sony KDF E50A11E

Status
Zamknięty.

barozek

New member
Sony KDF-E50A11E czy Samsung SP-50L6HX

Witam:),
mam mały problem otóż zastanawiam się nad kupnem telewizora Sony KDF-E50A11E z zastosowaniem techniki 3LCD, jednak mam ofertę Samsunga SP-50L6HX z techniką DLP. Mam więc problem który wybrać, ponieważ nie wiem który jest lepszy i jak wygląd obraz (i jak się sprwauje) Samsunga SP-50L6HX, ponieważ jestem ze stosunkowo małego miasta i nie ma u mnie tego modelu. Prosze o odpowiedź.
 

mirkl

New member
gad7 napisał:
MIRKL i sprzedawca mial racje co do 55 bo to tosamo co 50 tylko 55 sprzedaja na zachodzie europy, poniewaz ma tuner dvb-t i wejscie hdmi. A panasonic polska nie sprzedaje go w polsce poniewaz nie ma u nas cyfrwego sygnalu telewizji naziemnej.

ale kiedyś będzie (gdzieniegdzie już jest) i co wtedy?????
 

hsolo

New member
Pytanie do uzytkownikow

Witam,

Dzisiaj bylem po raz trzeci w sklepie testowac kdf-42 i zauwazylem jedna niepokojaca rzecz - prosba do uzytkownikow tych tv - czy mogliby sprawdzic u siebie i dac znac czy maja ten sam problem.
Otoz zapuscilem Wladce Pierscieni - Druzyne Pierscienia oraz Braveheart i zauwazylem ze na scenach gdzie jest np. duzo trawy i zielonego 'drobiazgu' typu liscie, albo jakies pole czy krajobraz itp.... dzieje sie dziwna rzecz - obraz w tym miejscu (nie na calym ekranie, tylko w tych miejscach) jakby na chwile 'przygasal' i sie rozjasnial, albo inaczej, robi sie na zmiane 'matowy' i normalny czy jeszcze inaczej jakby w tym miejscu byl gubiony 'focus'. Na Wladcy - jesli ktos ma - jest to np. w scenach z Shire (po 9 minucie i dalej) w Braveheart przed wielka bitwa z Angolami. Co ciekawe - to samo bylo na innym odtwarzaczu i 40 calowym typowym LCD Sony. Czy to moze byc problem ze skalowaniem? Czy cos innego? Oba dvd byly podlaczone po RGB. Bylbym wdzieczny za opinie.

pozdrawiam
Macias
 

zbig17

New member
Witam i pozdrawiam wszystkich. To mój pierwszy tekst na tym forum, ale już od pewnego czasu czytam Wasze dyskusje i porady. Dzięki nim jestem prawie zdecydowany na kupno telewizora projekcyjnego Sony. Wciąż się jednak waham,czy ma to być Sony KDF E50A11E czy KDF E42A11E.

Krisss pisze o minimalnej odległości 1.8 metra od tego telewizora w przypadku oglądania obrazu 42" i 2 metrów przy 50". Ja będę miał odległość około 2.70 metra, więc mógłby to być telewizor 50" ale:

Oglądałem w sklepie KDF50 i nawet z odległości około 5 metrów ekran nie był neutralnie gładki lecz na wyświetlanym obrazie świetnej jakości widać było strukturę ekranu złożoną z drobnych punkcików (szczególnie było to widoczne na obszarach jednolitych kolorystycznie, np. na tle wyświetlanego nieba). Można by to prównać do wyświetlania obrazu na ścianę, która nie jest idealnie gladka, więc ją "widać" w obrazie podczas projekcji. Mam więc pytanie do użytkowników i znawców tych telewizorów 42" i 50": czy te telewizory tak mają??
Telewizor był tak ustawiony, że nie można było do niego bezpośrednio podejść i całkiem z bliska przyjrzeć się temu zjawisku.
Zastanawiam się pisząc to, czy to może był widoczny kurz na długo nie odkurzanym ekranie.

Proszę Was o opinię w tej sprawie, bo jeśli tak jest, że podczas projekcji widoczna jest struktura ekranu, to bardzo by to psuło komfort oglądania, chociaż może po pewnym czasie dałoby się do tego przyzwyczaić.

Telewizor projekcyjny byłby przeze mnie używany do oglądania TV z kablówki UPC oraz do oglądania filmów z DVD - czy oglądanie 50" z odległości około 2.70 metra jest dobrym pomysłem ( nie chodzi mi o samą wielkość ekranu, bo np. w kinie wolę siedziec bliżej niż dalej, ale o jakość obrazu 50" z podanej odległości, np. widoczność szumów, zakłóceń)? Pozdrowienia.
 
Ostatnia edycja:

Robert (prezes)

New member
Witam. Używam od 9 dni telewizor projekcyjny Sony 50" i po 4 dniach wystąpił problem w postaci: kiedy zapalam tv to na początku przez kilka minut (1,5-5 min), drga mi obraz i słychać trzaski, po rozgrzaniu się telewizora i po ponownym właczeniu już tego problemu nie ma, problem powraca po ponownym włączeniu po dłuższej przerwie. Zaprosiłem do siebie, zaprzyjaźnionego fachowca w dziedzienie naprawiania telewizorów i po sprawdzeniu anteny i z zewnątrz tv powiedział, że telewizor jest uszkodzony i trzeba wzywać serwis. Może ktoś spotkał się z takim problemem i proszę o radę. A co do lampy to taka lampa kosztuje od 150-250 $ w zależności od sklepu w USA, o jej żywotności nigdzie się nie mogłem doczytć, nikt na amerykańskich stronach tego nie podaje. Dzwoniąc do centrum sony to pani powiedziała, że nie zna czasu żywotności lampy, a cenę za lampę zaśpiewała 2000 zł. Kobietka nowa w pracy i nie czai bazy chyba.
 

hawk70

New member
Jestem podsiadaczem 50" KDF od 3 tygodni. Żadnych problemów z drganiem obrazu (na szczęście) więc tu nie pomogę. Jeśli chodzi o strukturę ekranu (widoczną lub nie) to bardzo dużo zależy od jakości nadawanego programu. Po drugie jak obok siębie stoi KDF i plazma to pixeloza plazmy jest dużo bardziej widoczna od struktury ekranu. Szczerze mówiąc ja jej praktycznie nie dostrzegam ale nie powiem, że czasami nie jest zauważalna. Jest to jednak rzadkie, przy pewnych kątach patrzenia, przy pewnej jakości obrazu itp czyli przez 1% ogólnego czasu oglądania (ważna jest jeszcze odległość). Jeśli idzie o odległość od telewizora to podaje się często wykresy przekątna a odległość itp. a ja osobiście uważam, że ważna jest jeszcze JAKOŚĆ SYGNAŁU co jest zazwyczaj pomijane. Można oglądać sygnał HDTV z 1,5 metra i jest OK a można TVP z 5 metrów i jest kaszana.
 
Ostatnia edycja:

Krisss

New member
Do Zbig17
proponował bym Ci kupić 42". Juz jeden gościu z forum był niezadowolony z 50". Oglądał właśnie z takiej odległości jak ty podajesz. Kupił za 8000zł i po miesiącu chciał za nią 6000zł. Raziły go piksele.

Do Hsolo
Jeśli chodzi o odbiór z dvd to polecam dvd z HDMI. Np. DVP-NS 92 z progresywnym skanowaniem na 720i/1080p. Mam zarówno ten projektor, jak i dvd oraz te filmy. U mnie nie występują te zjawiska co opisałeś.
 

q

New member
Krisss napisał:
Do Zbig17
proponował bym Ci kupić 42". Juz jeden gościu z forum był niezadowolony z 50". Oglądał właśnie z takiej odległości jak ty podajesz. Kupił za 8000zł i po miesiącu chciał za nią 6000zł. Raziły go piksele.

a do odległości 3,40 m 50" cali nie będzie za duże ? czy może piksele będą jednak na tyle widoczne że stana sie przeszkodą w oglądaniu
 

zbig17

New member
Do Krisss i do hawk70

Dziekuję Wam za informacje i rady odnośnie zakupu Sony KDF 42" lub 50". Chyba więc zdecyduję sie na 42". Trochę martwią mnie niektóre posty na tym forum , które opisują problemy z telewizorami projekcyjnymi Sony. Ale w sprzęcie każdej firmy można natrafić na wadliwie działające egzemplarze, to jest w gruncie rzeczy loteria. Na szczęście mamy prawo zwrócić wadliwy sprzęt do sprzedawcy i to my dokonujemy wyboru, czy chcemy nowy egzemplarz czy godzimy się na naprawę wadliwego. Szerzej piszę o tym w dziale Serwis - problemy, w ramach postu Plazma Sony i awaria panelu. Polecam tam link:

http://ww20.mediarun.pl/story.php?story=390

Znajdziecie tam informacje o prawach konsumenta w przypadku wadliwie działającego sprzętu.
 

subzer0

New member
Mamy 3 tematy o tym samym, proponuję zostawić jeden bo powtarzamy posty Sony KDF-E50A11 , Opinie o telewizorach 3LCD i Sony Bravia 3LCD
 
Status
Zamknięty.
Do góry