Progresywne skanowanie - pytanie laika

xroma

New member
Witam !

Moje pytanie dotyczy Progresywnego skanowania. Co to wogóle jest? Moj LCD jak i kino podomowe maja tę funkcje ale za bardzo nie wiem czego ona dotyczy? Jak sie ma do tej funkcji HDMI? Czy jest jakas różnica przy wlaczeniu tej funkcji podczas podlaczenia zestawu za pomoca kabla komponent? Jesli ktos moglby mi wytlumaczyc dzialanie tej funkcji bylbym niezmiernie wdzieczny.

Pozdrawiam
 

Zorro

New member
Re: LG 32LX2R i LG-32LZ55 Czym sie roznia.

Progresywane skanowanie to wysyłanie obrazu bez przeplotu. Progresywane skanowanie można uzyskać tylko łącząc DVD z TV przez kabel komponentowy. Dzięki niemu obraz pozbawiony jest efektu pixelozy, jest dużo lepszej jakości.

Pozdrawiam
____________
Zorro
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
chodzi o to, ze porzez progresywnym skanowanie wsystkie linie obrazu sa wyswietlane jednoczesnie, w normalnym trybie wyswietlana jest co druga linia pozioma, porownaj to sobie obserwujac obraz przesylany bez sygnalu progresywnego z sygnalem progresywnym.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...poprzednik trafniej to określił.
Dodam od siebie, ze jest to tylko 1en z rodzajów "poprawy" wyświetlania i do tego:
1. to odbiornik decyduje skąd sygnal progressywnego bedzie brał
2. raczej ścieśle związany z systemem NTSC (no chyba, ze PAL60 za normę przyjmniemy) i dlatego dolne progressywne (nie mylic z HDTV) czasami dla oka moze przynieść gorszy efekt wizualny, niz inne system poprawy obrazu (zastosowane w odbiorniku TV)

Poniżej obrazek (do objasnienia poprzednika) = widac na czym (praktycznie) polega działanie progresywnego skanowania:
3.jpg


Pozdrawiam. :wink:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Hojlo1 - super to zobrazował
Do tej pory - najładniejszy obraz który oglądałem na progresywnym skanowaniu - to JVC 32 D 25
Skoro Twój LCD i kino posiada progresywne skalowanie - wykorzystaj to , bo warto
Ale HDMI - korzysta z bezpośredniej transmisji bez kompresji - dlatego ta jakość jest najlepsza.
http://hdtv.com.pl/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=30
popatrz - na różnice
pozdrawiam
 
Do góry