Słaba jakoś gier PS2 na LCD

Afro92

New member
Witam, mam telewizor Panasonic TX-32LE7P. Odkopałem teraz z szafy stare PS2, gdzieś w wakacje/po wakacjach jak mój komputer zacznie nie domagać planuję przenosiny na X360 lub PS3 i teraz postanowiłem sobie pograć w PS2. Podłączyłem go do tego TV, włączam Killozne i co? No i obraz to jedna wielka lipa, już chyba na starym 20 letnim Sony, który miałem kiedyś był lepszy... I teraz mam takie pytanie, czy da się coś zrobić by obraz wrócił do normy albo wyglądał ładnie? Bo teraz to jest wg. mnie porażka:(
 

pejotpe

New member
Bez reklam
1) Wrócić do CRT
2) Podłączyć dobry skaler z np. ampli
3) podłączyć PS2 do tv przewodem component zamiast composite (chyba najtańsze)
 

actchris

New member
Afro92 napisał:
Witam, mam telewizor Panasonic TX-32LE7P. Odkopałem teraz z szafy stare PS2, gdzieś w wakacje/po wakacjach jak mój komputer zacznie nie domagać planuję przenosiny na X360 lub PS3 i teraz postanowiłem sobie pograć w PS2. Podłączyłem go do tego TV, włączam Killozne i co? No i obraz to jedna wielka lipa, już chyba na starym 20 letnim Sony, który miałem kiedyś był lepszy... I teraz mam takie pytanie, czy da się coś zrobić by obraz wrócił do normy albo wyglądał ładnie? Bo teraz to jest wg. mnie porażka:(

1. Wrócić do CRT
2. Coś wypić i stwierdzić że jest OK :)
3. Kupi PS3
 

Maxavelli

New member
actchris napisał:
2. Coś wypić i stwierdzić że jest OK :)

Polecam to rozwiazanie - u mnie zawsze dziala :-D! Jest jeszcze opcja 4 - byc normalnym graczem i doceniac grywalnosc tytulu, a nie jego estetyke wizualna ;-)...
 

Afro92

New member
I co da ten component?:D Do CRT nie za bardzo bo stary TV oddałem, a teraz kupować jakiś dobry 32' to wydatek pewnie z 500 zł i dodatkowy mebel do domu, a nie potrzebny mi czwarty TV:p A może jakoś zmniejszyć rozdzielczość w tym TV?

Ps. W PS3 nie można grać w kopie zapasowe wcześniej kupionych gier:(:twisted:
 

mataman

New member
Bez reklam
lepszą jakość obrazu. Dodatkowo w niektórych grach mozna wtedy załączyc progresive scan
 

Afro92

New member
A może da coś zmienienie rozmiaru wyświetlanego w TV? Chodzi o te dodanie pasków z boku?;)

Ps. A ile by kosztował najtaniej około używany TV CRT, 32' tak by przyjemnie się grało w PS2?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Nie da się zmienić rzeczywistej rozdzielczości w LCD, czy plazmie, co najwyżej rozmiar wyświetlanego obrazu (ale efekt może Cię nie usatysfakcjonować biorąc pod uwagę natywną rozdzielczość PS2) - zależy to od możliwości telewizora (znajomy tak na swoim Samsungu ogląda TV SD, bo nienawidzi skalowania do natywnej rozdzielczości).
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Polecam kabel komponent i program do ps2 hdtvplayer, dzięki niemu gry będziesz miał z progresywnym skanowaniem i co drastycznie poprawi obraz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry