Projektor 1280x720 jaki i gdzie najtaniej?

korkodyl

New member
Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem projektora.
Interesuje mnie wylacznie projektor z rozdzielczoscia natywna 1280x720.
Chce go podlaczyc do Xbox'a 360 oraz komputera i DVD.
Ale generalnie zalezy mi wlasnie na podlaczeniu do konsoli.

I stad mam kilka pytan:

1. Podlaczal juz ktos X360 do projektora? Jakie wrazenia? Warto?
2. Jaki projektor byscie polecili oprocz panasonica pt-ae700/900 ?
3. Gdzie szukac zeby kupic najtaniej ??? Moze sa aktualnie jakies okazje na ktore warto zwrocic uwage? Moze ktos ma jakies namiary?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
polecam projektory Epson, np:
http://www.allegro.pl/item95051820_projektor_epson_emp_tw600_kino_domowe_sklep_wawa.html

osobiscie posiadam epsona ale Emp tw 10 h o rozdzielczoci 852 x 480, mam podlaczoną konsole PS2 i jest super

jesli podłączysz xboxa 360 pod projektor o rozdz. 1280 x 720, to gwarantuje, że szczęki bedziesz ze 2 tyg. szukał na podłodze

oczywiscie pamietaj o odpowiednim zaciemnieniu pomieszczenia ,w ktorym bedziesz chcial uzywac projektor.
 

quater

New member
zastanawiam sie czy do konsoli nie lepiej kupic projektor 4:3? do wyswietalnia filmow ostatnio bardzo popularne sa projektory 16:9... sam do niedawna nie bylem przekonany co do proejktorow 16:9 (do kina domowego) ale wszyscy mnie namawiaja do zakupu wlasnie takiego projektora.
sam musisz zadecydowac co wolisz...

1. chcesz podlaczyc projektor o rozdzielczosci 1280x720 do konsoli ktora (najprawdopodobniej) nie obslugoje takiej rozdzielczosci... jednak nie mam Xboxa i nie wiem w jakiej rozdzielczosci pracuje. jesli mam racje to nie ma sensu kupowac takeigo projektora (ze wzgledu na cene) bo i tak nie wykorzystasz dobrodziejstw tej rozdzielczosci...
podlaczajac jakiekolwiek urzadzenie do projektora (jak i do innego sprzetu AV) pamietaj o rodzaju polaczenia! jesli konsola ma tylko wyjscie svideo to juz napewno nie ma sensu kupowat projektora o takiej rozdzielczosci...
ze storny projektora duze znaczenie ma procesor skalujacy obraz! jesli podajesz obraz o niskiej rozdzielczosci to zostaje on przeskalowany do wiekszej i wlasnie to ma olbrzymie znaczenie. przy kiepskich algorytmach skalowania obraz jest pelen roznych artefkatow.

wiec podlaczajac projektor do konsoli upewnij sie ze korzystasz z najlepszego wyjscie/wejscia i ze Twoja konsola potrafi wygenerowac taka rozdzielczosc (rozdzielczosc natywna).

2. jako ze sam szukam projektora 16:9 WXGA zastanawialem sie nad InFocus ScreenPlay 5000 i Sanyo Z3... w tej chwili Sanyo Z3 jest moim faworytam, powiem wiecej w 99% jestem przekonany ze go kupie.
jego cena jest naprawde bardzo niska, ok 4200zl. takie parametry, bardzo cichy, 3000h, wysoki kontrast, same plusy! (jasnosc wynosi 800 ANSI ale mysle ze to nie problem)
http://www.allegro.pl/item97651473_sanyo_plv_z3_nowy_faktura_vat_gwarancja.html
to Ci moge polecic z czystym sercem! nie widzialem tego projektora ale wiem ze jest to jeden z najlepszych. opinie ludzi z calego swiata o tym swiadcza...
jesli bedziesz podlaczal ten projektor pod komputer to podlacz przez DVI!

Epson zaproponowany przez drosophilia jest o 2500 drozszy... ma za to wieksza jasnosc. jednak nie wiem czy jest sens doplacac tyle kasy.

Optomy HD72i nie znam... jest prawdopodobnie jajdrozszym projektorem proponowanym do tej pory... jest to projektor DLP co zonacza ze wystepuje w nim efekt teczy (jednak z tymi parametrami bedzie ten efekt zadko zauwazalny). plusem jest duza zywotnosc matrycy DLP, wieksza niz LCD.

nie spiesz sie z zakupem projektora. polecam strone http://www.projectorcentral.com
 
Do góry