cała prawda o hdtv

stereoman

New member
szanowni hdtv fani
nie bardzo rozumiem, czym sie tak bardzo zachwycacie?
obraz hd doskonały,tak ,ale z odległości 2 metrów
jak w kinie usiądę w pierwszym rzędzie,to też będę mogł liczyć piegi na nosku Nicole Kidman
pytanie,czy to jest wygodne i dlaczego bilet na to miejsce jest najtańszy :)
w domu-ile osób usiądzie tak blisko odbiornika w miarę na wprost ekranu-3,4??
potrzeba oglądania szczegółowych szczegółów?to lepiej przez okno wyjrzeć albo przez dziurkę od klucza do sąsiadki :wink:
telewizory hd są bardzo drogie i mają ułomną technologię-plazmy wypalają dziury w ekranie ,a lcd świecą nawet wyłączone :D
filmy hd też do tanich nie należą i z sąsiadem się raczej nie wymienisz
reasumując-
zwolennik hdtv to zamożny egoista zasłaniający sobą cały ekran tv;
krótkowidz zasiadający w kinie w pierwszym rzędzie;
podgląda sąsiadki przez okno ew.dziurkę od klucza;
po obejrzeniu GLADIATORA nie powie co było z tym Maximusem,ale bezbłędnie wymieni ,ile drzew było w lesie na początku filmu;
ma świadomość przynależności do wąskiego kręgu ufo-hdtv-ludów,którzy podobno istnieją w realu,tylko ich nikt nie widział

dzisiaj mój crt szlag trafił i musiałem jakoś to światu oznajmić

:D
 

janunio

New member
Bez reklam
Twoja postawa to efekt rozgoryczenia po utracie bliskiego Ci CRT.

Kup za 200 eu na niemieckim e-bay jakiś full wypas CRT. Np. LOEWE.
HD się nie przejmuj. Postaraj się z tym jakoś żyć.
 

kaz

New member
ja też nie bardzo rozumiem czym się tak zachwycam,
nie bardzo rozumiem też moich znajomych którzy się zachwycają
obrazem w moim telewizorze,
a najbarziej nie rozumiem fanów HDTV na tym forum,

dobrze jednak, że pojawił się tu ktoś taki jak ty stereoman,

jestem miłośnikiem przyrody, całą młodość mieszkałem koło lasu,
dzięki tobie stereoman postanowiłem zobaczyć GLADIATORA
w HDTV z powodu drzew na początku filmu,

wreszcie zrozumiem czym się tak zachwycam

p.s.

poszukuję GLADIATORA w HDTV, proszę o kontakt na priva
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
brawo !!!
ot walić prawdę w oczy - to czyn godny Stachanowca Polski Ludowej.
Z całą pewnością lepiej kupić jest "RUBINA" / dla niewtajemniczonych - telewizor kolorowy produkcji radzieckiej/ i założyć koło od roweru na dachu.

Niepłacz kiedy odjadę , zawszę będę przy Tobie .........
tak spiewa Twój telewizor .

Ja póki co wolę ten koszmarny OBRAZ z HDTV.
Niż wypilęgnowany obraz - rodem z Socjalistycznej Ojczyzny.

Bilet jest zapewne najtańszy bo Ci z tyłu widząc jak reagują Ci siedzący z przodu nie popełniają gaf więc muszą za to dopłacić. Ci z pierwszych rzędów muszą się mieć na baczności po są ciągle pod obstrzałem wzrokowym - trzeba jakoś im zrekompensować ten stres- więc płacą mniej.

Zwolennik HDTV - to człowiek żądny krwi /jakości/ nie daję się zbyć byle czym. Znakomita jakość to jego kredo nie tylko na filmie ale i w zyciu.
A natura pokazana w HD innym okiem jest często tak realna ,ze zatyka dech w piersiach / jeśli je ktos ma/.

mój LCD - gra i trzyma się świetnie :D
więc post jest bardziej stonowany.

współczuję straty bliskiego CI TV.
pozdrawiam
 

stereoman

New member
ok
dzięki,dzięki
wybitnie poszerzyliście moją wiedzę o hdtv-fanach;
złośliwi,lubią dokopać,
gardzą biedniejszymi/skąd znacie stan mojego konta????????/
grzebią w przeszłości/mają dojścia w IPN-jak nic/
otrzaskani w historii PRL/wiadomo/
przeszli z Rubinów na hdtv-za duży przeskok
unikają niewygodnych tematów

pisałem w innym miejscu, że nie wykluczam hdtv za jakiś czas,ale gdy widzę co to z ludźmi robi,zastanowię się-chyba ,że ci lepsi są niepiśmienni-też źle

kaz,to napisz ile tych drzew faktycznie było :D
ale z tym zasłanianiem ekranu to miałem rację :twisted:
 

wozim

New member
Wkraczasz na forum osób zainteresowanych rozwojem HDTV i dyskredytuejsz inasze pasje. Rysujesz swój subiektywny obraz HDTV-fana. Pytam - po co? To fotum nie dla Ciebie.
Jesteś zadowolny? Pozostań w świecie PAL. Nikt Cię tu nie trzyma. Jeszcze przez pare lat obraz Ci nie zgaśnie. ;)
To forum pasjonatów, a nie frustratów. Jeśli idea HDTV Ci się nie podoba to pozostań w swoim świecie. Po co prowokujesz?
 

stereoman

New member
ależ wozim
nie jestem sfrustrowany, bo nie miałem jeszcze hdtv :)
jest jeden standard hd-1920x1080
oraz półstandard-1366x768
ćwierćstandard-1280x720
substandard-to co ma Janunio :D :D



skąd tu takie ponuractwo?
troche luzu albo chill out...
:wink:
 

kaz

New member
dostałem już jedną informację od kolegi z forum że posiada GLADIATORA, jak tylko zobacze to chętnie policze te drzewa na początku filmu i natychmiast ci napisze ile ich tam jest

p.s.

jak widzisz nie unikam niewygodnych według ciebie tematów

są jacy są HDTV-fani, ale nikomu tu na forum nie przyszło do głowy liczyć piegi na nosie Nicle Kidman albo liczyć drzewa w "Gladiatorze" tylko tobie.
 

Cezarh

New member
Witam,
Rzeczywistość boli :evil: póki co - HDTV jest drogie. Ale jak wiele technologi - i ta będzie kiedyś dla każdeo. Ja (i "Inni" :wink: ) nie chcemy czekać. Ktoś musi TO promować czy to się komuś podoba czy nie... a ceny i tak powoli spadają. Za 5 lat dla wielu HDTV to będzie nowość... dla mnie standard.
Jeszcze jedna ważna uwaga: HDTV to nie tylko jakości samego obrazu. Jak już wielu zauważyło - to także zmiana technik filmowania, podejścia rezysera. Na "M jak Love" w HD i tak nigdy nie zerknę... za to IMAX... paczka znajomych... odpalam bongo :lol: i zapominam gdzie tak naprawdę jestem... tam jest prawdziwa pasja... to po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy...
Pozdrawiam / Cezarh
 

janunio

New member
Bez reklam
Brawo Cezarh !!!

To doskonały opis tego co znalazłem w HD.

I jeszcze pytanie:
Dlaczego to niby mam sub-standard ?
TV jest 1920 x 1080 , STB QualiTv daje 1080i, Snazio gra 1080i zaś z kompa to nawet płynnie pójdzie 1080p (Np. większość IMAX-ów).
 
Do góry