sony KDF E50A11E

Status
Zamknięty.

mirkl

New member
witam wszystkich serdecznie
Odrazu powiem ,że w temacie TV projekcyjnych jestem całkowity laik.
Od jakiegoś czasu noszę się jednak z zamiarem zakupu nowego TV (MŚ 2006 za pasem:)) ) i już prawie zdecydowany byłem na plazmę Panasonic 42PE55 ale pewnego dnia wszedłem na forum w temat ....projekci tylnej i .....zgłupiałem już:)).
Proszę więc o podanie w skrutowej wersji zalet i wad TV projekcyjnych w zestawieniu z plazmami.
Wiem ,że probmelem w plazmach jest rozdzielczość i wypalanie się panela......
Z tego co czytam w TV projekcyjnych problemem może być wymiana lamp ..... (zastanawiam się ile tych lamp jest? ....przypominam ,że ten temat jest dla mnie nowy) ....
Czy odległość z jakiej mam zamiar oglądać TV jest przy TV projekcyjnych ważna? (przy plaźmie ma znaczenie) ...
Z góry dziękuje za wszelkie cenne uwagi
pozdrawiam
 

Krisss

New member
Minusem tylnej projekcji jest kąt widzenia ok. 130-140 stopni w poziomie i 60-70 w pionie, w plazmach 176 stopni. Ale ja się tym nie martwię. Kupiłem nową szafkę rtvkę i dałem do przerobienia (tak na wszelki wypadek) na kółka. Kółek wogóle nie będzie widać, a szafka będzie 3 mm nad podłogą. A wszystko po to gdyby brakło tych 130 stopni.

Lampa podobno wystarcza na jakieś 8-10 000 godzin, natomiast w sklepie mi powiedzieli że na 5 000. Koszt lampy około 900 zł, dzwoniłem osobiście do serwisu autoryzowanego. Lampa jest jedna i wymiana jej jest dziecinnie prosta. Wymieniasz lampę i masz nadal nowy TV.

Minimalna odległość to 1,8 metra w przypadku 42" i 2 metry przy 50". Bliżej też wszystko widać, tylko obraz robi się ciutę ciemniejszy.

Plusem jest rozdzielczość 1280x720. Także sygnał HD będzie nie zniekształcony, ale na ten temat ja się juz nie wypowiem. Ja testowałem w sklepie ten TV z innymi 10 plazmami, i dla mnie grał najlepiej. Testowałem na dvd, próbkach HD ze strony i divxach. Nie stety nie wiem jak zagra w domu. Dziś dzwoniłem i dopiero jutro będę go miał.

Ściągnij sobie instrukcje ze strony Sony i wszystko będzie jasne (niestety nie ma po polsku)
http://www.sonydigital-link.com/manuals/manuals.asp?l=en&searchModelName=KDF-E42A11E
 

Tifosi

New member
Witam, mam taki telewizor (42cale) muszę powiedzeć że obraz na lepszych kanałach jest super (C+, HBO, TVN24,EuroSport) gorzej z takimi programami jak tele5 czy plus ale z drugiej strony rzadko się to ogląda (wszystko z Cyfry) mam kilku znajomych z plazmami i to takimi za kilkanaście tysięcy i stwierdzam obiektywnie że te plazmy są do bani...
Obraz na DVD odlot !!!
Ogólnie zgadzam się z przedmówcą jednak pragnę jeszcze dodać że w tym telewizorze problem z kątem patrzenia jest zdecydowanie zniwelowany prawie do zera, patrze na ekran z odległości ok 5-7 metrów i nie ważne czy stoję czy siedze na wprost czy z boku wszystko widać, w zwykłych telewizorach projekcyjnych było z tym o wiele gorzej.

Pozdrawiam i polecam ten TV osobiście jestem zadowolony na maxa.
 

mirkl

New member
dziękuje za cenne informacje ..... przyczyniły się one do powiększenia moich już i tak dużych dylematów :))
Czytałem kilka pochlebnych opinii o sony KDF E50A11E nie wczytywałem się jednak w opinie o innych TV projekcyjnych. Czy ten sony "wart" jest grzechu (cena jest rozsądna) czy w podobnych cenach jest jeszcze "coś" godnego uwagi?
Gdzieś czytałem też ,że "problemem" w TV projekcyjnych może być głośność pracy wentylatora. Czy rzeczywiście jest to problem?. Czy stopniowe "wypalanie" się lampy skutkuje utratą jakości obrazu?. (5000 godzin przebiegu lampy to przy mojej eksploatacji TV to jakieś 2 lata).
A generalnie jako dla laika .... potrzebny mi jest odbiornik o jakości odbioru porównywalnej z CTV 100Hz - to mnie zadowoli, nie jestem wybredny.
Z góry dziękuje za wszelkie spostrzeżenia
pozdrawiam
 

Tifosi

New member
Co do wentylatora to nie słychać go wogóle, co do lampy to zobaczymy, a co do jakości obrazu to naprawdę sądzę że rzadna plazma tej jakości nie osiągnie, nie ma efektu tenczy, nie widać pixeli, obraz jest wyraźny, niestety na plazmach jakie widziałem do tej pory wszystkie te niedogodności występują.
 

sepulator

New member
Witam.Od początku grudnia gra u mnie KDF E50A11.I w całości przychylam się do poprzednich opini.Jesli chodzi o stosunek jakości do ceny to nie ma lepszych propozycji( przy tej wielkości ekranu)Chciałem zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt ekonomiczny.Sony pobiera 175W prądu a plazma o tych rozmiarach 450W.Jak to pomnożymy przez żywotność lampy(8-10tys) to wychodzi około 750zl.Czyli zarabiamy na nową lampę
Co do zakupu to ja kupiłem na allegro w Cyfrowym Świecie za 6700zl i widziałem że w podobnej cenie na allegro można go dostać
Miłego oglądania
sepulator
 

rogo4

New member
Szukam opini uzytkownika plazmy LG 42PX4RV-ZA

Witam
mam pytanie do"sepulator"-a . Czy przed zakupem porównywałeś obraz Plazma 50" i KDF E50A11E? Czy na tylnoprojekcyjnym obraz nie jest jakby za mgłą? Czy ten wentylator słychać będzie z odległości 6-7m. W Stanach są te same KDF-y ale 55" i 60" . czy coś Ci o nich wiadomo. Dlaczego nie sa dostępne w Europie? Najtaniej teraz ten telewizor można kupić na niemieckim ebye-u za 1499 EUR +wysyłka
 

sepulator

New member
Cześć. Tak porównywałem na ile to możliwe bo w sklepie.Telewizory pracowały na tym samym sygnale testowym i ja nie widziałem istotnych różnic.Obraz jest ostry bez żadnych zamgleń.Paza tym można olać ustawienia fabryczne i samemu ustawić jasność ,kontrast ,nasycenie,ostrość zależnie od preferencji co oczywiście zrobiłem.Ja oglądam go z odległości 4,5m i póżnym wieczorem ,gdy jest naprawdę cicho wentylator słychać.Głośność jest mniej więcej taka jak w notebooku.Po 2 tygodniach już go nie słyszysz.Co do wersii USA to jest to to samo ,tylko 55 i 60" mają mocniejsze lampy.Dlaczego ich nie ma wUE nie wiem.Może będą.Kolega pracuje w San Diego w Sony od paru lat ,więc przed zakupem poradziłem się go .Twierdzi że to rozsądny wybór i sam ma podobny już 2 rok.A trzeba dodać że jako pracownik Sony mógł kupić plazmę po cenie hurtowej.
Pozdrowienia
 

tom

New member
Tak jak najbardziej obsługuje.

Tak jak pisałem wcześniej tv ten odbiera bardzo dobrze programy ze zwykłej kablówki (różnie to wygląda z innymi tv).
Moim zdaniem sporym mankamentem tego tv jest brak czystości kolorów - szczególnie to widać na białej i szarej tablicy testowej, wystarczy sprawdzic w praktyce podczas oglądania skoków narciarskich - biały kolor śniegu i przebarwienia na środku i po bokach, niektórym ten fakt nie przeszkadza ...
Kolory bajeczne, brak efektu tęczy na ekranie, małe zużycie energii (ok 170 W) to zalety tego odbiornika.

Pozdrawiam
 

ryslaw

New member
Dzięki za odpowiedź.

A jak wygląda kwestia kątów widzenia i odległości, z jakiej należy oglądać TV?
Załóżmy, że przyjdzie większa grupka znajomych na "seans filmowy" - czy osoby siedzące z boku lub bliżej telewizora będą mogły komfortowo oglądać film?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
największym problemem tylnej projekcji są kąty pionowe.
Kąty boczne też wystepują ,ale są spokojnie do akceptacji.
Odległość występuje zawsze . Tu też są różne cyfry. Wszystko zależy od rodzaju sygnału. Cztery metry daje obraz komfortowy. Obraz jest miękki i ma dużą płynność.
Ale tu jest konieczna i wymagalna Twoja akceptacja.
pozdrawiam
 

ryslaw

New member
Kąty pionowe raczej nie powinny przeszkadzać, jako że rzadko ogląda się coś stojąc na podwyższeniu :)

Bardziej interesowałyby mnie kąty boczne oraz odległość. Obecnie mam TV32 cale i często siedzę ledwie metr, półtora od telewizora. Rozumiem, że siedząc przykładowo 2 metry od takiego telewizora projekcyjnego, oglądanie sprawiałoby problemy?

Szczerze się zastanawiam nad kupnem tego modelu. Przedtem byłem już niemal zdecydowany na plazmę Pioneera 50", ale różnica w cenie wynosi 8k i nie jestem pewien czy warto tyle płacić.
 

subzer0

New member
Kąty pionowe są niestety dość istotne dla wszystkich, którzy przesiadaja się ze zwykłych tv. Klasyczne przyzwyczajenia z baniek crt należy nieco przytłumić podczas oceny tego parametru, zwłaszcza że nie trzeba wchodzić na podwyższenie aby zauważyć różnicę w obrazie, wystarczy zwyczajnie wstać. W tym momencie należy sobie uświadomić, że nigdy nie oglądamy tv stojąc i przejść do oceny innych parametrów. Dodatkowo efekt ten zmniejsza się wraz ze wzrostem odległości od ekranu. Przy 4-5 metrach jest mało istotny.
 

sepulator

New member
Witam.Sądzę że odległość 2m jest zbyt mała.Obojętne czy to będzie tylna projekcja czy plazma.Przy słabym sygnale będziesz się skupiał głównie na zakłóceniach.Myślę że 3m to jest minimum.Może mniejszy ekran 42"?
 

ryslaw

New member
W sumie ten telewizor nie będzie raczej wykorzystywany do oglądania telewizji :)

Myślę głównie o zastosowanie go do mojej kolekcji konsol (w tym konieczne HDTV dla x360) oraz oglądania DVD.
 

subzer0

New member
Gry rządzą się swoimi prawami w przeciwieństwie do wygodnego oglądania DVD i właściwie nie ma tu znaczenia jak blisko będziesz siedział przy ekranie, właściwie im bliżej tym lepiej (lepszy feeling), chodzi wyłącznie o to żeby dorwać tego kolesia co za rogiem czai się na nas..., czasami nawet chce się wejść w ekran.
 

Krisss

New member
Witam.

W piątek zakupiłem KDF-E42A11E, a w sobote dokupiłem dvd DVP-NS92V z HDMI i progresywnym skanowaniem na 720p/1080i. Oba urządzenia podłączone przewodem HDMI. DVD automatycznie ustawiło się na 1080. Jakość perfecto, super to mało powiedziane, naprawde rewelacja. Zarówno na 720 jak i 1080. Obraz z Cyfry+ oceniam bardzo dobrze. Jakość z kablówki (z naprawde kiepskiej kablówki) dobra+. Na kiepskich kanałach jest lipa, ale na dobrych jest rewelacja. TVNy czy National Geografic gra jak z Cyfry. Z kablówki Sony gra lepiej niż mój poprzedni 32" LG crt za prawie 6000 zł (3 lata temu).

Jeśli chodzi o katy to myśle, że Sony trochę zaniżyło wynik, w praktyce może dojść nawet do 160 stopni. Kolory, ostrość idealnie.
Minus należy się za małą ilość trybów obrazu (16:9, 4:3, 14:9, Smart, zoom i Wide). Kolega kupił plazme LG i ma więcej (nawet zoom regulowany co 1%). Wentylator słyszalny jest przy cichym słuchaniu (przy skali od 0 do 100, przy 10). Pierwszego dnia słyszałem wentylator, natomiast później już nie zwracałem na niego uwagi.
Plus należy się za możliwość wyłaczenia źródeł sygnału z menu użytownika. Ja na AV1 mam podłączoną Cyfrę, a na AV7 dvd (dopiero tu jest gniazdo HDMI). Także nie trzeba skakać kolejno AV1, AV2, AV3, AV4, AV5, AV6 i dopiero AV7. Tylko jest AV1 i potem odrazu AV7. Zazwyczaj taka opcja jest dostepna tylko w menu serwisowym.

Ogólnie zestwik super, bardzo polecam wszystkim
 
Status
Zamknięty.
Do góry