chciałbym na swoim lcd obejrzec coś w HDTV :)prosze o kilka podpowiedzi

Smugu

New member
Zwracam sie z prośbą do Szanownych Forumowiczów o udziele mi kilku wskazówek dotyczących podłączenia lcd z innymi urządzeniami celem uzyskania jak najlepszego obazu, a więc od niedawna jestem posiadaczem lcd samsung 32m61b i chciałbym zobaczyć jaka jest różnica w odbiorze .Posiadam notbooka acer 3023wlmi ,którego chciałbm podłączyc do telewizora nawet juz kupiłem przewód s-video ,ale juz teraz wiem że moge go sobie wsadzić w buty potrzebn jest inny kabelek tylko jaki?mam tez konsole xboxa która w tej chwili chodzi na rgb ale coś słyszałem że można i w tym podłączeniu cos zmienic żeby poprawić jakość odbioru.Co dalej a więc zwykły dvd sony ns 355 podłączyłem przez scart a dżwięk do amplitunera przez coaxial(amplituner sony str de597) a sygnał tv idzie z kabłówki ,jest jeszcze magnetowid ale na razie stoi nie podłączony bo wejść w telewizorze zabrakło.Wiem że to niektórym uczestniko forum wyda się smieszne i banalne to co napisałem ale niestety w tym temacie jestem zielony i proszę podpowiedzi co z czym (człowiek całe życie się uczy, a i tak umiera głupi)Z góry serdecznie dziekuję
P.S.dzięk temu forum udało mi się zdecydować na tego lcd o którym piszę
 

badej

New member
Jeśli chodzi o notebooka to ma on z tył wyjście VGA (15 pinowe złącze D-Sub) - proponuję podłączyć notka właśnie takim kablem. Nie ma absolutnego porównania między tym co oferuje takie połączenie, a tym co, proponowane przez Ciebie, S-video. Po podłaczeniu kablem VGA ustaw w Windowsie rozdzieloczość 1360 x 768 i to będzie to! :). A co do Xbox'a to odpuść sobie kabel RGB, bo przez niego jedyne co można wyświetlić to 480i, a więc bieda. Musisz podłączyć konsolę przez złącze component, a do tego celu potrzeba odpowiednich kabli - oryginalne nazywają się Microsoft XBox High Definition AV Pack i dzięki nim uzyskasz sygnał w rozdzielczości 480p( praktycznie każda gra na pierwszego Xbox'a oferuje 480p; tylko kilka pokazuje 720p. Dodatkowo Microsoft zablokował możliwość wyświetlania sygnału w wysokiej rozdzielczości na europejskich Xbox'ach. Ratuje ciebie przerobienie Xbox'a tak, aby można było przestawić go na NTSC, albo kupno amerykańskiej wersji konsolki). Jednakże zabawa z HD, w przypadku konsol, zaczyna sie dopiero od Xbox'a 360, na którym każda gra działa minimum w 720p!

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry