czy można coś obejrzeć w HD na zwykłym tunerku cyfrowym?

sewan

New member
Jak w temacie: na zwykłym tunerku cyfrowym zobaczysz zwykłą telewizję cyfrową.

Do oglądania HDTV są tunerki HD.
A raczej ich nie ma. :D Na razie, miejmy nadzieję.
 

kozioł

New member
dzięki sevan

to jak zobaczyć chociaż namiastkę HDTV ? , mój LCD nie ma wejścia HD , tylko PC VGA , no i oczywiście inne EURO , S-VIDEO itp.

myśle o podłaczeniu go do PC , przez VGA , czy to dobre rozwiązanie?

pozdro
 

jeff9

New member
menu serwisowe panasonic th42 pa 50

sewan,
świetna odpowiedź, takich wiecej i forum zdechnie bo po co zadawać pytania? A kozioł wyraźnie spytał jak ma obejrzeć HD na swoim LCD. Nie można choć odrobinę życzliwości i odpowiedzieć jednym, dwoma zdaniami? No chyba że się nie wie ale chce się "coś" napisać na forum.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Niestety jeff9 nie masz racji, temat jest szeroko omówiony wystarczy, poszukać, tak samo jak pierwsze pytanie z tego tematu jest omówione kilka razy na stronie.
 

tuptus55

New member
kozioł napisał:
dzięki sevan

to jak zobaczyć chociaż namiastkę HDTV ? , mój LCD nie ma wejścia HD , tylko PC VGA , no i oczywiście inne EURO , S-VIDEO itp.

myśle o podłaczeniu go do PC , przez VGA , czy to dobre rozwiązanie?

pozdro
Przez VGA to dobre rozwiązanie ale nie wyświetlisz większej rozdzielczości niż 720p chyba, że Twój TV na złączu VGA obsługuje jakieś większe rozdzielczości. Na zobaczenie najwyższej rozdzielczości HDTV 1080p musisz mieć TV, który ma matrycę o rozdzielczości 1920x1080 i potrafi wyświetlić sygnał 1080p. Obecnie jest mało takich TV i są b.drogie. Więcej jest TV, które wyświetlają 1080i. Aby taki sygnał podac na TV z PC trzeba PC podłaczyć do TV kablem komponent lub DVI z przejściówką na HDMI. Nie podałeś modelu TV ani karty graficznej więc jest za dużo możliwości podłaczenia.
 

kozioł

New member
Dziękiza wielkie za odpowiedź taptus 55 , i inni


mój telewizor to PHOCUS LCD30WMS , i z tutejszych wypowiedzi wynika że nie podam lepszego sygnału niż ten z tunera cyfrowego
czy DVD ?
to po jakie licho ta rodzielczość w tym TV ?

Ekran:
Rozdzielczość - 1280 x 768 x 3
16,7mln kolorów
Format 16:9
Jasność 550 cd/m2
Kontrast 600:1
Kąt widzenia 170/170
Czas odpowiedzi 16ms
 
Do góry