Nagrywarka LG RH 7500

Fatman_1

New member
Bez reklam
W MM-NDI jest ta nagrywarka w dobrej cenie 999,- pln.
Dysk 80 Gb bez problemu można podmienić na 250-300 Gb i wychodzi wtedy niezły sprzęt za przyzwoitą kasę. Czy ktoś ją ma i może coś o niej napisać ?
- Jak się sprawuje?
- Za
- Przeciw

Miałem kupować DVDR 9000 H Philipsa ale chyba się nie doczekam a poza tym ta z LG jest 3 x tańsza.
 

Możej

New member
Fatman_1 napisał:
Czy ktoś ją ma i może coś o niej napisać ?
- Jak się sprawuje?
- Za
- Przeciw

Skoro juz ja masz to moze odpowiesz na swoje pytania :D Jestem bardzo ciekaw Twojej opinii.

1. Jak odtwarza divx'y - czy mozna wybierac napisy z CD, jesli na plytce jest pare plikow txt
2. Czy napisy sa z polskimi literami, czy mozna zmieniac ich wielkosc i kolor oraz tlo
3. Ile godzin materialu mozna nagrac na 80GB w najwyzszej jakosci i czy sa duze roznice w poszczegolnych jakosciach nagrywania
4. Jak wymienic dysk twardy na wiekszy
5. Inne cenne uwagi :)

Pozdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
1. Jak odtwarza divx'y - czy mozna wybierac napisy z CD, jesli na plytce jest pare plikow txt
2. Czy napisy sa z polskimi literami, czy mozna zmieniac ich wielkosc i kolor oraz tlo
3. Ile godzin materialu mozna nagrac na 80GB w najwyzszej jakosci i czy sa duze roznice w poszczegolnych jakosciach nagrywania
4. Jak wymienic dysk twardy na wiekszy
5. Inne cenne uwagi

Pracowałem nad nią (RH 7500) całą niedzielę. Menu jest bardzo intuicyjne więc uczenia się z instrukcji nie ma sporo.Jestem bardzo zadowolony. Time-shift działa rewelacyjnie, edycja nagranych filmów, wycinanie reklam.
U mnie chodzi po komponencie a dźwięk zwalam po optyku. DTS, Dolby... chodzi ładnie wszystko.

Ad1.
Divixy chodzą bardzo ładnie. Nie widziałem dotychczas tak ostrego tekstu, mieszczą się nawet 3 linijki (ale wtedy muszę przestawiać TV w tryb "text zoom" i obraz podnosi sie troche do góry. Zależy od konstrukcji filmu. W niektórych filmach mam napiisy na filmie i wtedy nie ma czarnego paska na dole a obraz zajmuje całąpowierzchnię ekranu. Nie wiem czy można wybierać napisy, sprawdze to dziś. Mam jeden film z plikami sub, sri i txt na jednym CD i odpowiem.

Ad2.
W HQ można nagrać 20 godzin, w SQ - chyba 40 godzin. W LQ i EQ jeszcze nie nagrywałem. Różnic (SQ vs. HQ) nie widać za bardzo. Ja nie zauważyłem. Poczytaj w polskiej instrukcji (dostępna na www.lge.pl ).

Ad3.
Wymiana dysku na większy:
http://www.addison-net.co.uk/dvd/
Wsadzasz spokojnie 250 Mb.

Ad4.
Przeczytaj bardzo obszerny wątek o tej nagrywarce tutaj:
http://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=16331&postdays=0&postorder=asc&start=0

Dzisiaj będę testował nagrywanie na +RW, -RW, +R, -R
 

Możej

New member
Dzieki wielkie :)

Poczytalem troche na forum divx, troche w instrukcji oraz jak wymienic dysk i wg mnie bomba :D Jest pare minusow ale nie ma idealow

Czy to prawda ze w EURO RTV AGD daja na RH7500 tylko 1 rok gwarancji?

Fatman_1 napisał:
Dzisiaj będę testował nagrywanie na +RW, -RW, +R, -R

Jak odkryjesz cos wartego wspomnienia to daj znac :cool:
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nie testowałem niestety jeszcze. Trzeba ruszyć d... na południe (taka praca). Jak wrócę w poniedziałek to postaram sie coś dopisać.
Wiem z innych forów, że są problemiki z odtwarzaniem niektórych płyt na różnych odtwarzaczach DVD z powodu:
- różnego ich zainicjowania a później zfinaliziwania bądź nie
- różnych marek nośników
- różnic w podejściu do formatowania (video vs. VR)

Od razu mówię, że ja będę testował tylko TDK (R+16x, R-8x, RW+8x, RW-8x). Takie płytki nabyłem.
Ponieważ posiadam 4 różne odtwarzacze DVD, różnych marek i 2 nagrywarki komputerowe a więc sądzę, że test będzie wiarygodny :D

Co się tyczy wymiany dysku:

Nie ma ryzyka z gwarancją. Zawsze przecież można wstawić stary dysk 80GB, odnieść do punktu i rżnąć głupa :) , że nie wiesz co się stało. Przeczytałem już drugi post o gościu, który wstawił Samsunga 250 Gb i jeszcze wymienił wentylatorek na cichszy (Pabst).
Mój jest cichy póki co.
Ja też będę wstawiał Samsunga, ale jeszcze nie teraz. Użytkuję dyski 200Gb w kompie. Potwierdzam opinię o ciszy i małym grzaniu.
 
Ostatnia edycja:

Możej

New member
Fatman_1 napisał:
Jak wrócę w poniedziałek to postaram sie coś dopisać

Spokojnie, bez pospiechu :D Ja i tak bede ja kupowal dopiero za jakis czas. Oczywiscie milo bedzie jak cos naskrobiesz, ale w kazdym razie ja nie popedzam :)

Pozdrawiam
 

RobertP

New member
witam,
czy mógłbyś przy okazji testów sprawdzić, czy rzeczywiście, tak jak piszą w różnych recenzjach, po edycji zostają 3 sekundowe zamrożenia obrazu w miejscu łączenia scen?
Powiedz, jeśli możesz, dlaczego nie brałeś po uwagę modelu RH7900? Na kwiecień LG zapowiada nowy model z upscallerem (tak przynajmniej tweirdzą w ich BOK)
pzdr
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
7900 nie brałem pod uwagę z prostej przyczyny - CENA.
W 7500 po wymianie dysku będę miał przyzwoity sprzęt.
Chcę sie trochę pobawić, żeby wiedzieć przy zakupie następnej na co zwracać uwagę, bez których funkcji nie mogę żyć, a które są mi do niczego nie potrzebne.
Dopóki zresztą nie kupię amplitunera z kilkoma wejściami HDMI nie kupię nagrywarki HDMI bo po prostu mam w TV tyllko jedno takie wejście.
Na razie LG chwalę za przejrzystość i intuicyjność menu i za jakość obrazu nagrywanego.

Na jesieni i tak planuję kupno nowej nagrywarki Philipsa bo ta 9000H, na którą czekałem to niewypał.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dzisiaj przetestowałem zachowanie sie płyty nagranej na LG RH 7500 model DVD+RW (8x, błękitna) w różnych odtwarzaczach przy róznych opcjach nagrania.
  1. Inicjalizacja dysku (1 min) nastąpiła automatycznie w trybie DVD+RW.
  2. Materiał: Film 1h 50" nagrany w SQ, nie edytowany, dodano tylko tytuł na HD (27 liter)
  3. Tryb dubbingu: "Szybko". Jakość dubbingu: "SQ".
  4. Czas kopiowania: 19' 30".
  5. Po skopiowaniu przy naciśnięciu klawisza "wysunięcia dysku" pojawił się napis: "Zapis informacji o pliku, proszę czekać". Czas oczekiwania: 7 sek.
  6. Nagraną, niezfinalizowaną płytę odtwarzano w czterech odtwarzaczach DVD stacjonarnych i jednym komputerowym.
  7. Testowane napedy:
    • LG RH 7500 - nagrywarka
    • Philips DVP 9000S - odtwarzacz DVD,SACD
    • Samsung HT-150 - kino domowe (rocznik 2002)
    • Emax AS 602 - odtwarzacz wieloformatowy (czajna)
    • LG GSA-4163B - nagrywarka DVD (komputerowa)
  8. We wszystkich napędach płyta odtwarzana była poprawnie. Przewijanie bezproblemowe w obie strony z dostępnymi sprzętowo prędkościami - OK na wszystkich napędach.
    Przemieszczanie sie pomiędzy rozdziałami w przód i w tył - OK na wszystkich napędach.
  9. Następnie edytowano tytuł bezpośrednio na płycie (27 liter), w dalszym ciągu bez finalizacji.
    Rezultat - tylko nagrywarka LG widzi tytuł, pozostałe napędy - nie.
  10. Zfinalizowano płytę (czas 1'06"). Po zakończeniu dziwny komunikat: "Finalizacja zakończyła sie niepowodzeniem" :) ale z menu "setup" zniknęła o dziwo mozliwość finalizacji (napis wyszarzony).
  11. Po finalizacji tytuł był widoczny już we wszystkich testowanych napędach.
To tyle na dziś na dobranoc.
Jutro kolejny odcinek - testuję płytkę DVD-RW (TDK, 8x, błękitną).
 
Ostatnia edycja:

Tomekg

New member
Lg Rh7500

Witam. Mam problem z nagrywarką a mianowicie co trochę resetuje się i inicjuje wszystko od początku a nawet się zawiesza całkowicie .W czym może być problem?
 

suchyifg

New member
Witam, ja jestem bardzo zadowolony z rh 7500, mam ja już półtorej roku, mam tylko pytanie odnośnie przegrania kasety VHS z zabezpieczeniem, niestety moja siostra ma nargrane wesele na VHS która jest zabezpieczona, coprawda tylko czołówka ale czołówkę również chciała by przegrać. Czy istnieje możliwość ominięcia wykrywania zebezpieczonych kaset? Moźe jakiś soft? No i czy w ogóle można soft zmienić w tej nagrywarce.

Pozdrawiam.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Soft można zmienić. Sprawdź najpierw jaki masz.
Update jest na stronie lge.pl (oraz instrukcja jak sprawdzić, który masz).
CO do zabazpieczonego VHS to nie mam pojęcia jak to obejść.

PS. Ostatnio wymieniłem dyski oryginalny 80Gb na 250Gb. Hula jak trzeba :)
 

damianek333

New member
Witam. Dla mnie ta nagrywarka jest super poza paroma wadami jedną najwzniejszą jest to ze przy odtwarzaniu DIVXu nie ma mozliwosci przewijania, drugi feler to to ze przy nawet paro sekundowym wyjączeniu z sieci zegarek nie trzyma czasu i trzeba ustwiac wszystko recznie. Jeszcze pytanie do posiadaczy ze zmienionym dyskiem na 250GB pod jaki format sformatowaliscie dysk
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dysk formatujesz z menu LG poleceniem "Formatuj dysk".
To jest jakiś unixowy format.
Formatowanie trwa 15 sekund :)
 

frey66

New member
Rh 9500

Witam !
Sorki że to odgrzany temat , ale jakis miesiac temu dostałem nadrywarkę LG RH 7500 pewnie dla wielu z was to przeżytek :D.
Zmieniłem dysk na 200 GB lecz niestety zamiast zwiększenia pojemnosci tzn więcej niż normalnie 80Gb - 40 h prze SQ to pokazuje mi 16 h przy dysku 200Gb. Dysk po zamontowaniu widoczny i sformatowany w nagrywarce ( dysk nowy- pierwszy raz podłaczony). Czy moze mi ktos kto zmienił dysk udzielić jakiejść wskazówki co może być przyczyna? Ewentualnie czy po zamontowaniu i sformatowaniu trzeba jeszcze coś zrobić ?
przeczytałem wszystkie chyba fora na ten temat wydawało się proste a tu takie zaskoczenie :( . Może ktos mi poradzi co sie dzieje !!!
I jeszcze jedno Czy po zamontowaniu dysku widoczna jest jego zmiana w formie pokazanego czasu nagrywania np, prz SQ-100 h ? Oprogramowanie zmienione z 50908A na nowe 60728A . Były jeszcze jakis zmiany w sofcie?
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Kurna, no nie wiem co się tam u Ciebie dzieje. U mnie wszystko chodzi do dziś. Odpalił za pierwszym razem po zformatowaniu w LG. Nie pokazuje tylko na początku niebeiskiego oga LG, które musiało być "zaszyte" na dysku.

frey66 napisał:
I jeszcze jedno Czy po zamontowaniu dysku widoczna jest jego zmiana w formie pokazanego czasu nagrywania np, prz SQ-100 h ? Oprogramowanie zmienione z 50908A na nowe 60728A . Były jeszcze jakis zmiany w sofcie?

Tak. Zmaina od razu widoczna. To pierwsze menu do którego polazłem.

Spróbuj wyjąć dysk. Nie piszesz czy był nowy. Ważne, żeby nie był sformatowany w jakimś kompie pod windą. Spróbuj podłączyc pod kompa i usunąć wszystkie partycje jakimś programem do partycjonowania. Może być fdisk (ale nie formatuj). A jak nie pomoże spróbuj powlec się do kogoś, kto ma Linuxa i sformatuj go pod Linuxem a potem załóż do LG i spróbuj odpalić. Daj głos czy sie udało. Powodzenie !
 

frey66

New member
Bardzo dziekuje za odezwę szczególnie że to odgrzany temat. Dysk jest nowy format zrobiony na LG - był bo juz go odesłałem był uszkodzony. Jak zakupie inny to format postaram sie zrobić w Linuxie ( a nie można bezpośrednio w LG ). Czy dysk musi byc z firm Seagate lub Maxtor bo takie były montowane czy też nie ma znaczenia i co z pojemnością (np 300GB itp.) i parametrami dysków muszą być takie same ? Jeśli dojde do następnego dysku napewno sie odezwę bo bede może trochę mądrzejszy :D
 
Do góry