Jak podłączyć Cyfra+ do PC?

NoOne

New member
Mam podstawowy odbiornik Cyfra+. Pioneer BCT-1530. Ma wyjścia LPT i COM + euro, audio, itp. Jak podłączyć to do PC? Są jakieś przejściówki z euro na cos co mozna do PC podlaczyc?
 

tuptus55

New member
Nie napisałes po co chcesz podłaczyć PC do Cyfry. Chcesz oglądać Cyfrę na PC? Chcesz nagrywac Cyfrę na PC? Inne rzeczy jakie?
 

NoOne

New member
Chcialem ogladac Cyfre+ na monitorze bo dzisiaj moj telewizor padl. Ale, przypomnialem sobie ze jak ostatnio zmienialem karte pomyslalem "a po co mi TV-in, nigdy i tak z tego nie korzystam". Ta, i teraz nie mam.

I tak, dzieki za odpowiedz :)
 

nacho

New member
ja z tym samym pytaniem. co zrobic by raczyc sie oferta programowa cyfry na monitorze mojego pc? obecnie dekoder cyfry podlaczony jest do telewizora. czy mozliwe jest wiec dodatkowe podlacznie w/w pc z dekoderem przy niezaleznym wyborze programow z telewizorem. wszystkim pomocnym wielkie dzieki
 

tuptus55

New member
Żeby na PC oglądać ofertę Cyfry niezależną od tunera pod telewizorem trzeba:
1. Posiadać kartę DVB-S lub DVB-S2 do komputera (ceny od 150zł)
2. Posiadać czytnik Phoenix - cena 90zł
3. Posiadać program ProgDVB oraz odpowiedni plugin do niego
4. Wgrać do swojego tunera zmodyfikowane oprogramowanie umożliwiające odbiór uprawnień z karty będącej w czytniku Phoenix
5. Podłączyć tuner z komputerem kablem RS232
6. Na komputerze uruchomić 3 programy umożliwiające rozdział uprawnień cyfry na komputer i tuner.
Jak nie jesteś maniakiem komputerowym to ustawienie tego wszystkiego będzie trwało wiele czasu.
Chyba prościej bedzie kupić drugi tuner za 250zł oraz spliter uprawnień za 100zł i w ten sposób rozdzielić uprawnienia. Do komputera trzeba wprowadzić sygnał z tunera przez wejście chinch do karty graficznej.
A i najważniejsze do tego drugiego tunera trzeba doprowadzić sygnał z anteny satelitarnej. Więc albo wymienisz sobie konwerter na podwójny albo zamontujesz drugą antenę.
 
Do góry