Jakość sygnału z kablówki-UPC

otan

New member
Bez reklam
:confused: Jakość odbióru TV jest zdecydowanie uzalezniona od dobrego sygnału podawanego przez dostawcę. Tak przynajmniej wynika z wielu wypowiedzi jakie wyczytałem na forum. W moim przypaku dostawca sygnału TV jest UPC - kablówka. Czy sa jekieś parametry okreslajace jakość sygnału TV ? Jak można to sprawdzić i czy można wymósić na UPC poprawę np z parametrów standartowych(czytaj słabych) na lepsze. A może we własnym zakresie coś poprawić się uda...... Jeśli ktoś ma jakieś doswiadczenia w tym temacie to prosiłbym o rady i wskazówki.
Pozdrawiam ;)
 

helcik

New member
Podobno masz takie prawo, żeby sygnał doprowadzany do Ciebie był dobrej jakości a zatem (też podobno) możesz za free zamówić technika, który przyjedzie, zmierzy poziom sygnału i zrobi coś jeżeli sygnał nie będzie spełniał odp. norm. To wszystko teoria, nie zamawiałem, bo nie miałem takiej potrzeby, ale jak tylko kupię duży TV, to czy obraz będzie dobry czy nie natychmiast zamówię!!!!!!!!!!
hehe ;-)

pozdrawiam,
helcik
 

emte

New member
Czy coś zmieniło się w tej kwestii ??
Czy można jakoś sprawdzić jakość ("moc") sygnału UPC przed zakupem nowego TV, żeby się mniej zawieść ?? :roll:
 

MaciMac

New member
emte napisał:
Czy coś zmieniło się w tej kwestii ??
Czy można jakoś sprawdzić jakość ("moc") sygnału UPC przed zakupem nowego TV, żeby się mniej zawieść ?? :roll:

Mam UPC z dekoderem HD z nagrywarką od około 6 miesięcy. Obraz jak marzenie, telewizor Sharp Aquos LC-37XL8E.
Z kanałów HD najlepszy Polsat Sport HD i History. Najgorsza kicha to TVN HD.
Co do instalacji i kontroli sygnału:
W moim przypadku dekoder nie łapał sygnału, wezwałem technika z UPC który sprawdził całą instalację łącznie z klatką schodową i skrzynkami zewnętrznymi. Jakość sygnału TV sprawdzał na ekranie telewizora poprzez dekoder natomiast jakość łącza internetowego sprawdzał telefonicznie.
Okazało się że instalatorzy UPC podczas kładzenia sieci (kiedyś) zastosowali nieprawidłowe rozgałęźniki na kablach, w skrzynce zbiorczej zamontowali jakieś stare moduły a kable na klatce w niektórych miejscach były bez izolacji :confused:
Po naprawach i wymianie tego co trzeba sygnał TV rewelka, internet rewelka. :rolleyes:
A ja się zawsze zastanawiałem co mi tak sieć muli :-D
 
Do góry