat) w większości relacje sportowe. Wielkość ekranu to 180 x180 cm (takowy już posiadam). Zaciemnienie średnie (kiedyś miałem projektor z lampą 1600 ANSI i było ok). Jaki projektor kupić? Czy jest w tym wypadku duża różnica w jakości obrazu pomiędzy projektorami o rozdzielczośći 800x600 i 1280 x720 (obraz tv i tak ma mniejszą rozdzielczość). Jak technologia: DLP czy LCD ? Jaki kontrast ? Oczywiście chodzi mi o to na co i w jakiej kolejności zwracać uwagę. Chciałbym wydać nie więcej niż 5-6 tys PLN i byćzadowolony z zakupu. Słuchając rad sprzedawców, to mam wrazenie, że chcą mi popchnąć kit, więc liczę na cenne rady szanownych czytelników niniejszego forum, za które z góry dziękuję.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
masz ekran 180 x 180, czyli projektor o matrycy 16 x 9 raczej odpada. Pozostaje rozdzielczosc 800 x 600 lub 1024 x 768, ale 800 x 600 w zupelnosci wystarczy, Domniemywam, ze projektor bedzie chodzil po pare godzin dziennie, wiec szukalbym takiego o jak najdluzszej zywotnosci lampy. Technologia LCD czy DLP? Za takie pieniadze kupilbym LCD, gdyz DLP w tej kategorri cenowej moze ukazywac efekt teczy i klienci beda narzekac ze widzą rozowa poswiate.
Szukalbym cos z oferty Epsona.
 

adalbert68

New member
cdn

Dzieki za info. To, że ekran jest 180x180, to nie problem (można nie wyciągnąć całości w pionie, więc najważniejsza jest szerokość ekranu ). Pozostaje dalej pytanie co jest najlepsze do oglądania relacji sportowych z satelity (LCD czy DLP) oraz jak sie ma korzyść z zwiększonej rozdzielczości (800x600 czy 1280x 720) przy takiej telewizji, no i jak z kontrastem?
 

adalbert68

New member
cd projektor

Czy mogę liczyć jeszcze na jakieś sugestie odnośnie tego na co najbardziej zwrócić uwagę kupując projektor w tej klasie cenowej (i do celów wyżej opisanych) ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
możesz

adalbert68 napisał:
Czy mogę liczyć jeszcze na jakieś sugestie odnośnie tego na co najbardziej zwrócić uwagę kupując projektor w tej klasie cenowej (i do celów wyżej opisanych) ?

możesz, ale...


pamiętaj, że jest dłuuugi weekend :)

Pozdrawiam Masta_J
 

adalbert68

New member
no i wybrałem

Nie mogłem dłużej czekać na info, więc wybrałem projektor NOBO X25M. Mam go odebrać w poniedziałek, więc jeszcze teoretycznie mogę coś zmienić. Czy macie jakieś doświadczenia w użytkowaniu ww. projektora? Jakie wrażenia? Proszę o pomocne informacje.
Pozdrawiam
 
Do góry