Niekodowany HD1 w ukraińskim pakiecie Poverhnost

arsenal

Moderator
VIP
PIONIEER 506 WYPALANIE

Pniżej podaję linka:
http://www.satkurier.pl/?hdtv/&kat=203&id=28659
To pewnie Cyfra+ przyspieszy wprowadzenie HDTV i rozpocznie nadawanie w tym formacie za jakieś 10 lat :)
Wiadomo przecież, że Ukraina to kraj niezwykle bogaty i zaawansowany technologicznie. Nie to co Polska. Szczytem techniki jest Byczy napis stereo pod logiem stacji. :x
 

darek53

New member
telewizor lcd lub plazma 10-12 tys

myślę ze szczytem techniki i dobrodziejstwem jest przekaz DolbyDigital w co 50tym filmie nadawanym przez TVN
może mój 5cio letni synek doczeka się HDTV w TVP
 

dvd-r

New member
darek53 napisał:
myślę ze szczytem techniki i dobrodziejstwem jest przekaz DolbyDigital w co 50tym filmie nadawanym przez TVN
może mój 5cio letni synek doczeka się HDTV w TVP

szybciej doczekamy się znaczków, że twój proboszcz proponuje wyłączenie TV bo film jest nieetyczny

Artur
 

tuptus55

New member
Myślę, że tak źle nie będzie. W końcu TVP kupiła w październiku sprzęt do produkcji HDTV za parę baniek $. Po cichu liczę, że nauczą się z tego korzystać do mistrzostw świata w piłce nożnej i zaczną nadawać z satelity w miejscu Polonii 1, a może w DVB-T.
 

dvd-r

New member
tuptus55 napisał:
Myślę, że tak źle nie będzie. W końcu TVP kupiła w październiku sprzęt do produkcji HDTV za parę baniek $. Po cichu liczę, że nauczą się z tego korzystać do mistrzostw świata w piłce nożnej i zaczną nadawać z satelity w miejscu Polonii 1, a może w DVB-T.

Mistrzu!

Już o tym pisałem. To, że kupili kamery HD nie oznacza, że zaczną tak nadawać. Takie kamery służą do tego aby materiał źródłowy był jak najlepszy. TVN też nagrywa serial Kryminalni kamerą HDTV ale nadają to normalnie, nawet nie 16:9 tylko z paskami. Za to obraz jest lepszy niż z filmów kręconych normalnymi kamerami SD.

Co do TVP, porównaj ich jakość obrazu czy to z Cyfy+ czy z Polsatu Cyfrowego czy z naziemnej DVB-T do obrazu np. TVNu czy Polsatu.
Urządzenia, które przekazują obraz bardzo pogarszają jego jakość. Jeśli oni od wielu lat tego nie widzą to co dopiero mówić o HDTV. Dlaczego ich obraz np. z programu "Załóż się" jest tak tragicznej jakości w stosunku do "Tańca z gwiazdami"? Nagrywają to podobnymi kamerami. Obraz przez nie nagrywany na pewno jest wysokiej jakości i nie ma nic wspólnego z tym g.. który ja widzę na TV.

Artur
 
Do góry