Amplituner & PC

Piki

New member
Otóż mam taki problem:
chcę podłączyć PC do amplitunera Onkyo TX-SR503E, tak abym mógł słuchać
muzyki w formacie mp3 na głośnikach kina domowego.Jaką karte dźwiękową
wybrać do komputera?Nie jestem pewnien, czy karta musi miec SPDIF , czy
wystarczy przykladowo taka:
http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SB+X-FI+XTREME .
Acha w amplitunerze są z tego co wiem są 4 wejścia cyfrowe (3 optyczne, 1 koaxialne).
Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Zdecydowanie polecam podłączenie PC do amplitunera przez łącze cyfrowe SPIDF czy to optyczne czy elektryczne. Jeszcze nie ma takich kart, które będą mieć takie parametry i mozliwości jak normalny amplituner. O mocy muzycznej nie wspominając.
Są co prawda karty o parametrach audio bardzo dobrych, ale cenowo niewiele są tańsze od standardowych amplitunerów.
Karty Creative'a były i są od wielu lat niedoścignionym jakościową sprzętem, ale to połowa sukcesu. Teraz i tak musisz kupić jakiś zestaw audio by móc się cieszyć z dźwięku przestrzennego. Jesli zatem masz juz amplituner to masz bardzo dobry przetwornik d/a audio. Zatem nie potrzebna Ci jakaś super wypasiona karta. Wystarczy tylko, aby miała łącze SPDIF, próbkowanie 24 bitowe/96kHz. Sygnał poślesz po kablu cyfrowym, a amplituner sam już zrobi co do niego należy.
Ja osobiście mam najzwyklejszą kartę realteka ALC650 na płycie głównej. Lecz korzystam tylko z łącza cyfrowego i jestem baaaardzo zadowolony z jakości dźwięku. Wyjście analogowe z karty to przy jakości z amplitunera kicha do kwadratu.
 

Piki

New member
Zdecydowanie polecam podłączenie PC do amplitunera przez łącze cyfrowe SPIDF czy to optyczne czy elektryczne. Jeszcze nie ma takich kart, które będą mieć takie parametry i mozliwości jak normalny amplituner. O mocy muzycznej nie wspominając.
Taki mam zamiar, jaką karte dziękową powinienem kupic żeby miec złącze SPIDF. Czy najtańsza Creative z serii X-Fi wystarczy? (link wyżej)
 

dnc

Moderator
VIP
Karta moze być dowolna. Trzeba tylko żeby miała wyjście cyfrowe. To wszystko. I tak całą odpowiedzialnosc za jakość dźwięku przejmuje amplituner, więc jakośc karty nie jest tak ważna. Karta podana spełnia te wymogi wiec można ja kupić. Warto jednak sprawdzić czy są tańsze karty, a majace te same parametry techniczne co Soundblaster.
 

Piki

New member
Karta moze być dowolna. Trzeba tylko żeby miała wyjście cyfrowe
Kod:
Złącza

[LIST]
[*]FlexiJack ([b]wejście cyfrowe [/b]/ wejście liniowe / mikrofon) przez minijack 3,5 mm
[*]Wyjście liniowe (przód / boki / tył / środek / głośnik niskotonowy) przez minijacki 3,5 mm
[/LIST]ale wg. opisu ta z linka ma wejście a nie wyjscie...To jedno i to samo?
Jeśli tak to musialbym sie jeszcze zaopatrzeć w kabel koaxialny który z jednej strony miałby mini jack 3,5 mm a z drugiej jack do amplitunera.Zgadza się?
 

dnc

Moderator
VIP
Czyli wychodzi na to, że na zewnatrz nie wyprowadzili złącza SPDIF OUT (jakieś to dziwne!!!). Czyli ta karta się nie nadaje, chyba, że chcesz się troche pobawic wiertarką i lutownicą. Pewnie na złączach na płycie karty są piny do podlączenie cyfrowego wyjścia. Musiałbys tylko kupic sobie: złacze na 2 piny tak by pasował do gniazda na płycie karty, kabelek ekranowany około 20 cm zaślepkę na gniazdo PCI i gniazdo typu Cinch. łączysz to wszystko ze sobą tak by sygnał był w środku gniazda a masa na ekranie. Wiercisz otworek na wymiar gniazda w zaślepce i wkładasz ją do wolnego gniazda. Podłaczasz pod kartę + do + i - do -. i powinno zacząc działać. Ja jednak polecam pójść do jakiegoś sklepu i sprawdzić która karta ma SPDIF OUT. Na pewno będzie to prostsze i szybsze.:cool:
 
Do góry