LED czy plazma

omasz33

New member
Witam wszystkich którzy wiedza coś więcej na temat tv więcej niż ja.
Mam takie to pytanie do was mam zamiar kupić telewizor. Tylko jaki?
Podoba mi się LED od SHARPA LC-40LU820 (810) ale nie powiem plazma Panasonic TX-P42G20E jest niezła i mam dylemat co kupić powiem jeszcze tyle że mam pokój słoneczny odległość do tv około 4,5 metra. Sygnał to kablówka UPC a do tego jeszcze XBOX360.
Może ktoś wyrazi swoja opinie na ten temat a może ktoś coś podsunie jestem otwarty na wszystkie sugestie bo naprawdę nie wiem co wybrać. Powiem sprzetu jest tyle a co sklep to mówią coś innego i zwykły człowiek taki jak ja nie wie co kupić. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów myślę że będzie jakaś odpowiedź na mój apel.:confused::confused::confused:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
LED to "wariacja na temat LCD" -wlasciwy wybor pomiedzy tymi dwoma technologiami (plazma,lcd) mozna podjac jedynie na podstawie wlasnych preferencji i wlasnych subiektywnych odczuc.
gdy juz podejmiesz decyzje jaka to technologia ma byc, wroc z pytaniem -"ktory model lepszy ?".
 

Adrian85

New member
Bez reklam
LED to "wariacja na temat LCD" -wlasciwy wybor pomiedzy tymi dwoma technologiami (plazma,lcd) mozna podjac jedynie na podstawie wlasnych preferencji i wlasnych subiektywnych odczuc.
gdy juz podejmiesz decyzje jaka to technologia ma byc, wroc z pytaniem -"ktory model lepszy ?".
I to jest dobra rada.Jeśli nie jesteś pewny jaką technologię wybrać to najpierw poczytaj o wadach i zaletach każdej z nich i zastanów się do czego najczęściej ma ci służyć,a potem uzyskasz pomoc w wyborze od osób które znają się każdej z tych technologi a nie od marketowych sprzedawców.
 

omasz33

New member
no właśnie ja pytam co jest lepsze plazma czy może led skupiam się na tych dwóch telewizorach tylko i wyłącznie.Pozdrawiam:?:
 

kapsell

New member
Bez reklam
Do 4,5 m to bierz minimum 50", bo gorzko pozalujesz po zakupie... Jak masz duzo slonca to zapomnij o plazmie, ogladanie bedzie bardzo malo komfortowe. Konsola jak najbardziej Sharp.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
kapsell masz oczywiście rację, przy założeniu, że kolega ma dobry sygnał TV. Bo jeżeli jest kiepski ( a taki niestety jest w Polsce najczęściej przez kablówki dostarczany ) to TV LCD wyśmienicie to pokarze.... ( obnaży jego słabość). Co do słońca - można rolety zamontować.
Co do wielkości to przy 4,5m jak najbardziej 50".
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jak rowniez przy zalozeniu ,ze kolega bedzie ogladal jedynie w sloneczne dni i nigdy wieczorami....
 

omasz33

New member
Dziękuje koledzy za wypowiedzi właśnie mam rolety i może zapanować egipska ciemność.
Mówicie żeby zastanowić się nad 50. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz bardzo wiele rozbieżności .
Odległość wskazuje że powinieneś sięgać po większy ekran niż 40" - o ile nie jest to problem kasy .
Gry wskazują na Sharpa LU 820. Ostrość szczególnie przy takich warunkach jest po stronie Sharpa.
Jeśli do SD to Plazma.
Najlepszym sposobem jest prezentacja w domu - gdzie sam na własne oczy wybierzesz najlepiej.
Ile % do oglądania programu tv ?
Ile % do grania ?
 

omasz33

New member
masz bardzo wiele rozbieżności .
Odległość wskazuje że powinieneś sięgać po większy ekran niż 40" - o ile nie jest to problem kasy .
Gry wskazują na Sharpa LU 820. Ostrość szczególnie przy takich warunkach jest po stronie Sharpa.
Jeśli do SD to Plazma.
Najlepszym sposobem jest prezentacja w domu - gdzie sam na własne oczy wybierzesz najlepiej.
Ile % do oglądania programu tv ?
Ile % do grania ?


co masz na myśli SD chodzi bo jestem laikiem.Pozdrawiam:-?
 

omasz33

New member
To znaczy co postawić an tego sharpa bo w plazmie wszystko by było w porządku ale pobór prądu:fool:
Sygnał telewizyjny będzie UPC cyfrowy mam nadzieje że dobry
 

ORTEK

New member
To znaczy co postawić an tego sharpa bo w plazmie wszystko by było w porządku ale pobór prądu:fool:
Sygnał telewizyjny będzie UPC cyfrowy mam nadzieje że dobry

Sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie co jest dla ciebie ważniejsze: pobór prądu czy jakość obrazu.
No niestety albo, albo, nie da się inaczej.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
To znaczy co postawić an tego sharpa bo w plazmie wszystko by było w porządku ale pobór prądu:fool:
Sygnał telewizyjny będzie UPC cyfrowy mam nadzieje że dobry

Jaki pobór prądu? 200-250W przy typowej 50" i normalnym obrazie? To mniej niż ciągnie mój ampli ze wzmacniaczem przy odtwarzaniu dźwięku (a po dorzuceniu PS3, niestety starej wersji, pobór prądu TV nie stanowi większości zestawu)...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Proszę nie zaczynajcie kolejnej dyskusji o poborze prądu, było już ich chyba z 1500....:grin:

A w kwestii merytorycznej, kup Plazmę i będziesz zadowolony a jakość obrazu zniweluje Ci różnicę w rachunkach!
( o ile w ogóle ją odczujesz....)

Edit
Tak jest pejotpe!!!!
 
Do góry