Projekto HP ep7122 - problem z trzema kolorami.

Maniaczek

New member
Witam!
Od wczoraj stałem sie posiadaczem projektora HP ep7122 wykonanego w technologi DLP. Niestety mam pewien problem.
Otóż oglądając na nim filmy (zarówno te wydane na DVD jak i te w formacie DivX) ze stacjonarnego odtwarzacza DVD (KISS DP-450) dostrzegam migawkę trzech barw: czerwony-zielony-niebieski. Dzieje się tak gdy wodzę wzrokiem za poruszającymi się obiektami bądź gdy szybko przechodzę wzrokiem z napisów na sam film.
Na poprzednim projektorze - Philipc LC6281 - podobnego efektu nie zauważałem.
Projektor mam podłączony z odtwarzaczem, identycznie jak w przypadku Philipsa, poprzez kabel SVHS.
Zna się ktoś na nowych modelach projektorów? Czy są to normalne objawy czy może powinienem skorzystać z prawa reklamacji?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
 

apollo32

New member
Mam do ciebie pytanko , tez bylem zainteresowany tym modelem ze wzgledu na cene i zywotnosc lampy, czy jestes zadowolony z tego projektora? Polecilbys go znajomym?
 

Maniaczek

New member
Projektor jest w porządku. Można oglądać nawet w dzień. Obraz jest bardzo wyraźny. Niestety jedyne co mnie drażni to ten efekt trzech kolorów, który opisałem.
 

quater

New member
to co widzisz nazywa sie "efekt teczy" wystepuje tylko w projektorach DLP.
zywotnosc lapmy wynosi 4000 godzin.

mialem ten projektori i nikomu go nie polecam, efekt teczy mnie dobijal.
projektor jest bardzo glosny, pozatym obraz wyswietlany z komputera byl inny na projektorze a inny na monitorze, nie calkowicie tylko w niektorych momentach.
np. chmury na proektorze byly wyswietlane skokowo! ale moze to sie zaliczea do efektu teczy! a moze inaczej! nie tyle efektu teczy co nakaldane podoobrazy byly widoczne wiele razy! mam nadzieje ze przynajmniej wtajemniczenia w dzialalnei projektorw DLP mnie zrozumieli... zreszta jest juz pozno a mi sie nie chce pisac.

obraz wyswietlany przez DVI jest naprawde rewelacyjny ale pozastale polaczenia to porazka!!

osobiscie nie polecam tego projektra (nie mowie juz o tym ze sie popsol kilka razy).
jesli chcecie kupic dobry, tani projektor to napewno bedzie to DLP (z efektem teczy) - polecam Benq.
 
Do góry