Tuner DVB-S a Cyfra +

mczdeb

New member
Witam.

Sygnał telewizyjny odbieram tylko poprzez tuner cyfry +, czy kupując telewizor jest sens dopłacać i kupować go z tunerem DVB-S? Aby odbierać przez niego cyfrę trzeba dokupić moduł CI którego używanie według cyfry jest nielegalne. Czy jakość obrazu będzie lepsza z takiego tunera niż ze standardowego dekodera cyfry?
 

Czankra

New member
Ja bym osobiście polecał tuner wbudowany - mam Sharpa 37GD7E i Cyfra+ na Astonie 2.00 jest dużo lepszej jakości niż poprzez standardowy tuner. Jedno pudełko i jeden pilot mniej :)
 

tomm

New member
ech... po co wam wbudowany tuner satelitarny? ja także rozważałem tą kwestię, podpinacie satelitę i co? programy FTA lub beznadziejna Cyfra+ która każe sobie płacić ogromne pieniądze. Ja osobiście zakupiłem model tunera z twardym dyskiem, mogę nagrać 40 godzin materiału bez straty jakości, jak mam ochotę to następnie nagrany materiał pakuję do kompa i na DVD, przy odpowiednim oprogramowaniu edu (tuner musi mieć możliwość programowania) oglądam to co chcę - a ta zabawka kosztuje tylko 800 zł. Po co wam związane ręce? a jeżeli nie korzystacie z możliwości programowania to kupujecie kartę cyfry+ pakujecie do gniazda w tunerze i oglądacie grzecznie płatną TV. Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
mczdeb napisał:
...Aby odbierać przez niego cyfrę trzeba dokupić moduł CI którego używanie według cyfry jest nielegalne. Czy jakość obrazu będzie lepsza z takiego tunera niż ze standardowego dekodera cyfry?

To bardzo ciekawe, ze korzystanie z modułu CI jest nielegalne. Czy jest to gdzieś napisane? Przeciez nie ma znaczenia na czym ogladam. Jesli mam wykupiony abo i go regularnie płacę, to dla Cyfry+ jak dostawcy usług płatnej TV nie ma znaczenia na czym to ogladam? Ale u nas wszystko jest mozliwe!!!
Jakość obrazów na tunerach Cyfry+ jest zazwyczaj słaba, stąd ludzie zaopatrują się w swoje własne tunery bądź to Dreamboxy, bądź Ferdki lub też inne, które czytają karty SecaMG i przenosza uprawnienia. Wydaje się zatem, że tuner wbudowany w TV będzie dawał lepszą jakość obrazu niż zewnętrzny. Pomija się tu cały obwód dekodowania cyfrowo-analogowego w tunerze i a-c w TV. Wydaje mi się, ze w przypadku tunerów DVB jakość obrazu przede wszystkim zalezna jest od tego jaką jakość nadają z satelity. Na jednym z forum o TV SAT przeczytałem taką ładną kwintesencję polskich operatorów DVB. Wyznają oni bowiem zasadę: "Nie jakość nadawać, ale jakoś nadawać". Stąd zamiast 2 czy 3 mln klientów każdy mają tylko w sumie około 1.5 mln!!! Jak to mówią: "Skąpy dwa razy traci!!!"
 
Ostatnia edycja:

helper

New member
Rozmawiałem z przedstawicielem Cyfry +, który stwierdził, że mogę oglądać, z czego chce (obojętnie czy jest to tuner wbudowany, czy oddzielny). Byle bym opłacał abonament. A tuner w zestawie i tak muszę wziąć, bo jest wkalkulowany w usługę - nie ma możliwości "tańszego" abonamentu, bo np. nie potrzebuję zewnętrznego tunera Cyfry.
 

lukas

New member
helper napisał:
Rozmawiałem z przedstawicielem Cyfry +, który stwierdził, że mogę oglądać, z czego chce (obojętnie czy jest to tuner wbudowany, czy oddzielny). Byle bym opłacał abonament. A tuner w zestawie i tak muszę wziąć, bo jest wkalkulowany w usługę - nie ma możliwości "tańszego" abonamentu, bo np. nie potrzebuję zewnętrznego tunera Cyfry.

TOTALNA BZDURA - nie musisz brać tunera .
Ja wykupilem dwa tygodnie temu tzw. pakiet tematyczny i placąc 1 ZŁOTY wyszedlem od niego z kartą cyfry dostając dodatkowo RABAT NA TRZY MIESIĄCE .
 

lukas

New member
Cyfra + chyba po prostu nie nadąża za producentami tunerów i technologią HDTV . Mając inny tuner niż ,,poleca,, Cyfra + trzeba aktywować kupowaną u dystrybutora kartę na jego tunerze lub poszukać wśród znajomych kogoś kto aktualnie odbiera Cyfrę na jakimś tunerze.
 

helper

New member
Lukas!

Napisałem to, co usłyszałem od przedstawiciela Cyfry.
Napisałeś, że:
"Ja wykupilem dwa tygodnie temu tzw. pakiet tematyczny i placąc 1 ZŁOTY wyszedlem od niego z kartą cyfry dostając dodatkowo RABAT NA TRZY MIESIĄCE ."

Rozumiem, że Cyfre+ masz za darmo:D
Pogratulować
 

arsenal

Moderator
VIP
Abonament Cyfry+ można wykupić razem z dekoderem na wynajem, na własność od nich, lub biorąc tylko samą kartę zaoszczędzając tym samym 10zł miesięcznie lub kilkaset nie kupując ich badziewia. Mczdeb, Helper(napewno pomagacz:fool:?) większych bzdur to ja juz dawno nie słyszałem. Nie ma żadnych nielegalnych tunerówczy modułów. Są tylko nielegalne możliwości tychże. Helper, pewnie cię ten "przedstawiciel" naciął na Philipsa lub Thomsona bo leżą i się kurzą na składzie. Tak to jest jak się dokładnie wszystkiego nie sprawdzi tylko podpisuje co leci. Idź do innego dystrybutora, oddaj terminal Cyfry+ zostawiając sobie samą kartę. Tak to też jest możliwe! To tylko zmiana umowy(aneks). Kup porządny tuner i nie pleć bzdur.
 

dnc

Moderator
VIP
Tunery Cyfry+

Gościu w sklepie tak Ci powiedział, bo w sprzedfazy ma interes. Pewnie odpalają mu jakiś procent za sprzedaż i w związku z tym nie będzie sobie kopał dołków pod własny biznes. A Ty drogi helperze nie musisz kupowac co Ci tam za badziewie wcisną, tylko wybierasz to na co Cie stać i co spełni Twoje wymagania.
Na stronie Cyfry wypisane są tunery, które mogą obługiwać karty Cyfry, ponieważ przepuszczają uprawnienia wysyłane przez operatora oraz inne informacje do karty, jak zmianę abo, blokadę karty itp. Mozliwe, ze dlatego spece od Cyfry, bojąc się o mozliwość zarządzania zdalnego kartą włozona w moduł CI, stwierdzaja, że jest on nielegalny. A dzieje się to zapewne dlatego, że moduły można programować i np. blokować instrukcje wysyłane przez operatora. Ale kto Cie sprawdzi!!!? Nikt. Płacisz więc oglądasz. Nawet jakby Ci udowodnili, to najwyzej mogą zerwać umowę i tyle! Ale tak zrobiliby sobie co najwyzej złą opinię u klientów. Ja mam kartę Cyfry podpiętą pod programataor Phoenix, który przez kabel RS232 podpiety jest pod kompa z karta PCI DVB-S i tak oglądam programy z satelity. Zapłaciłem za kartę i za abo z góry za pół roku więc wara im ode mnie!!! Mam tuner PCI bez gniazda CAM, gdzie mogę podpiąc moduł CI, ale są takie karty DVB, gdzie jest takie gniazdo i wtedy wkłada się do niego CI i karte Cyfry i tez działa!!! Nie ma w tym wypadku innej możliwości. A ja mam prawo wyboru tunera!!!
 

lukas

New member
helper napisał:
Lukas!

Napisałem to, co usłyszałem od przedstawiciela Cyfry.
Napisałeś, że:
"Ja wykupilem dwa tygodnie temu tzw. pakiet tematyczny i placąc 1 ZŁOTY wyszedlem od niego z kartą cyfry dostając dodatkowo RABAT NA TRZY MIESIĄCE ."

Rozumiem, że Cyfre+ masz za darmo:D
Pogratulować

Coś nie tak zrozumialeś
Wykupując (obecnie) pakiet tematyczny placisz za kartę 1zl przez 3 miesiące będziesz placil 32,50 , a następnie po 47,00.
Chodzilo mi o to że nie placisz ,,na dzień dobry,, OPŁATY AKTYWACYJNEJ.
:D
 
Do góry