Dekodery Cyfry+ - pilnie proszę o pomoc

xroma

New member
Witam !

Na wstępie bardzo proszę o pilną odpwiedź każdego kto ma choć minimum informacji. Chodzi mi konkretnie czy istnieje zauwazalna roznica w wyswietylanym obrazie w zaleznosci od posiadanego dekodera cyfry+ . Moj uległ uszkodzeniu i jutro wymieniam go na nowy. Do wyboru będę miał wsród 4 róznych tunerów. W tej chwili mam mediasat'a. Na tą chwilę cyfra oferuje 4 rózne dekodery. Nie wiem który wybrać. A może nie ma to najmniejszego znaczenia? Moze znajdzie się osoba która miała okazję testować je wszystkie? Chodzi mi głównie o jakość obrazu.

Z góry dziękuję.
 

arsenal

Moderator
VIP
Z całego badziewia które daje Syfra+ najlepszy obraz ma Philips 6010. Co nie zmienia faktu, iż jest to bardzo przestarzały tuner,( jak wszystkie dawane przez C+) ciężko już go dostać u dystrybutora bo zostały prawie wyprzedane. Moja rada- chcesz obsługi funkcji multimedialnych i dokładnego EPG bierz tego "nowego" mediasata Thomson TS4 od Cyfry. Chcesz bardzo dobrego obrazu i dźwięku kup np.Samsung DSB-A200C i jakiś moduł CI do C+. Będziesz miał w nim m.in.:wyjście component, dużą prędkość przełączania kanałów, wysoką jakość wykonania, no i nie płacisz 10 zeta miesięcznie za wynajem sprzętu.
Wystrzegaj się natomiast Philipsa DSR 3201. To wyjątkowo nieudany model. No po prostu badziew. Dodam też iż zarówno Thomson TS4 i Philips 3201 mają wyjście SPDIF ale brak jest obsługi Dolby Digital. Śmiać się chce jak C+ traktuje swoich klientów.
 

xroma

New member
Dzięki za pomoc. Wziełem tak jak radziles i jestem mile zaskoczony. Jest zauwazalna roznica w jakosci obrazu. ( podejzewam ze moj poprzedni dekoder byl uszkodzony ) Sygnal idzie po RGB i jest zadowalający. Zauwazylem tez , ze dekoder jest szybszy od poprzednika. No i pilot - udoskonalona konstrukcja ( nareszcie ktos pomyslal ) Nic sie nie powinno polamac po 2 tygodniach. Rozmiary dekodera - kieszonkowe :) , ale ogolnie prezentuje sie ladniej od poprzednika.

Dzieki za rade .
 

arsenal

Moderator
VIP
euro, component, dvi, HDMI

Cieszę się że mogłem pomóc. Dowiedziałem się, że ten Thomson otrzyma niedługo nowe oprogramowanie. Będzie obsługa Dolby 5.1 i prawdopodobnie DiSeQ 1.1 lub 1.2( wkońcu)
 

xroma

New member
Juz mowie:
Thomson TS4 <-- za darmo :) place dyszke miesiecznie za uzywanie sprzetu ale przynajmniej moge go sobie zmienic :p
Juz namowilem znajomego ktory ma plasme pioneer'a aby wymienil tuner na ten sam model ktory ja wybralem. Rowniez zauwazyl znaczne polepszenie obrazu w stosunku do starego mediasata.

Aha no i jeszcze jedno , moze ten dekoder jest maly i niewymiarowy, ale ma swoj urok i nawet jest ladny :) taki błyszczący ^^

Co do twojego philipsa to nie moge sie wypowiedziec - nie znam go. :(
 

pebe

New member
CO do tego "dobrego" Cyfra +

arsenal napisał:
Cieszę się że mogłem pomóc.
Kupiłem sobie tv z HD i mam cyfre+. Czy nie lepiej zatem kupić np. Fergusona aniżeli kupować philipsa czy też Thomsona.
Proszę o informację jaki najlepiej kupić dekoder dostosowany do Cyfry + by być zadowolonym z obrazu i dzwięku?
 

arsenal

Moderator
VIP
pebe napisał:
arsenal napisał:
Cieszę się że mogłem pomóc.
Kupiłem sobie tv z HD i mam cyfre+. Czy nie lepiej zatem kupić np. Fergusona aniżeli kupować philipsa czy też Thomsona.
Proszę o informację jaki najlepiej kupić dekoder dostosowany do Cyfry + by być zadowolonym z obrazu i dzwięku?
Najlepiej po prostu się wstrzymać z zakupem Cyfry+ do jesieni. Wystartuje platforma ITI z kanałami HDTV po polsku i telewizor HD wykorzystasz na maxa. Jakoś nikt nie wierzy, że Cyfra+ jest zdolna do jakichkolwiek zmian poza podwyżką cen pakietów od jesieni.
 
Do góry