DCDi by Faroudja w odtwarzaczach HD

HSV

New member
Panasonic TH-42PA50 czy Samsung PS-42V6S??

1. DENON DVD-3910 2 x 12-bitowy przetwornik C/A wideo 216 MHz z filtrem NSV (Noise Shaped Video)

DCDi Faroudja FLI-2310 dla doskonałego odtwarzania przy progresywnym skanowaniu

2.PHILIPS DVD 963
Digital Crystal Clear via YUV progressive scan with DVDi, chroma Delay, PAL/ NTSC conversion, Super Audio Basss control CD, CD Oversampling up to 192kHz/ 24 bits, Cinema lin

3.PANASONIC DVD S97 DANE TECHNICZNE

* Odtwarzanie płyt DVD-video/ DVD-Audio 5.1/ DVD-RAM/ SVCD/ VCD/ HighMAT/ HDCD
* Odczyt plików JPEG/ MP3/ WMA/ MPEG 4
* Przetwornik wideo 216Mhz/ 11 bitów
* System podwyższonej rozdzielczości 750p/ 1125i
* Skanowanie progresywne
* Technologia DCDi Faroudja

4. SAMSUNG DVD-HD945 - Ultra płaski odtwarzacz DVD "HYPER VISION", złącze HDMI ( High Definition Multimedia Interace ) - w zestawie przejściówka na DVI, funkcja DCDi firmy Faroudja



I JESZCZE PARE INNYCH
 

MaciekP

New member
Dodaj do tego PHILIPS DVP 9000S. Ma znakomity obraz ale jest troche irytujacy wolnymi raakcjami na komendy i dlugim czytaniem plyty po wlozeniu. Kosztuje ok 1200zl
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nie dajcie się zrobić w "balona"

Wyczytałem wczoraj w jakimś miesięczniku (grudniowy numer)zajmującym się oceną filmów DVD (a na końcu sprzętu), gdzie była ocena amplitunera Philipsa DFR 9000.

To co tam ze zdziwieniem wyczytałe to to, że posiada on owszem chipy Faroudia ale... działają tylko z sygnałem NTSC.
Nie wiem czy to głupota redaktora czy rzeczywistość.
Może ktoś z Was wie ?

Odtwarzacz DVP 9000 natomiast ma i owszem Faroudię (bawiłem się nim wczoraj w MM w Krakowie (był podłączony do 37PF9830 a więc tego co mam w chacie i chciałem sprawdzić jak nastawy wpływają na obraz. Sygnał był podany po HDMI.

[1] Nie zauważyłem różnic przy włączonym DCDi i wyłączonym przy odtwarzaniu sygnału ze zwykłej DVD.

[2] Nie zauważyłem różnicy przy zmianie upscalingu na 1080i i 720p przy odtwarzaniu zwykłej DVD.

Celem moich eksperymentów było sprawdzenie który upscaler ma priorytet (ten w TV czy ten w DVD). Pytałem o to na forum jakieś 2 tygodnie temu ale nikto nie otwieczał. Więc polazłem sam do MM.
Zaczynam już wątpić w mój wzrok. Co Wy na to?

PS. Dziś w Rzeszowie w MM widziałem 37PF9830 w cenie 2 tys. niższej niż wczoraj w Krakowie (czyli za 14.999). Warto więc pojeździć trochę (lub podzwonić) jak chce się coś konkretnego kupić.

Pozdrawiam Towarzystwo.
 

MaciekP

New member
Ja mam TV LCD Samsung LE40M61B i podlaczylem Philipsa DVD DVP9000S po HDMI na kablu dobrej jakosci. Jest wyrazna roznica na korzysc po wlaczeniu upsamplingu w DVD, jednak najlepiej jest w ustawieniu srednim na 720i a nie 1080i, co wydaje sie rozsadne bo Tv ma rozdzielczosc 1360x768. Jakosc przy polaczeniu po SCARTcie spada radykalnie. Wszystko sie ociepla i rozmiekcza.
 

HSV

New member
Właśnie otrzymałem odpowiedź z serwisu Samsunga odnośnie DVD model 850 HD
"Model DVD-HD850 posiada procesor ZORIAN (VADDIS-7),
oraz układ wspomagajacy HDMI.
Sprzęt obsługuje "High-Definition video formats" - 720p, 1080i
oraz 1080p."

Więc ten Samsung jest chyba najlepszym rozwiązaniem na dobre kino domowe za 600 zł. (DVD)

Jeszcze szukam info odnośnie DVD Toshiby 350 ponieważ jest także tani, ale bardzo zachwalany przez internautów w Austrii.

a może jednak jest coś jeszcze tańszego i lepszego ?
 

janunio

New member
Bez reklam
Ar2 wyjaśnij bez masakry, że chodzi wyłącznie o to, że żadnego takiego formatu nie obsługuje, zaś po upscalingu dostajemy na ekranie 720p i 1080i. Ale nie 1080p.
Natomiast 1080p wyemituje prawie każdy komp ale co z tym zrobi ekran to już jest zagadka. Coś wyswietli albo nie.
Fachowo dałem co nie ?!
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No jeśli serwis Samsunga coś takiego napisał, to się załamać można :roll:

Zresztą tak jak w innym temacie ten koleś od Denon'a :), ciekawe skąd oni biorą takie info :), w TVN powinni zrobić ogólnonarodowy test ... :)
 

HSV

New member
Panowie dzięki za wasze odpowiedzi. Przyznaję się że jestem laikiem w pewnych tematach i Ja naprawdę uwierzyłem w to co napisali mi z Serwisu Samsunga. Oczywiście mam nawet dane tego człowieka który odpisał ale właśnie tak lansuje się mózgi ludzkie popychając nieprawdziwe informacje z "pewnego" źródła, bo przecież od przedstawiciela firmy.


Jeszcze raz dzięki !!! Dalej pomagajcie nam laikom,
zrozumieć pewne zagadnienia aby hasło "NIE DLA IDIOTÓW" nie dotyczyło także nas.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Avela testowalem

A w temacie upscalerów... dalej cisza.
Ciekawe co ten pan z Samsunga razem z tym panem z Denona (a może on był z Danone ;-) ) sądzą o tym.

Myślę, że w obowiązkach pracowniczych tych panów powinno być wpisane czytanie forów.
 

janunio

New member
Bez reklam
Muszę stanąć w obronie infolinii Samsung. A także wszystkich pracowników jakich kolwiek infolinii.
Bywa tak:
[1] dzwoni "maniak" i zadaje pytanie, bardzo zaawansowane pytanie.
[2] Zawodowy info wysyła e-maila do żródła ( po ang.)
[3] Żródło odsyła odpowiedź. Następuje kolejne tłumaczenie.
I czytamy: "DVD ma układ wspomagający HDMI".

I wszyscy w Samsung są Happy.
Myślę, że jest tak:
Konstruktor dostaje zgodę na zastosowanie w top-model chipa DCDi. Trochę mu to nie działa ale przepycha do finalnej wersji.
Ma być marketing przecież. Szczegóły owiane największą tajemnicą. Znają je dwie osoby w całej korporacji.

Jak więc pan z info ma się dobić do tej wiedzy.

Kiedyś miałem taki przypadek w strefie Hi-End AUDIO USA.
Dopiero jak rosyjscy testerzy rozbili młotkiem dwa urządzenia to dopiero wtedy koncern przyznał się, że w modułach AKM D/A A/D podcina hardwarowo parametry w dół by były dwie wersje. Tańsza i droższa. Choć więcej kosztowała ta gorsza bo trzeba było ingerować destrukcyjnie w gotową płytkę montażową.

Niech żyją rosyjscy testerzy. Świat zbaraniał.
W Moskwie zniszczyć dwa urządzenia po 1000 usd każde. Szok !!!

Sprawa z 2004 r.
 
Do góry