JAK NAJLEPIEJ połączyć KOMPUTER z TV LCD ???

4

4karol

Guest
witam!
czy moze ktos mi napisac w jaki sposob polaczyc komputer i telewizor?
z komputera mam wolne wyjscia: vga, svideo (tvout) oraz dvi (zajęte pod monitor lcd)
gniazda w telewizorze: hdmi, svideo, component, euro
z gory dzieki za wypowiedz!
karol

EDIT:
oczywiscie chodzi mi o jak NAJLEPSZĄ jakosc obrazu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Fox1970

New member
Z komputera poprzez DVI i HDMI z TV. Będziesz potrzebował przejściówkę/ kabel DVI - HDMI /

Proszę nie cytować poprzednika
 
4

4karol

Guest
tak, tyle że wczesniej napisalem ze mam zajete gniazdo dvi...
i co w takiej sytuacji?
 

Fox1970

New member
W tej sytuacji /wybacz ale nie doczytałem Twojego postu - zajęte DVI/
proponuję połączyć komputer z TV za pomocą SVHS, albo zastosować inne rozwiązanie, tzn. połączyć monitor LCD z komputerem za pomocą gniazd VGA /będzie potrzebna złączka VGA-DVI/ a TV z komputerem za pomocą wyjścia DVI z karty graficznej i złącza HDMI z TV /również potrzebny będzie kabel DVI-HDMI/. Obraz na TV może być różny w zależności od modelu, o którym niestety nic nie napisałeś. Z kompem najlepiej współpracuje Samsung oraz LG , mogą być problemy z JVC oraz Sharpem. Pozdrawiam.

Proszę nie cytować poprzednika
 

Fox1970

New member
Jeśli chodzi o Sharpa to np. model LC-G5C32U ma problem na poziomie "dogadania się" z kartą graficzną ATI. Załączając np. po DVI
ATI X300 i ten TV w tym samym czasie mamy sytuację ok. ale starczy że wyłączymy TV i ponownie go uruchomimy to nasz Sharp nie zdetektuje sygnału PC. Jesteśmy zmuszeni bootować kompa i TV aby TV ponownie zdetektował sygnał PC. Pozdrawiam

http://www.highdefforum.com/archive/index.php/t-11610.html

Proszę nie cytować poprzednika
 

Martinii

Member
Wybaczcie, ze odkopie.

Potrzebowalbym kabel DVI-HDMI o dlugosci okolo 10m. Czym sie te kable roznia? Bo jak przegladam Allegro to ceny wahaja sie od 30 do ponad 800zl. Skad mam wiedziec ktory kupic? :confused:

Ewentualnie jaka jest jeszcze alternatywa? Bo niebawem planuje zakup DVD z wyjsciem HDMI...

EDIT: taki kabelek bedzie ok ?
 
Ostatnia edycja:
ale to nie jest kabel DVI-HDMI tylko SVHS (S-video) 4pin + m.jack 3,5mm - Euro i jak na moje oko zdecydowanie za drogi

Proszę nie cytować poprzednika
 

Martinii

Member
Wiem, ze nie jest to DVI-HDMI. Jak sie okazalo moj telewizor nie obsluguje polaczenia z kompem przez HDMI. Dlatego szukam alternatywy. A pozostaje chyba tylko sposob przez SVHS...
 

jasiuq1

New member
polaczenie z pcetem

Witam
Czy ktos moze mi pomoc?
Zastanawiam sie nad polaczeniem notebooka z sharpem 46xd1e w nastepujacy sposob
vga>dvi>hdmi
laptop ma tylko wyjscie vga i svideo
podlaczajac vga>vga max rozdzielczosc jaka da sie ustawic to 1360x768.
Czy podlaczajac przez przejsciowke vga/dvi i nastepnie kablem dvi/hdmi uzyskam 1080p? i jaka bedzie jakosc obrazu? w instrukcji napisano ze przy przejsciowce dvi/hdmi moze byc znieksztalcony obraz - nie bardzo rozumiem dlaczego. no i nie bardzo rozumiem polaczenie vga/dvi, vga to analog a dvi cyfrowe. Support mojego laptopa twierdzi ze moge tak podlaczyc ale nie wiadomo czy tv pozwala na taka opcje. pogubilem sie i nie wiem czy warto wydawac kase na przejscia i kable jesli nic z tego nie wyjdzie albo obraz bedzie daremny. Moze ktos juz probowal i podzieli sie doswiadczeniami.
Pozdrawiam
 

mac79

New member
Jedyne przejściówki VGA->DVI jakie widziałem jakie widziałem służą do podłączenia kabla VGA do złącza DVI, czyli (DVI-męska)->(VGA-żeńska).

Natomiast kable dostępne na allegro są DVI-męska->HDMI-męska, więc jest mały problem, co nie znaczy że nie mógłbyś wykonać sam odpowiedniej przejściówki....
 

bartusiak

New member
ja mianowicie mam podobny problem: szukam jakiejs przejsciowki z s-video lub vga do hdmi w telewizorze aby mogl on w pelni dzialac na 1080i lub 720p, gdyz jak aktualnie mam podlaczony na vga to raczej zadnego z tych trybow nie bedzie obslugiwac w pelni?
 

bartusiak

New member
a uzywajac tego w/w kabla oraz przejsciowki dvi 2 hdmi uzyskam obraz 720p czy jest jeszcze to od czegos zalezne np. karta graficzna...?
czy nie lepszym rozwiazaniem aby uzyskac obraz hd byloby na przyklad zakup xbox360 i jego tuning aby obslugiwal filmy zakodowane H.264 720p gdyz glownie o ogladanie takowych mi chodzi?
 

Martinii

Member
Sam jeszcze nie kupilem tego kabla. Kupie go najprawdopodobniej w weekend. Tylko zastanawiam sie tez jakie to bedzie polaczenie.... Wyjscie dvi jest wyjsciem cyfrowym, kabel dvi-dvi jest kablem cyfrowym, dsub to wyjscie/wejscie analogowe... Wiec?
 

bartusiak

New member
moim zdaniem choc nie jestem elektronikiem jedynie teoretykiem :-? jesli wyjscie jest analogowe vga a kabel dalszy jest tylko przejsciowka(adaptor) do gniazdka cyfrowego to raczej nie konwertuje on obrazu a jedynie pozwala wyswietlac analogowy sygnal, idac dalej wydaje mi sie ze sygnal hd musi byc nadawany i odbierany cyfrowo wiec jesli z jeden strony jest nadawany(z komputera) analogowo to HD to juz nie bedzie. w tej sytuacji potrzebny bylby transkoder/konwerter sygnalu analog/hdtv. buszujac po internecie znalazlem cos takiego:
http://www.ramelectronics.net/html/PC-TV_GHV-1000.html

ja jednak dalej rozpatruje opcje xbox360 + hd-hdvd + zmiana softu na pirat aby obsluzyl H.264

czekam na wszelki sugestie/pomoc
 

Martinii

Member
Ostatnia edycja:
Do góry