DVD - na co zwracać uwagę (FUNKCJE) ???

artek

New member
HALO, HALO...

Chcę zmienić DVD i nie wiem CZYM SIĘ KIEROWAĆ? :rolleyes:

PYTANIA:
  1. jak eliminować mniej istotne funkcje (w codziennym użytkowaniu) i "na chłodno" oceniać marketingowy szum (jestem laikiem), czyli NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE
  2. czy decydować się na nagrywarkę żeby już nie stosować Magnetowidu, a jeśli tak to
  3. (ewentualnie) nagrywarka czy HDD [nie jest moim zamiarem ani archiwizowanie ani edytowanie (nie będę miał czasu, więc wystarczy mi przewijanie), ale zastanawia mnie różnica w cenie i wytrzymałość optyki]
SPRZĘT: tylnoprojekcyjny Sony KDF (HDMI, małe HD - 720), amplituner Denon (i do zmiany DVD: Thomson DTH 210)
STOSOWANIE: dobry film z dobrej wypożyczalni (rzadko DivX), ewentualne nagranie filmu z TV (bo albo zbyt późno wracam do domu albo chcę uniknąć i przewinąć reklamy).

Zabawa w HDTV to u mnie dopiero pieśń przyszłości :((bo teraz kłopot jest z dostępnością a za chwilę z cenami nowych standardów zapisu).
Jeśli chodzi o nagrywanie,

Temat jest bardzo ogólny ale liczę, że przy Waszej pomocy.... (to nie jest pytanie o model lub producenta). :)
POZDRAWIAM
 

euro

New member
DVD do KDF50

Właśnie skończyłem oglądanie "Kronik Riddicka" na Panasonic S295, które chciałem porównać do mojego starego (ponad trzy lata) Denona 900. Denon po scarcie, ponieważ nie ma componentu a Panas po component z progresywnym skanowaniem. Mimo, że mój Denon to też najniższa półka to Panasonic mu nie dorównuje jakością obrazu. Miałem kiedyś też dwa Philipsy i Onkyo. Denon dokłada wszystkim wymienionym. Nie wiem jak z wyższymi półkami innych producentów ale myślę, że Denon 1920 to będzie to!!
Mój tv to SONY KDF 50. Oglądanie filmów na DVD to czysta przyjemność!
 

artek

New member
Może pomoże inaczej zadane pytanie pomoże Wam mi pomóc:

Nie chcę się kierować ceną (no max 1,0k-1,2k) i producentem (przynajmniej na początek), tylko sensownością stosowanych funkcji-połączeń-możliwości-itp. (co do których nic obecnie nie wiem i dopiero przy Waszej pomocy coś załapię)

Zatem, jeżeli mam wybierać DVD, to najpierw sprawdzam czy ma np:...................................................... a z drugiej strony ma mnie nie obchodzić, że posiada np:.........................................................

Tak mi chodzi po głowie, żeby może nagrywarka (zgrać film do obejrzenia "na potem"), żeby miał PIP, żeby czytał jak najwięcej formatów. Ale już przy "progresive scan", "wydajności przetwornika", "up-scalerach" się nie orientuję - więc proszę o cierpliwość i pomoc
 

aaa

New member
Witam

A co z nagrywaniem filmów DVD, które mają zabezpieczenia ????

Czy rozwiązanie z dyskiem twardym jest tu lepsze od nagrywarki (połączonej z odtwarzaczem)?
Jak często płytki w wypożyczalniach mają takie zabezpieczenia (procentowo)?
Czy można to jakoś obejść?

Czy z Cyfry+ wszystko da się nagrać ?

BARDZO DZIĘKUJĘ
 

wlodek1001

New member
Od dwóch tygodni mam Denona dvd 1920. Pod względem wyposażenia myśle ,że to był najlepszy wybór cenowy. jeżeli chodzi o wykonanie to mój poprzedni dvd Yamaha S 1500 bije Denona. Po wysunięciu szuflady Deniona wewnątrz widac tandetny biały plastikowy machanizm. Na plus Denona zaliczam skaler, sygnał dvd po komponenice denona i yamahy był taki sam , czyli świetny.Na razie jestem na etapie porównywania obrazów z różnych filmów dvd.Do tej chwili/ kilkanaście filmów/ najlepszy obraz był z Fantastycznej czwórki, super barwy, ostrość itp. TV to LG 32 LX2R i projektor EPSON TW 10 H. TV chodzi po HDMI , projektor niestety po komponencie przez 10 m kabel. Zmieniam dość często sprzęt, w ciągu 4 lat to mój 3 dvd. zaewsze lepszy od poprzednika. Tym razem nie wybrałem Denona 3910 bo czekam już na HD DVD. Prawo nowości stanowi ,że cena jest wprost proporcjonalna do czasu wprowadzenia systemu na rynek. Po roku HD dvd pójdzie zapewne mocno w dół i prz cenie w okolicach 2500 zł za przyzwoity dwusystemowy odtwarzacz HD/Blu wymienie sprzęt. Na dzień dzisiajszy polecam gorąco Denona 1920 pomimo jego mankamentów.
 

zabka11

New member
Mam pytanie do Wlodka
czy ten Denon czyta wszystko co na dzień dzisiejszy jest dostępne - chodzi mi o nośnik i format tzn DVD+ / - R/RW oraz format WMVHD
Jednocześnie czytałem gdzieś że sa problemy z DVIx jeśli jest plik TXT ???

Posiadam obecnie stare DVD SONy z dekoderem 5.1i zwykły EURO a zależy mi teraz na HDMI i wyjściem audio analogowym 5.1
Do tego sprzetu zamierzam dokupić Ampiltuner Yamaha coś pomiedzy 457 a 657 co sądziśz o takie konfiguracji. Posiadam TV 42'PV60 Panasa a co do kolumn to jest to Tonsil Excelent. mam duży 50 m2 salon i dośc wysoki.
Jak uważasz jak to będzie współgrało. Pytam Ciebie bo pisałeś że często zmieniasz sprzęt więc masz dośwadczenie.
 

wlodek1001

New member
Myślę,że na tak duży pokój to planowany sprzęt będzie za słaby. Aktualnie mam na 18 m kw kolumny -przód B&W 603, tył tannoy mercury M2, sobwoofer Yamaha 320, centralny B&W cc3 i dużo dobrych kabli. Nie będę już nic kupował z dvd, poczekam na HDDVD i wtedy zobaczę czy trzeba zmieniać sprzęt audio. Poprzednio miałem Yamahę 796, nie czytała cd-r, ale czytała dvd -/+ r, pomimo ,ze system dvd +R jescze praktycznie nie istniał.Denon faktycznie nie czyta divix , wszystko znajdziesz na stronie denon.pl trzeba przerabiać pliki txt, ale ja nie uznają divia , odtwarzam tylko dvd, nie porównywalna jakość obrazu i dźwięku. jak mam mozliwość to zawsze preferuję napisy w DTS , DD a na końcu lektora.Z kupowanie sprzętu trzeba być ostrożnym , bez przerwy wchodzi coś nowego,kuszącego opcjami i ceną. Jak się ma kasę to można sobie pozwolić na to, ale ostrzegam ze sprzedażą używanego sprzętu, bardziej zmęczonego moralnie niż faktycznie bedzie kłopot. Za Yamahę 796 dałem ponad 2000z ł, potem sprzedałem za 300 zł. teraz też mam kłopot ze sprzedażą Yamahy 1500. tak to juz jest. penie Moje nowe lcd lg też za 2, 3 lata pójdzie na sprzedaż na rzecz pełnego HDTV. Ocena sprzętu jest zxawsze subiektywan, zależy od tze ucha słychacza, pomieszczeń i możliwości finansowych. Na pewno warto zainwestować w dobre kable, sam się o tym przekonałem
 
Do góry