cyfra+ nowa jakość?

gufi

New member
Witam! W wielu postach natknąłem się na stwierdzenia o zmianach w jakości sygnału cyfry+ od kwietnia. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat, na czym polegają zmiany, czy już to działa i czy różnicę widać "gołym okiem". Pozdrawiam wszystkich.
 

maszek

New member
Bez reklam
Mam C+ od wielu lat i nie zauważyłem istotnych zmian w jakości odbieranego sygnału (na Mediasacie). W zapowiedziach ofertowych brak info o jakichkolwiek programach HDTV. Jedyną zmianą od kwietnia jest program bonifikujący lojalnych klientów.
 

xroma

New member
Tak, to prawda. Programy Cyfry+ ulegną znacznej poprawie, gdyz wysłużony satelita HotBird 1 niedługo spłonie w atmosferze a programy przejda na świeżo wystrzelonego satelite HotBird 7.
Jest on już na orbicie. Oczywiście 13 stopni EST - tak więc żadne zmiany w ustawieniach tunerów narazie niepotrzebne. Jeśli programy z pakietu cyfry+ nie zmienią wartości transponderów to żadne zmiany nie będą potrzebne. A jeśli Cyfra + wykupi ich więcej i pozmienia częstotliwości z pewnoscią poinformuje swoich abonentów.

P.S. Polepszenie obrazu nie dotyczy odbiorników oferowanych przez operatora. Są one poprostu zbyt kiepskie :(
 

arsenal

Moderator
VIP
Jakość techniczna programów Cyfry+ nie polepszy się. Polepszy się tylko siła sygnału z którą nadaje sam satelita. Nie ma to nic wspólnego z jakością programów. Jest ona zależna od nadawcy a jak wiemy Cyfra+ jest europejskim rekordzistą w upychaniu kanałów na jednym transponderze. Jednocześnie zmniejszają rozdzielczość większości kanałów a w reklamach bez wstydu i z uśmiechem na ustach kłamią o nadawaniu w najwyższej cyfrowej jakości. Dokupienie nowych transponderów też jest nierealne, gdyż jak się dowiedziałem od ich infolinii technicznej, cytuję:" nie stać nas w tej chwili". Żałosne.
 

xroma

New member
arsenal napisał:
Jakość techniczna programów Cyfry+ nie polepszy się. Polepszy się tylko siła sygnału z którą nadaje sam satelita. Nie ma to nic wspólnego z jakością programów. Jest ona zależna od nadawcy a jak wiemy Cyfra+ jest europejskim rekordzistą w upychaniu kanałów na jednym transponderze. Jednocześnie zmniejszają rozdzielczość większości kanałów a w reklamach bez wstydu i z uśmiechem na ustach kłamią o nadawaniu w najwyższej cyfrowej jakości. Dokupienie nowych transponderów też jest nierealne, gdyż jak się dowiedziałem od ich infolinii technicznej, cytuję:" nie stać nas w tej chwili". Żałosne.

No i już po zmianach :)
Poprawa jakości? - ZDECYDOWANA ! (zwłaszcza programy TVN-u) Siła sygnału ma znaczenie co do jakości. ( chodzi mi o prawdziwe tunery sat. a nie ten złom co daje cyfra )
Nie stać ich na nowe transpondery? Arsenal - powiedz skąd gość z infolini może wiedzieć co robi zarząd? Obiecywali wydzierżawić miejsce na nowych transponderach. Oto one:
11.278 , 11.488 , 10.892 , 10.719
 

parsifal

New member
Witam
Xroma, a jaka polaryzacja na tych transponderach które podałeś? Dzisiaj rano włączam TVN24 a tu jak 13 grudnia 1981 roku... Mam dekoder Radixa z Astonem i niestety w trybie automatycznego wyszukiwanie nic nie znalazłem:-(
Pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
xroma napisał:
No i już po zmianach :)
Poprawa jakości? - ZDECYDOWANA ! (zwłaszcza programy TVN-u) Siła sygnału ma znaczenie co do jakości. ( chodzi mi o prawdziwe tunery sat. a nie ten złom co daje cyfra )
Nie stać ich na nowe transpondery? Arsenal - powiedz skąd gość z infolini może wiedzieć co robi zarząd? Obiecywali wydzierżawić miejsce na nowych transponderach. Oto one:
11.278 , 11.488 , 10.892 , 10.719
Nie mam "złoma" od Cyfry+. Różnicy w jakości obrazu po zmianach nie ma. Najwyżej nie będzie zrywać obrazu przy mocnym deszczu. Te częstotliwości co Podałeś Xroma to właśnie wszystkie jakie posiada C+ i więcej nie będzie. Widocznie wychodzą z założenia, że większość i tak ogląda na 21 calach. Na takim tv wszystko wygląda dobrze. Żeby się tylko na tym skąpstwie nie przejechali.
TVN ma swój własny transponder więc jakość jest dobra. Już zresztą zapowiedzieli(TVN) dokupienie następnych transponderów. Ciekawe czy na następne kanały tematyczne( TVN ma prawa do Ligii Mistrzów do 2009) czy na dalsze nadawanie TVN analogowo.
 
Ostatnia edycja:

adalbert68

New member
a jaki dekoder?

No a może nie do końca na temat główny, ale myślę że coś w temacie: Jaki polecilibyście dekoder do Cyfry+ z wyjściem dvi no a najlepiej z możliwością równoczesnego podpięcia karty Cyfry i Polsatu ? Obraz idzie na projektor z wyjściem DVI.
 

dnc

Moderator
VIP
adalbert68 napisał:
No a może nie do końca na temat główny, ale myślę że coś w temacie: Jaki polecilibyście dekoder do Cyfry+ z wyjściem dvi no a najlepiej z możliwością równoczesnego podpięcia karty Cyfry i Polsatu ? Obraz idzie na projektor z wyjściem DVI.

Tunery satelitarne są różne w zalezności od potrzeb i ilości pieniedzy w kieszeni, ale jeśli już szukać to najlepiej coś z Dreamboxa, Relooki lub Fergusony mogą byc. Niestety większość tunerów nie ma wyjścia DVI lub HDMI. Dopiero tunery HDTV jak Humaxy mają to złącze. Cena też jest proporcjonalna do tego co oferują (czyli jest spora). Inna sprawa, że by tuner czytał karty C+ musi obsługiwac system Seca2 Mediaguard i przepuszczać uprawnienia, czyli musi mieć możliwość wysyłania do karty wszystkich instrukcji, które dostaje z satelity od providera.
Jeśli dany tuner nie ma slotu na karty Seca, to trzeba się zaopatrzeyć w tuner z możliwością włożenia modułu CAM, który czyta karty Seca2. Jest ich kilka, jak Aston, Zeta itd. Można popytać w sklepach SAT.
No i rzecz najważniejsza, która notabene była już na tym forum poruszana. Polsat stosuje swoje własne tunery sparowane z kartami abonenckimi. Stąd nie da się włożyć je do innego tunera, nawet od samego Polsatu. Co ciekawe, kiedy pada tuner, dostaje się nowy oraz nową kartę. Ten problem jest spory, ponieważ blokuje mozliwość zwiększenia liczby klientów, którzy mają swoje własne tunery i nie mają zamiaru kupowania nowego, badziewiastego od Polsatu. Inna spara, że Polsat zresztą jak i C+ nie stara się by przyciągnąć klientów ciekawą ofertą nie tylko programowa, ale przede wszystkim sprzetową. I dlatego pewnie zamiast 1 czy 2 mln klientów każdy mają w sumie około 1,5 mln. Oferty sprzętu obu platform nie są skierowane do bogatszej klienteli, tylko do biedniejszej. To jest zamknięte koło. Platformy nie mają oferty dla wszystkich, więc mają mało klientów, gotowych zapłacić więcej za lepszą jakość i ciekawsze kanały. Ci biedniejsi płacą mniej więc i oferta jest dostosowana do tego jak płacą klienci. Szkoda, ponieważ za granicą platformy mają na prawde ciekawe oferty i w porównaniu z nimi nasi wyglądają jak "zdechłe kury"... :???:
 

wlodek1001

New member
cyfra+

Po przeczytaniu powyższych wywodów chyba wreszcie zdecyduję się na cyfrę . z własnym tunerem. Polsat faktycznie zniechęca całkowicie, choć podobno tuner Samsunga jest niezły na początek
 
Do góry