hdtv z satki na pc ciąg dalszy

Jacek

New member
ok. sa juz calkim nie tanie tunery dvb-s2 ktore mozna wsadzic sobie do pceta i co dalej? czy bez problemu mozna jak to jest z sky starem (wiem tylko z teori) rozkodowac sobie wiekszość kanałow z HD i obejrzec te Mistrzostwa w Piłce noznej w miare ladnej jakosci ?

i jeszcze jedno pytanko co do nvidi pure video ktore ponoc ma wspomagac mpega4. mam gf 6600 gt i po zainstalowaniu miesiecznej wersji tego wspomagacza w sumie nie zauwazylem jakiej kolwiek roznicy w odtwazaniu trailerow hd. 1080 jak cielo tak tnie (athlon 200 xp, 1 giga ramu, dyski 7200 ) choc soc tam zobaczyc sie da :/

czy hdtv z satki jest w 1080 czy 720 ?
bo mnie np 720 calkiem uzadza itak moj lcd na tyle jest zrobiony.

dziekuje z gory za pomoc
 

dnc

Moderator
VIP
Jeśli kupisz kartę DVB-S2 to albo musisz zaopatrzyc się w karte z modułem CI a nastepnie wykupic sobie np. pakiet prepaid Premiere HD (Niemcy). W tej chwili mozna tez ogladać kilka kanałów HD z satelity Astra. Są to m.in. Sat1 HD, ProSieben HD oraz jak już wspomniałem Premiere HD. Jak ktos lubi Niemiecki to polecam sie zaopatrzyć w tuner DVB-S2, jesli nie, to nic będzie to raczej bajer niz rzeczywiście użyteczny element komputera. szkoda, ze nie mamy dostepu bezproblemowego do satelitów nadajacych na wyspy brytyjskie bo tam ponoć nadają za free ciekawe kanały w HD.
Piszę tu o legalnej możliwości ogladania. Są też nieoficjalne, ale o tym np. na http://forum.dvhk.pl

Co do formatu H.264 to mimo, iż karty Nvidia ma wspomaganie w przetwarzaniu obrazu, to mimo wszystko trzeba mieć "pod maską" dość sprawnego procka. Minimum 2.8GHz. Jesli masz Athlona 2000 to niestety będzie cięło. Karta tylko wspomaga a nie zastępuje w obliczeniach procesor.
 
Do góry