jak połączyć dekoder cyfry+ z komputerem

andrzej

New member
Proszę gorąco o pomoc -mam dekoder cyfry plus a mianowicie pioneer bct -1330 i chcę go podłaczyć do komputera bym mógł ogładać cyfrę w komputrze i niewiem jaki mam kupić kabel aby to podłaczyc .Oczywiscie ma wdudowaną karte telewizyjna aver tv303 -czy wogóle jest to możliwe by to działało .W tunerze mam dwa porty 1.szeregowy i 2.równoległy ,wydaje mi się że trzeba to połaczyć portem szeregowym tylko czy tzw.kabel null do tego służy a jeśli tak to z jakim przepoltem(czy to jest wogóle ważne), taki kable są w sprzedaży na alegro tylko we wszytkich opisach pisze że mozna je wykorzystać do wgrania listy programów lub zmiany oprogramowania tunera itp.BARDZO PROSZĘ O POMOC.
 

sebaa

New member
Jeśli masz w kompie karte telewizyjną to poprostu podłącz tuner do odpowiednich wejść na śledziu karty. Zazwyczaj dostępne są wejścia video composit (cinch), s-video oraz mały jack do dzwięku stereo więc musisz sie zaopatrzyć w odpowiedni kabel bądz skorzystać ze schematu zlącza SCART i sklecić go samemu.

Porty szeregowe RS-232 służą do zmiany oprogramowania w tunerku!

Powodzenia!
 

sebaa

New member
Jest jeszcze prostsze połączenie tylko nie jestem pewien czy twój Pionek ma wbudowany tzw. modulator który zmienia sygnał na częstotliwości tunera telewizyjnego i wysyła go po kablu antenowym koncentryku. Poznasz to po gniazdach z tyłu tunka tzw. przelotce antenowej (gniazdo męskie i żeńskie).

Nie mylić z przelotką konwertera do podłączenia drugiego tunera sat (tam są dwa gniazda z gwintem).

Wystarczy w MENU tunka ustawić odpowiedni kanał na którym chcemy oglądać satke, połączyc kablem antenowym i włala!!!

Powodzenia!
 

andrzej

New member
dzieki z podpowidz niestety mój dekoder nie ma modulatora - ale dowiedziłaem sie własnie że wystarczy dokupić modulator zewnetrzny i bedzie działac-kosz 60zl -Ale jeszczeraz dzieki
 

ilon-ka

New member
Stoję przed podobnym dylematem, mam ten sam dekoder i chcę go podłączyć do drugiego tv, znalazłam twojego posta i chciałam się dowiedzieć czy rozwiązałeś problem, jaki modulator zewn. i gdzie można kupić?
 

chocio

New member
andrzej napisał:
Proszę gorąco o pomoc -mam dekoder cyfry plus a mianowicie pioneer bct -1330 i chcę go podłaczyć do komputera bym mógł ogładać cyfrę w komputrze i niewiem jaki mam kupić kabel aby to podłaczyc (...)

Rozważałeś podłączenie kablem Euro/SCART --> Audio/Video ? Ta przejściówka powinna wyjść taniej.
 

ilon-ka

New member
pewnie taniej ale mam w ścianach koncentryki które chciałabym wykorzystać a nie ciągnąć dodatkowe przewody po podłodze, moje pytanie: jaki modulator zewn. do pioneera bct-1330
 

chocio

New member
Na przykład "Modulator UHF do CYFRY+" z firmy Hollex, ale cena to 80 zł (w google wrzuć hasło "modulator hollex cyfry"). Chyba o coś takiego Ci chodzi, ale osobiście tego nie sprawdzałem. Sygnał będzie co prawda gorszej jakości niż z przejściówki Euro --> (S)Video/Audio, ale wykorzystasz istniejącą instalację.
 

ilon-ka

New member
zaufałam ci chocio i zamówiłam polecony modulator, dla mnie to i tak jest lepsze rozwiązanie niż radiowy który polecał mi gość z cyfry za 260 zł
 

ilon-ka

New member
To rzeczywiście działa i jest proste w podłączeniu, natomiast nastąpiła porażka bo jakiś dureń podłączył 2 pokoje do jednego kabla i ten kabel właśnie wykorzystuję do internetu, trzeba będzie w ścianach kuć...:(
 

chocio

New member
Cieszę się, że urządzonko się sprawdziło 8) , szkoda że jednak nie obędzie się bez przeróbek :???: .

A jak sama jakość obrazu? Zadowalająca?
 

ilon-ka

New member
Obraz całkiem niezły, telewizor nie najlepszej jakości więc trudno wymagać ideału. Ciekawe czy sygnał zależy od modulatora bo znalazłam tańsze na allegro za 48 zł bez wyświetlacza
 
Do góry