LCD samsung le32m51b + Playstation 2

Mage

New member
Nie wiem czy jest to odpowiednie forum na takie pytanie ale w kazdym razie :
posiadam tv jak w tytule i podlaczona ps2 kablem ps2-chince.
oczywiscie tv ten posiada progressive scan jednak gdy prubuje odpalic jakas gre na progressive nic sie nie dzieje.... czy to wina kabla ??
Wogule to mozna gdzies dostac kabel ps2-scart z wyzszej pulki ? chodzi mi o jakosc porownywalna z kablami scart za ok. 200zl. na allegro same te czarne zwyczajne.
 

Razgriz

New member
lepiej kup sobie video-component do PS2. Ciężko dostać, ale będziesz miał lepszą jakość niż przez SCART (nawet RGB), chociaż i tak PS2 oferuje słabą jakość w połączeniu z nowymi TV (na starych bańkach obraz jest najlepszy)
 

Mage

New member
dzieki.... nikt nie wie moze gdzie dostane taki kabel... szukam po sklepach internetowych i echo :( a jak wkoncu wyglada sprawa z progressive scanem ?
 

szarp

New member
Mage napisał:
dzieki.... nikt nie wie moze gdzie dostane taki kabel... szukam po sklepach internetowych i echo :( a jak wkoncu wyglada sprawa z progressive scanem ?

progressive scan przez RGB ? raczej wątpię. Wg mnie (ale mylić się mogę) dostępne może to być albo przez DVI-HDMI albo Component. Poczciwy Scart (RGB) to jedynie podstawowe sygnały PAL i NTSC.
 

Mage

New member
od kilku dni szukam tego kabla i nie ma nigdzie. nawet na sieciowych sklepach dostawa tylko do stanow. :( nie wie nikt gdzie moge dostac taki kabel ? jezeli nie do polski to moze byc do irlandii...
 

myszek

New member
to component do xboxa;] do ps2 tez byly bo kupilem sam w zeszlym tygodniu :) i GT4 dziala w 1080. w innych gierkach mozna spokojnie wlaczyc 480. jakos obrazu na tym kablu ulegla znacznej poprawie. na poczatku trzeba odpalic konsole na zwyklym kablu bez plyty i w ustawieniach ustawic wyswietlanie obrazu na "PR' "PB" "Y" . i zeby miac 1080 w GT4 u tych samych ustawieniach rozmiar obrazu muisalem zmienic z full na 16:9 (w grze i tak jest prawie na caly ekran tylko z boku paski po 2 cm czarne ) aha mam samsung LE40M51b
tutaj component do PS2 - http://www.allegro.pl/item91101897__component_do_plazmy_lcd_projektora_sklep_.html
 
Ostatnia edycja:

krzysiek67

New member
Przepraszam za pomyłkę. W tym sklepie kupiłem component do PS2 a nie do XBOX.Ten kabel wykorzystuje tryb PROGRESSIVE SCAN. Nie wiele gier na PS2 wykorzystuje progressive scan. Jedną z nich jest "Tony Hawks American Wasteland" Po włączeniu tej opcji (480) w grze obraz na LCD nabiera ostrości i dopiero wygląda super. Być może jest inny sposób na to by poprawić jakość obrazu gier PS2 na LCD bez progressive scan. Na moim LG26LX2R do tej pory nic nie znalazłem.
 
Do góry