DVD z HDMi czy bez. Co wybrać

Krisss

New member
Prezentacja LCD, kto we Wrocławiu?

Kupiłem tylnią projekcję Sony 42A11E i chcę dokupić w najbliższym czasie DVD tego samego producenta. W związku z tym zastanawiam się na d modelami DVP-NS52P lub DVP-NS92V.
Różnią się głównie tym, że model NS92 ma złącze HDMI i progresywne skanowanie na 720p i 1080i.

Czy wart dołożyć 600 zł?
Czy jest taka duża róznica między progresywnym skanowaniem dla PAL/NTSC, a 720p/1080i?
Czy wszystkie filmu skanuje czy tylko niektóre?
 

Jussi

New member
Bez reklam
Czy ten tv ma wejscie hdmi (z tego co znalazlem na stronie megamedia to nie)? Jesli nie to sadze ze nie ma sensu pakowac sie w dodatkowe koszta (bo po co ci ten interfejs) bo bedziesz z niego korzystal przez kolejnych kilka o ile nie kilkanascie lat zapewne (mowa o tv). HDMI jest ciekawym interfejsem no i zapewne przyszlosciowym ale jesli bedziesz korzystal z tego tv i tego dvd jako zestawu to wydaje mi sie ze nie ma co dokladac kasiora, a mozna sporzytkowac to na cos innego (np kilak ciekawych filmikow).

Pozdrawiam
 

Piopio

New member
Generalnie im droższe dvd tym lepsza jakość. Lepsze przetworniki, zasilanie itp.
O ile mogę wtrącić swoje 3 grosze to polecam Samsung HD-950 za 800 zł. Nie ma lepszego DVD w tej cenie. Oferuje wszystko co trzeba (HDMI, 720p) a jakość obrazu jest referencyjna w tej klasie cenowej.
Za 1495 zł można mieć Denon 1920 z jeszcze lepszym obrazem.
Nie warto upierać się przy Sony skoro za te same pieniądze można mieć lepszy sprzęt.
 

HSV

New member
BEZ REWELACJI - plazmy 42 po 2999 pln !!! TANIOCHA !!!

I ja uważam że zakup DVD Sony wcale nie jest za tą cenę jakimś rewelacyjnym zakupem. Samsung HD950 lub Samsung HD850 za mniejsze pieniądze sprawują się naprawdę dobrze a w porównaniu z Sonym to uważam że lepiej.


Jutro 20.01.2006 i wystawka w MM więc zapoluję na Samsunga HD850 i Thomsona 255E bo takowe zaobserwowałem na pułeczce w MM. Może będą w fajnej cenie.
 

marecki78

New member
A czy ma ktoś jakieś informacje o odtwarzaczu LG DVX9900H ? Ma HDMI i wg parametrów nie wygląda najgorzej a cena <400 PLN. Widział go ktoś w akcji ?
 

HSV

New member
Poniżej cytat z innego forum, gdzie opisuję swoje sugestie dotyczące DVD LG 9900h z HDMI>


"Firma SIGMATEK robi ciekawe urządzenia ale niskiej jakości a co do tego DVD XM-510 to widziałem go w akcji w Ostrawie gdzie do porównania miałem tylko LG 9900H z wyjściem HDMI i muszę przyznać że obraz i dźwięk był lepszy.
niestety nie miałem możliwości porównać go z Samsungiem HD850 lub Samsungiem HD950.

Ciekawe jest to co mówią sami sprzedawcy - W Czechach za dobre DVD z HDMI uznają np. Toshibę 350 i krytykują Samsungi a u nas odwrotnie. W Czechach, Sigmatek ma dobrą renomę a u nas wzbudza śmiech."


Najlepiej samemu porównać --- ja stawiam na Samsunga 850 lub Samsunga 950
 

Krisss

New member
Mnie nie chodzi o to jakiej firmy mam kupić dvd. Dla mnie jest obojętne czy to będzie Sony czy Samsung (HD 950). Proszę o odpowiedź na powyższe pytania.

Czy wart dołożyć 600 zł?
Czy jest taka duża róznica między progresywnym skanowaniem dla PAL/NTSC, a 720p/1080i?
Czy wszystkie filmu skanuje czy tylko niektóre?

W sklepach widać tylko jak dany sprzęt wygląda, a porównać nie ma na czym
 

Piopio

New member
Toshiba HD-A1

Zdecydowanie warto kupić DVD z HDMI.
A czy to będzie Sony czy Samsung to kwestia gustu.
Samsung ma świetne recenzje i stosunek cena/jakosć nie do pobicia (ok. 750 zł)
Różnica pomiędzy 576p a 720p jest niewielka.
Różnica pomiędzy trybem interlanced (czyli domyslnym) a progessive scan jest olbrzymia.
DVD musi mieć łącza component albo HDMI/DVI żeby uzyskać obraz progressive scan na TV.
Różnica pomiędzy component (zakładam kabel budżetowy a nie High-End) a HDMI jest też znacząca.
Samsung ma w komplecie kabel HDMI/DVI co pozwala nam zaoszczędzić ok 100-150 zł na samym kablu.
Do ceny Sony trzeba dodać cenę kabla.
Wybór należy do Ciebie.
 

gonszcz

New member
a jest jakiś sens kupić dvd z hdmi i 720p (np HD950) do plazymy z rozdzielczością 852x480 (s5s z hdmi; progresywne skanowanie)? -
jestem ciekaw waszych opini.
 

Piopio

New member
Jeżeli interesuje Cię JAKOŚĆ to zakup ma sens.

HDMI to sygnał cyfrowy bez zniekształceń spowodowanych dwukrotną konwersją: zapis cyfrowy na dvd - konwersja na analog (kable component/SCART) - a w LCD czy w plaźmie znów konwersja do postaci cyfrowej.
W trakcie konwersji gubią się szczegóły i obraz traci ostrość.
Analogicznie jak w przypadku monitorów LCD - każdy wie że karta graficzna podłączona po DVI daje znacznie lepszy obraz, bez zniekształceń.
 

Krisss

New member
Kupiłem jednak dvd Sony DVP-NS92V. Sugerowana cena 1190, a ja kupiłem za 950zł. Dokupiłem do tego jeszcze kabel HDMI. Obraz jest git. Automatycznie ustawił się na 1080, Ale można przestawić na 720, 576 i 480. Obraz wyświetlany jest na tv Sony KDF-E42A11E. Jest to tylnia projecja 3LCD o rozdzielczości 1280x720, także w 100% HD Ready. Obraz z płyty dvd żyleta. Oglądałem koncert Santany i stwierdziłem, że zagościł u mnie w domu. naprwde super. Dzwiek ocenia na 4+, no moze być nawet 5. trudno mi to ocenić ponieważ na codzień słucham muzyki na NADzie i głośnikach B&W (stereo, nie kino domowe) połączone wszystko przewodami IXOSa i srebrzanką Van den Hula. DVD połączyłem tylko zwykłym kablem firmy Monster Cable, tekże nie mogłem oczekiwać poziomu Nada. Ale ogólnie jest Ok
 
Do góry