HD Premiere - pytanie laika

Crichton

New member
Witam.
Poniewaz zblizaja sie wielkimi krokami Mistrzostwa Swiata a czlowiek chcialby to obejrzec w jak najlepszej jakosci dlatego mam prosbe.
Czy ktos moze mi opisac co dokladnie musze zakupic aby moc odbierac HD Premiere w Polsce? TV HD juz mam.
I jakie beda orientacyjne koszty takiego sprzetu (Tuner, Dekoder ?).
Z gory bardzo, bardzo dziekuje.
 

dnc

Moderator
VIP
Jesli masz juz TV HD to 1/3 drogi za Tobą. teraz już tylko musisz kupić sobie tuner satelitarny HD obsługujacy standard DVB-S2 no i oczywiście kartę z pakietem Premiere HD. Karty można juz dostac w Polsce w systemie prepaid kupując abonament. Nie wiem natomiast czy da się już kupić tuner DVB-S2? W Niemczach Premiere sprzedaje swoje tunery, ale w Polsce raczej będzie cięzko je dostać. Wiem, że na wiosnę Humax ma sprzedawać najnowsze tunery właśnie obsługujące ten standard, ale w Polsce moga pojawic sie dopiero w kwietniu (cena około 1000-2000 zł w zalezności od wersji): http://www.satkurier.pl/?produkty/&kat=40&id=31581. Jak będzie - zobaczymy.
Można też oglądać pakiet Premiere przy pomocy kart Didem (w cenie 300-400 zł), które pozwalają na nieautoryzowany ;) dostęp do oferty tego operatora. Więcej szczegółów: http://laki.dvhk.pl
 
Ostatnia edycja:

dominikm

New member
A gdzie można nabyć te przedpłacone karty Premiere? Aha: słyszałem, że do odbioru Premiere w Polsce, konkretnie w Krakowie, potrzebna jest większa czasza. Czy to prawda? Czy wystarczy 80cm?
 

dnc

Moderator
VIP
Są sklepy, ktore oferują te karty. W tej chwili nie podam adresu, bo musiałbym poszukac w swoich głębokich zasobach, ale jak znajdę to podam. Co do pakietu Premiere, to nadawany jest on z satelity Astra 19.2E, stąd posiadacze anten muszą ustawić sobie antene lub dokupic konwerter i podłączyć na "zeza". Jesli odbierałbys tylko Astre to wystarczy antena 60cm, ale jesli miałby to być odbiór z Hot Birda i Astry, to min. dla dobrego odbioru to 90 cm czasza.
 

nowy66

New member
Jak rozumiem jest już trochę osób używających HD Premiere.

Podzielcie się swoimi uwagami - jak działa, jaka jakość, jaki repertuar, czy warto? itp. Jaki odbiornik - jak działa, jaka obsługa, stabilność pracy itp.

pzdr
 
Do góry