"gniazdo głośnikowe"

casanova07

New member
Witam, sytuacja ma się tak: Mam pod tynkiem puszczone kable głośnikowe pod kino domowe 5+1 i w miejscu gdzie będzie stał telewizor schodzą się wszystkie pieć przewodów. I czy jest takie gniazdo głosnikowe aż pod 5 głośników? (mam w zanadrzu tylko jedną puszke), bo widziałem tylko pojedyncze i podwójne.
Zakładając, że nie ma, to co polecacie na tą "przejściówkę" aby przewody pod tynkowe podłączyć z przewodami fabrycznymi głośników. (te "podtynkowe" są za krótkie, żeby do amplitunera dociągnąć)
Proszę o w miarę szybką odpowiedź. Pozdrawiam.
 

viallos

New member
Podciągam temat - muszę kupić aż dwa takie gniazda i jedyne jakie znalazłem to Naścienne przyłącze (gniazda) głośnikowe 5.1, 6.1 lub 7.1 Russound HTP-2 w sklepie rms.pl które kosztują 350PLN sztuka. Trochę mi szkoda wywalić 700PLN na dwa gniazdka. Ktoś widział coś tańszego?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Stałem przed identycznym problemem, ale tak zaprojektowałem regał na kino i TV, że ampli mam bardzo blisko tv, a wszystkie kable są zamaskowane za pytą, na ktorej wisi TV. Kupilem tylko 2 pojedyncze gniazda na surroundy, i jedno podwojne, za plecami ampli. Stwerdzilem, ze do centrala nie ma sensu osobne gniazdo, bo kabli i tak nie bedzie widac. Do kolumn tez nie dawalem osobnych gniazd, bo caly regał mam dość szeroki, a kolumny bedą stać dość blisko po jego bokach, wiec znow kable bedą niewidoczne. Kable kupilem dość drogie, a gniazda chyba nie są aż tak dobrej jakości co kable, więc każde dodakowe połaczenie napewno nie polepszy systemu ;) a na kazdy głosnik ilość połaczeń zwiększa się z 2 do 4.
Pozdrawiam
 

viallos

New member
Też o tym pomyślałem niestety już wtedy kable były poucinane dość krótko, zatynkowane i nie mam szans żeby je podłączyć bezpośrednio do ampli.

Jeszcze jakieś propozycje?

Jak przeglądam w necie to w stanach 7.1 można kupić za 30 dolców. Czy u nas nie ma nic w normalnej cenie?
 
Do góry