Projektor i podlaczenie z DVD

Jussi

New member
Bez reklam
Witam. Rozpatruje kilka wersji utworzenia kina domowego (telewizor LCD no i przyszedl czas na projektor). Wiem ze jest to dobre rozwiazanie na pewno do DVD, bo zapewne na projektor obslugujacy chocby 720p nie bedzie mnie stac, ale mam w zwiazku z tym pytanie. Poniewaz wiadomo ze projektory umocowane sa przewaznie przy suficie takze odleglosc od np odtwarzacza DVD jest dosc spora (np okolo 5m jesli sie chce po scianie kabel pociagnac) -czy to nie wplywa na jakosc obrazu.. 5m to juz dosc sporo, jak to z tym jest ?
I druga sprawa z interfejsami, jesli nosilbym sie z zamiarem kupna projektora to wybiore taki z wejsciem I-DVI oczywiscie, ale jak to podlaczyc do DVD? Czy mam szukac takich odtwarzaczy z wyjsciem HDMI i wtedy przez przejciowy kabel HDMI-DVI ? Czy to byloby najlepsze rozwiazanie w celu otrzymania najlepszej jakosci?

Pozdrawiam i dziekuje za opinie
 

fitrus

New member
Wszystko oczywiście zależy od... pieniędzy. :)

Połącznie projektora z DVD oczywiście w każdym przypadku wypada najlepiej przez kable cyfrowe (DVI, HDMI) i to jest najlepsze wyjście (możesz kupic kabel, który z jednej strony jest HDMI a z drugiej DVI, bo o to też pytałeś)...ale

Kable cyfrowe są wrażliwe na zakłócenia przy dużych odległościach (to jest tak że do pewnego momentu prawie jakośc się nie zmienia aż nagle tragedia) czyli żeby tego uniknąć to wydatek na kabelek 5m - powiedzmy 300-500zl lub wiecej.

Inaczej sprawa się ma z kablem Componentowym - on tak nie traci wraz z długością w związku z czym śmiało można kupić tańszy. Pomijając fakt, że te kable są generalnie tańsze od cyfrowych.

Więc jak masz pieniadze - kup kabel cyfrowy i dobre DVD z wyjsciem cyfrowym - i to jest najlepsza opcja... ale

Nie kupuj drogiego kabla cyfrowego oszczedzając na odtwarzaczu (np. Samsung 850 czy 950) bo tak ludzie często robią... bo ten odtwarzacz (tzn tani) nawet przez najlepsze wyjscie tzn . cyfrowe 'zaświeci' gorzej niż nie jeden odtwarzasz (bez wyjscia cyfrowego) po componencie.

Więc tak jak już powiedziałem na początku - wszystko zależy ile masz pieniędzy.. :)

pozdrawiam
 

Jussi

New member
Bez reklam
Sprawa wyglada tak, ze do Polski mam zamiar wrocic moze w polowie przyszlegro roku (jesli sie wszystko ulozy bo tu nic nie jest pewne) I jesli wszystko pojdzie dobrze mam zamiar wydac na kino domowe do max 10 000 -12 000zl (amplituner, glosniki, odtwarzacz, projektor badz lcd). Wiem ze do tego czasu w cenach wiele sie zapewne zmieni, no i oczywiscie nie wiem tez czy bede w stanie faktycznie odlozyc taka kwote na ten cel, ale poki co zbieram informacje na temat roznego rodzaju opcji, zas jesli chodzi o konkrety to bede pytal przed samym wyjazdem badz kupnem.

Pozdrawiam
 
Do góry