co to jest po bokach na ekranie LCD?

kozioł

New member
Witam ,nie dawno kupiłem telewizor LCD , był ostatni więc dostałem go z półki gdzie chodził , obraz śmigał w wersji 4:3 , czyli te boki były zakryte przez czarne pasy , ostatno chciałem sobie obejrzeć film 16:9 i po rozszerzeniu okazało się że po bokach są dwa pionowe ciemniejsze pasy (widać to dokładnie przy jaśniejszych jednolitych kolorach)w tych miejscach gdzie w formacie 4:3 są zasłaniane.Dodatkowo po lewej stronie gdzie zaczyna się ten ciemniejszy pas , od góry do dołu jest cienutka czrna linia. Co się stało ? , nie mam stracha bo dostałem 2 lata gwarancji , a w Real-u nigdy nie miałem problemu z wymianą czy naprawą sprzętu , bo właśnie tam kupiłem telewizor.

dzięki za odpowiedź , i sugestie

pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wydaje mi się, że nieużywana powierzchnia się po prostu nie zużywała... trochę pokrętnie to brzmi ale nie widzę innego wytłumaczenia.

Jeżeli jesteś zadowolony z TV to poproś o wymianę na nowy, wtedy byś miał nowy tv za małe pieniądze.

Pozdrawiam
 

grygiel

New member
Pewnie goście spuścili troche z ceny , dobrze wiedząc o co chodzi, klient kupi a później niech się serwis martwi, echh ale bym się wkurzył... nowy tv i już do serwisu, myślałem że lcd się nie wypalają...
 

badej

New member
Bo LCD nie wypalają się! Jedyne co się zużywa to lampy podświetlające matrycę. Wydaje mi się, że ciemniejsze pasy po bokach moga wynikać z nierównomiernego podświetlenia matrycy - wada spotykana w niektórych LCD'kach
 

Jarek5_7

New member
ogladalem kiedys program o dlp, i tv z tlyna projekcja. twierdzili ze to rewolucja min dlatego ze lcd sie wypalaja. no nie tak jak plazma ale chyba czerwony kolor z czasem sie staje bledszy. w tkaim razie napewno obraz wyglada na bledszy tam gdzie sie zuzywal a tam gdzie byly czarne pasy , nieuzywany wyglada lepiej.

nierownomiernie podswieltlenie to nie sadze, bo jakby tka sie stac zeby widac te krawedzie podswieltenia?

swoja droga to mysle wlasnie o kupnie sony kdfe50, nie myslcie ze mysle lcd i tyl.proj. tak nawiazuje tylko do tego co wyzej napisalem o dlp.
 
Do góry