ATI Radeon X 600 PRO - HDTV

wyciu

New member
Troszke danych technicznych :

typ złącza PCI-Express x16
producent chipsetu ATI
model chipsetu Radeon X600 (4-potoki)
wielkośc pamięci 256 MB
typ zastosowanej pamięci DDR (128bit)
taktowanie rdzenia 400 MHz
taktowanie pamięci 600 MHz
RAMDAC 400 MHz (podwójny)
rodzaj wyjść/wejść wyjście video [tv-out]
wyjście Video HDTV
wyjście DVI
wyjście D-Sub
wejście video

typ chłodzenia wentylator

wersja produktu BOX
obsługiwane standardy OpenGL 1.4
DirectX 9

zaawansowane technologie VideoShader
SmoothVision 2.0
Trueform 2.0
SmartShader 2.0
Hyper Z III
FullStream
DualHead Display

oprogramowanie Abit SiluroDVD, Ulead VideoStudio
dodatkowe wyposażenie przejściówka DVI -> D-sub

Radeon X600 to nowa seria kart graficznych przystosowanych do montowania w złączach PCI Express x16. Nowy Radeon X600 Pro oparty jest na procesorze graficznym dysponującym czterema potokami renderującymi, z silnikiem graficznym SmartShader 2.0, oraz technologią SmoothVision 2.1. Oznacza to, że pod względem oferowanych możliwości jest bezpośrednim następcą dotychczasowych kart Radeon 9600XT, 9600Pro i 9600, a podstawowa różnica to obsługa nowego złącza graficznego PCI Express.

PCI Express jest standardem złącza wejścia/wyjścia następnej generacji, zaprojektowanym w celu spełnienia nowych wymagań dla przepustowości w przyszłych platformach. Dzięki jednokierunkowej przepustowości złącza do 4 GB/s i dwukierunkowej do 8 GB/s, PCI Express umożliwia zwiększenie pasma i skalowalności, stwarzając nowe możliwości dla aplikacji trójwymiarowych.

Karty GV-RX60 obsługują zarówno DirectX 9.0 jak i OpenGL zapewniając najwyższą jakość i niezapomniane wrażenia z obecnych i przyszłych gier. Wbudowana obsługa DVI pozwala użytkownikom otrzymać optymalną jakość obrazu na cyfrowych monitorach poprzez bezpośrednie wyjście cyfrowe, a wbudowany koder TV realizuje funkcję wyjścia telewizyjnego (TV-out), co zwiększa możliwości podłączania do urządzeń zewnętrznych. Karty z tej rodziny zapewniają najlepszą wydajność dla najbardziej wymagających aplikacji.

Zastosowane technologie :
SmartShader™ 2.0 - wspiera DirectX®9.0 i umożliwia odwzorowywanie bardziej skomplikowanych brył oraz lepsze efekty oświetlenia,
gładka grafika bez rozmyć dzięki SmoothVision™ 2.1
technologia Truform™ 2.0, dzięki której wygląd postaci i przedmiotów jest zdecydowanie bardziej regularny i bardziej naturalny
wsparcie dla wyświetlania na dwóch monitorach, lub kombinacji monitorów CRT, LCD i tv (Dual display) dzięki HydraVision™
zintegrowane wyjście tv z rozdzielczością 1024 x 768 pikseli
zintegrowany transmiter czystego obrazu cyfrowego zgodnego z DVI
 

kaz

New member
Jedna uwaga - czy wyjście Component spełnia rolę karty wideo tzn. wyświetla pełny obraz wideo na telewizorze czy tylko skanuje obraz monitora?
 

palacz

New member
Wyciu!
Posiadałem tą karte i sprawowała się całkiem dobrze, czasami miewałem z nią drobne problemy, ale obecnie przesiadłem się na GEFORCE 6600 i teraz jestem bardzo zadowolony
Jeslli chcesz pogadać o szczegółach to prosze na priva
Palacz
pawlach@aster.pl
 
Do góry