Problem z HD na kompie

apollo32

New member
Mam taki problem otoz po odpaleniu filmikow w HD np 720 p czy to vinampem czy to VLc playerem resetuje mi sie komp, po prostu od razu sie wyłancza co moze byc przyczyna???
 

tuptus55

New member
Możliwości może być wiele. Podam kilka jakie przychodzą mi na myśl.
1. Za słaby zasilacz i jak startuje grafika na pełne obciążenie nie starcza prądu dla wszystkich.
2. Uszkodzona karta grafiki.
3. Za słabo chłodzony procesor.
4. Uszkodzony RAM.
5. Uszkodzony rejestr windows
6. Za dużo różnych kodeków wideo.
Pozycje 1-4 można sprawdzić puszczając test 3DMark. Jak przejdzie cały test to oznacza, że sprzęt jest sprawny i konieczna jest reinstalacja windows. Jak podczas testu zrestartuje się trzeba poszukać testów na poszczególne komponenty np. Sisoft Sandra
 

kaz

New member
Hmmm...

chyba niepełny zestaw,
można dodać:

7. uszkodzony slot AGP, lub PCI, lub PCI-EXPRESS
8. uszkodzony mostek południowy
9. uszkodzony mostek północny
10. za słabo chłodzony chipset
11. uszkodzone gniazdo RAM
12. uszkodzony kontroler IDE lub RAID
13. uszkodzony BIOS
14. za słabo chłodzony procesor karty graficznej
15. uszkodzona karta muzyczna
16. uszkodzony procesor
17. uszkodzony dysk twardy
18. uszkodzony kabel zasilania dysku twardego
19. WIRUS :p ....................................................................................
.....................................................................................................
77. źle skonfigurowany bios ...... :cry:

itd :x
 

apollo32

New member
Wgralem wczoraj DVD POWER i tym programem nic sie zlego z kompem nie dzieje, dodam ze filmiki nie startuja jakby nie bylo kodekow ale chociaz komp sie nie wylancza, natomiast mplayerem classic i winampem natychmistowy zwis i reset....ale tu tez nie wszystkie rodzaje plikow niektore strasznie tną ale komp dziala, natomiast przy dvd power pliki chodza plynnie, chociaz np demo I ROBOT byl tylko dzwiek bez obrazu....Tak jeszcze przypomnialem sobie ze niedawno bawilem sie programem speedfan do badania temperatury procka itp i zmienialem cos w ustawienieniach zegara zaawansowani beda wiedzieli o co chodzi ,moze to jest tez przyczyna???
 

kaz

New member
Może to jest przyczyna a może nie. Przyczyn wadliwie działających programów jest nieskończona ilość, postępując tak jak dotychczas
skazujesz się na ciągły dyskomfort, możesz stracić tracić kupe czasu próbując działać na własną ręke.
 

kaz

New member
W przypadku przetaktowanego procesora prawie na pewno komp działałby źle także z innymi programami.
Jaki masz procesor?
 

apollo32

New member
AMD duron procesor 1.2 Ghz 608 ramu. Moze rzeczywiscie jest to wina zasilacza bo ostatnio mi sie przegrzal i komp tez sie zresetował wiec narazie go rozkrecilem i chula bez obudowy.....
 

Samuiman

New member
Witam,

Z tego co sam wiem, jest to raczej problem zasilacza i zbyt duzego obciazenia procesora co powoduje jego zbytnie nagzanie......

:roll:
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
plazma czy lcd 37

1.2 ghz to zdecydowanie za malo jeśli nie masz jakiegoś sprzętowego akceleratora.
 

apollo32

New member
Ciekawostka...

No nie mam zadnego bo kupilem go 3 lata temu w Tesco w promocji za 999..:p Potrzebowalem dojscia do internetu i az do teraz spokojnie mi stykał....Ale nawet gdyby był za slaby do HD to czy powinien sie resetowac podczas odtwarzania??? Dodam ze karte grafiki mam zintegrowaną na płycie.......
 
Do góry