sony KDF E50A11E

Status
Zamknięty.

ryslaw

New member
Kriss ---> dzięki za opinię. Już jestem niemal przekonany. Jak tylko skończę remont w nowym mieszkaniu wybieram się do sklepu. :)
 

mirkl

New member
ryslaw napisał:
Kriss ---> dzięki za opinię. Już jestem niemal przekonany. Jak tylko skończę remont w nowym mieszkaniu wybieram się do sklepu. :)



też TAK myślałem .....dzisiaj zatelefonował kumpel z Niemiec ..... oglądał SONY E50A11E w sklepie ...... twierdzi ,że obraz "cieniutki" i nieporównywalnie gorszy niż w plazmach (porównywał z Pioneerem). Już nie wiem co robić ............ chętnie sam bym obejrzał ...... czy ktoś może wie gdzie w Krakowie stoi ten TV?
 

Krisss

New member
mirkl napisał:
też TAK myślałem .....dzisiaj zatelefonował kumpel z Niemiec ..... oglądał SONY E50A11E w sklepie ...... twierdzi ,że obraz "cieniutki" i nieporównywalnie gorszy niż w plazmach (porównywał z Pioneerem). Już nie wiem co robić ............ chętnie sam bym obejrzał ...... czy ktoś może wie gdzie w Krakowie stoi ten TV?

Trzeba było mu zadać pytanie "Ile kosztuje Pioneer". Jestem pewien, że dwa razy tyle. Poczytaj troche na forum o plazmach. W jednym temacie o wypalaniu się plazmy gość pisze jak zakupił plazme Pioneera na którą wywalił 15 000zł i po tygodniu czy dwóch wypalił mu się znaczek TVN Turbo. Troszkę serce ściska. W tylnej projekcji nie ma takich cudów jak w plazmach. Co będzie jak w plazmach będą się wypalać pojedyńcze piksele (podobno to też ich wada). Ile będzie kosztować naprawa? W tylnej projekcji kupujesz nową lampę i masz nowy TV.

Ja zanim coś kupię to z pół roku chodzę po sklepach, dowiaduję się, testuję, w necie szukam ... W przypadku telewizora było nawet troche dłużej, ponieważ ciężko było ze sprzedażą mojego LG, a żona nie pozwoliła mi kupić nowego dopóki nie sprzedam starego tv. Chodziłem po sklepach za plazmą, byłem pewny że jest THE BEST. Już postanowiłem będzie Panasonic PA50, ale na forum przeczytałem o E42A11 i przypomniałem sobie, że poprzedni model 42SX300 grał rzeczywiście super. Wziąłem laptopa pod pachę i poszedłem na tournee po sklepach. Jednego dnia przetestowaliśmy z kolegą z dziesiec plazm i jedną tylnią projekcję. Wynik był jednogłośny "Sony E42A11". Nie stety kolega dał ciała i kupił plazmę bo żona powiedziała, że telewizor ma wisieć na stanie. U mnie nawet gdybym kupił plazmę nie miałbym gdzie ją powiesić, musiała by stać na szafce rtv, a to jest dla mnie paranoją kupić tv o gł. 10 cm po to by stał na szafce, która ma 50-55 cm. Wygląda to jak pół dupy zza krzaka.

Każdy telewizor ma swoje + i -. Patrząc w sklepie widzisz, że ten ma dobre to i to, a tamten ma rewalacyjne to i tamto, ale jak już postawisz w domu swój nowy telewizor to miesz do czego porównać i gra dla Ciebie rewelacyjnie. Nie widzisz już jego niedoskanołości. Tak ma być i koniec.
 

Krisss

New member
Jeszcze coś mi się przypomniało.

Poszedłem w sobotę do EURO AGD I RTV po kabel HDMI i tak przy okazji zapytałem się sprzedawcy co sądzi o telewizorach z tylnią projekcją (zaznaczam, ze dzień wczesniej kupiłem taki). A sprzedawczyk do mnie:
- że na fajne są, ża nawet można powiedzieć ze lepsze niż plazmy ble ble ble ..., ale to są telewizory dla bogaczy.
Ja- Dlaczego?? Przecież cena nie jest duża.
S - A wie Pan ile kosztuje lampa?
Ja- No ile?
S - 2 500 do 3 000 zł.
Ja- Ale ty pierdoły tym naiwnym ludziom opowiadasz. Osobiście dzwoniłem do serwisu Sony i powiedzieli, że 850 zł.
S - No to może staniały, ale jeszcze w grudniu kosztowały prawie 3 koła.

Tu macie przykład jaką wiedzą dysponują sprzedawcy. Mało tego, sprzedają to co im karzą albo za co kaskę dostają. Przedstawiciele różnych firm jeżdzą po sklepach i proponują kasę sprzedawcom za sprzedawanie tych i tych modeli, bo na przykład wchodzi model z produkcji i zalega na magazynie. I Ci na potegę zachwalają jeden model.
Wiem co piszę, ponieważ sam kiedyś byłem sprzedawcą w sklepie RTV i AGD. Dobry sprzedawca tak potrafi podejść kupującego, ze wychodzicie z innym sprzętem niż upatrzyliście sobie. Potrafi zwrócić Waszą uwagę na jakieś drobne rzeczy którymi będzie oczarowani, i zapomnicie co jest najważniejsze. Klientowi ciężko przechodzi przez usta "nie, ja chce to po co przyszedłem", no bo jak kupić coś co sprzedawca wyśmiewał, mówił ze to kicha. "Jak my będziemy wyglądać w jego oczach, będzie się z nas śmiał. To może jednak weźmiemy to co nam zaproponował" - tak kupuje 80% ludzi.

Także sugerujcie się tym co widzicie i nie dokońca słuchajcie sprzedawcy
 

subzer0

New member
Całkowicie się z toba zgadzam, nie kupujesz tego co chcesz tylko to co ci sprzedawca sprzeda.
Przykład z Wrocławia, jak pytałem sprzedawcę w sklepie High Endowym o ten model Sonego to powiedział, że ich już nie ma na magazynach bo wyszły z produkcji, i że telewizory projekcyjne to jest out a plazmy jak najbardziej poleca i wcale sie nie wypalają ...bla,bla,bla... i tym podobny kit. Powiedziałem mu żeby odpalił internet i wszedł na to forum, kilka klików i facetowi szczęka opadła. Nagle telewizor zrobił się nowy a plazmy jednak wypalone.
A co do projekcji to w każdym sklepie można tak ustawić tv, że na tle konkurencji będzie odstawał. Nie twierdzę, że to norma postępowania ale nie raz spotkałem się z żyłowanymi obrazami bo model był na wyprzedaży.
 

mirkl

New member
Krisss napisał:
Tu macie przykład jaką wiedzą dysponują sprzedawcy. Mało tego, sprzedają to co im karzą albo za co kaskę dostają.


w pełni popieram .... ostatnimi czasy znajomy zapragnął mieć plazmę (uparl się na plazme-nie interesowała go tylna projekcja) ..... ze względu na jego fundusze zaproponowałem mu LG 42PX4RV lub Panasonioc TH42PE55.
Poszedł do sklepu (podobno najlepszego w tym rejonie) a tam sprzedawca "zrobił wielkie oczy" i stwierdził ,że ..... nie ma modelu Panasonica PE55 i firma takiego modelu nie produkuje. "Wciskał" ,że to napewno pomyłka i nawet dla uwiarygodnienia otworzył stronkę ...panasomnic polska ..... gdzie istotnie nie ma tego modelu w ofercie. Pokazywał katalogi i przekonywał ,że lepiej ..... kupić to co aktualnie ma na stanie :))).
Szkoda gadać:))
Uważajcie na niedouczonych sprzedawców.........
 

KrzyHo

New member
mirkl napisał:
.....dzisiaj zatelefonował kumpel z Niemiec ..... oglądał SONY E50A11E w sklepie ...... twierdzi ,że obraz "cieniutki" i nieporównywalnie gorszy niż w plazmach

Wczoraj w MM w Markach byłem świadkiem rozmowy 2 kolesi. Omawiali 2 plazmy LG po 20 tysi sztuka i 3LCD Sony 42". Na plazmach sygnał HD (Demo LG) a na Soniaku sygnał z anteny dachowej:). Kiwali głową i dziwili się jaki ten Soniak kiepski a te plazmy fajne.
Tutaj nie muszę nikogo przekonywać, że od jakości telewizora większe znaczenie ma jakość sygnału i że porównywać można tylko rzeczy porównywalne, ale tamci byli przekonani o swoim, bo przecież widząna własne oczy jak to wygląda.
Swoją drogą ze 2 tyg temu ten sam Sony w tym samym towarzystwie plazm LG z tym samym demo HD puszczonym na wszystkich TV zwalił mnie z nóg. 3x tańszy a obraz powiedziałbym nawet lepszy. Więc po co przepłacać.
Od 2 dni jestem posiadaczem Sony E42A11. Wczoraj testowałem go różnym typem sygnału i jestem zachwycony efektem. Żeby nie odległość do ekranu, to kupiłbym sobie 50" bo różnica w cenie żadna (700 zł?)

Krisss napisał:
U mnie nawet gdybym kupił plazmę nie miałbym gdzie ją powiesić, musiała by stać na szafce rtv, a to jest dla mnie paranoją kupić tv o gł. 10 cm po to by stał na szafce, która ma 50-55 cm. Wygląda to jak pół dupy zza krzaka.

W 100% się zgadzam z przedmówcą. Mam ten sam problem i takie same wnioski wyciągnąłem. Głębokość 3LCD Sonego jest dla mnie jak w sam raz. Podobna sytuacja jest kiedy ktoś ma TV w rogu pokoju.

Pzdr
KrzyHo
 

buster

New member
Czesc wszystkim

Wie ktos moze jak wejsc do menu serwisowego tego telewizorka - KDF E42A11
Chcialbym sprawdzic ile godzine juz mam na lampie...

pozdrawiam
buster
 

gad7

New member
MIRKL i sprzedawca mial racje co do 55 bo to tosamo co 50 tylko 55 sprzedaja na zachodzie europy, poniewaz ma tuner dvb-t i wejscie hdmi. A panasonic polska nie sprzedaje go w polsce poniewaz nie ma u nas cyfrwego sygnalu telewizji naziemnej.
 

subzer0

New member
Menu serwisowe

W stanie standby wciskamy:
i+
5
vol+
analog
telewizor sam się włączy i wejdzie w stan serwisowy, ale uwaga jest tam wiele różnych opcji, można nieźle namieszać jak się nie ma pojęcia i gwarancja poszła...
pzdr.:cool:
 

buster

New member
W koncu mi zadziałało ... ;
A wiesz moze jak sprawdzic ile lampa ma przepracowanych godzin ?


pozdrawiam
buster
 

hawk70

New member
Jak najbardziej. Nie wariujcie z tymi kątami. Przy oglądaniu TV potrafię siedzieć na fotelu pod ścianą (2 m pród 1,5 w bok) i obraz jest OK. Jak oglądamy DVD przez HDMI to lubię oglądać na wprost z 4 metrów przy wyłączonym świetle i z piwkiem ;-) ale nie dlatego że tego wymaga telewizor (szczególnie piwka '-)) tylko dlatego, że tak lubię. Kupiłem 50" za 6,5 tys PLN i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania. Pojechałem do sklepu po najnowszą plazmę Samsunga 42" za 12,5 tys a przypadkowo stał obok niego ten projektor (dobrze ustawiony bo w sklepach potrafią specjalnie obniżyć kontrast, żeby wyglądał gorzej niż plazma) i po 5 minutach wiedziałem już co chcę. Jeśli idzie o lampę za 1 tys to może dzisiaj. Za 3 lata kiedy przyjdzie zmiana będzie kosztować 100 PLN - no może 200 nie będę się kłócił. A jakość odbioru jest super, olewam wypalanie ekranu a dzieciaki mogą oglądać bajki z 1 metra i nic im w oczy nie wali. Dotatkowo przy takiej przekątnej przestały podchodzić do telewizora bo z metra nic nie widać ;-).
A jeśli chodzi o wycofywanie telewizji projekcyjnej z Europy to poczytajcie zagraniczne fora. Nie wiem co za pajac tak uważa. Nie mówiąc o tym, że moi znajomi byli ostatnio na największych targach w Stanach i powiedzieli, że widzieli jedynie dwa nowe modele LCD-ków za to kilkanaście telewizorów tylnoprojekcyjnych - to mówi samo za siebie. To, że do niedawna technologia była skazana na zapomnienie nie znaczy, że po wynalezieniu nowszej technologii (3LCD) ten fakt nie może się diametralnie zmienić. A jeśli nawet nie będą super promowane to dlatego, że są za dobre i niektóre wytwórnie będą się bały, że czas ich życia nie będzie 3-4 lata (wypalone pixele, loga stacji itp) tylko 10 lat (z jedną wymianą lampy w międzyczasie).
 
Ostatnia edycja:

mirkl

New member
gwarancja

gdzieś czytałem o możliwości zakupu tego SONY sprowadzonego np. z Niemiec. Co prawda podobno polski sprzedawca przekazuje gwarancje i dowód zakupu ale ..... zacytuje kilka zdań z warunków gwarancji SONY POLSKA .... "gwarancja dotyczy produktu Sony, do którego ją dołączono w momencie zakupu, pod warunkiem że zakupu dokonano w obszarze gwarancyjnym" ... "W gwarancji lub w dołączonej ulotce pod nazwą kraju, w którym będzie realizowany serwis gwarancyjny, znajdują się dane lokalnego przedstawicielstwa Sony, które wydało i będzie respektować tę gwarancję" ... "gwarancja nie obejmuje kosztów transportu i zagrożeń związanych z transportem produktu z i do firmy Sony lub Autoryzowanej Stacji Serwisowej" ...
Zastanawiam się jak TO jest w praktyce ....
pozdrawiam
 

subzer0

New member
Jakie koszty transportu, wydaje mi się że gdzieś wyczytałem, że jeżeli coś waży powyżej (i tu nie jestem pewien, chyba 14kg) to z prawa konsumenta wynika, że nie musimy wieźć, wysyłac tego do serwisu, tylko możemy wezwać serwis do nas. I oni muszą do nas przyjechać lub na swój koszt to odebrać. TV waży trochę więcej.
 

bankroot

New member
subzer0 napisał:
W tym momencie należy sobie uświadomić, że nigdy nie oglądamy tv stojąc i przejść do oceny innych parametrów.


tutaj się z Tobą nie zgodzę.
Moja żona bardzo często ogląda TV prasując lub robiąc cos w kuchni, zatem nigdy nie mów nigdy.
oglądałem wczoraj w Centrum Sony teleekspress i przyznam się szczerze, że nie podobało mi się.
Uważam jednak, że ten TV jest jakąś alternatywą dla plazm czy LCD (zwłaszcza jak mamy satelitę i oglądamy dużo filmów na DVD)
 

hawk70

New member
Trochę dziegciu ;-(
Jestem super zadowolony z tego telewizora ale też dostrzegam wady:
1. Współpraca z komuterem jest taka sobie
2. Ilość nowoczesnych wejść jest zbyt mała (jedno HDMI i jedno Component to trochę za mało). Przy czym HDMI jest opisane jako wejście do Tunera SAT (ale u mnie działa z DVD więc nie ma problemu). Za to wejście Component jest napisane jako wejście odbierające jedynie sygnał z DVD - jestem na etapie sprawdzania czy będzie działało na tunerze SAT. Oddzielny temat to to, że nie wiem co mogą złącza SCART gdyż jedyna informacja mówi o zgodności ze standardem.
 

zigikrut

New member
Kupiłem to Cacko!!!

Witam Panowie. Przeczytałem wszystkie za i przeciw i.... kupiłem jakieś 4 dni temu to cacko. Jak dla mnie Rewelacja :p Wszystkie opisane mankamenty uważam za błache w porównamui z plusami to one "bledą". Jest jak w dobrym kinie. Malutkie (bo tak uważam) mankamenty to: słychać jak się ściszy wentylator (no ale kto ogląda ściszony tv?) wyminana (w przyszłości) lampy? tak ale sam na siebie zarabia bo pobiera 174W prądu a plazma tych rozmiarów ponad 500W. Kąt widzenia? przesadzony problem. Zresztą żadnego telewizora nie oblądałem z boku hehe. No i żadnego dziwnego strojenia nie trzeba! Krótko mówiąc: Jestem Super zadowolony!!! No i ta cena hehe bez porównania. Przyznam że pomógł mi w dokonaniu wyboru niejaki Pan z tego forum i za to mu bardzo dziękuje:) . ahm? ja mam kompa podłączonego do tv przez S-vodeo i oglądąłem film - jest git!!! Ogólnie jestem ZACHWYCONY:D Jak co to odpowiem na każde pytanie... szgi2@wp.pl
 
Status
Zamknięty.
Do góry