DIY - Interkonekt srebrny

MohSETH

New member
Witam serdecznie

Postanowiłem stworzyć swoje własne dziecko. Chciałbym zacząć od czegoś małego np. IC do mojego PianoCrafta:)

Zależy mi na tym by był on srebrny. Potrzebuję 1m srebrnego kabla, ale nie wiem gdzie takie znaleźć. O ile cynę ze srebrem mam. Wiem też gdzie kupić CINCHe Nakamichi, ale za cholerę nie mogę znaleźć srebrnego kabla... Możecie mi pomóc?

Pozdrawiam
 

Horhe Ortega

New member
MohSETH napisał:
Witam serdecznie

Postanowiłem stworzyć swoje własne dziecko. Chciałbym zacząć od czegoś małego np. IC do mojego PianoCrafta:)

Zależy mi na tym by był on srebrny. Potrzebuję 1m srebrnego kabla, ale nie wiem gdzie takie znaleźć. O ile cynę ze srebrem mam. Wiem też gdzie kupić CINCHe Nakamichi, ale za cholerę nie mogę znaleźć srebrnego kabla... Możecie mi pomóc?

Pozdrawiam
Drut ciągną jubilerzy .Wtyczki też wtedy ze srebrnymi stykami aby jubiler to złączył srebro do srebra.Eichmann Silver Bullet np.Ale ogólnie wykonać coś takiego to nie takie hop-siup bo wiadomo-drut i wtyczki interkonektu nie czynią.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
porwi matce łancuszek i przeciagni od do ..

juz widze twoja mine po całych meczarniach z tym kablem jak nawet delikatnej roznicy nie uslyszysz ..

ale ze sie lubie bawic w samoróbstwo kabli to proponuje cos lepszego niz allegromiczi .. zeby to jakos wygladało najlepiej dobrac wtyczki do grubosci kabla bo puzniej zaczynaja sie schody jak zamaskowac pozostajaca dziure..
i prosze nie lutuj bo to zmniejsza jakosc połaczenia a zawartosc srebra w "srebrnej cynie" to ok. 4% chetnie bym zobaczyl jakies zdjecia po całej sprawie jak to wyglada itp powodzenia :)
 

MohSETH

New member
Mam 70g łańcuch ze srebra i mówicie, że złotnik mi go przerobi? Jeśli nie lutować to co zrobić?

Też myślałem, że nie usłyszę różnicy na PianoCrafcie, ale wymieniając kabel dołączony do zestawu na IC LaGrande usłyszałem więcej basu, ale był on rozlazły... co sprawiło, że PC stracił na analityczności... Nie było nic słychać prócz okropnego basu...

Jak się przemęczę to podzielę się z Wami wrażeniami, ale musicie mnie wspierać;)

Pozdro
 

MohSETH

New member
Szukałem gotowego IC srebrnego, ale ceny mają zabójcze i liczę na to, że jak sam się za to wezmę to będzie taniej...

Pozdro

Gdzie kupić ten silver bullet?
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
@MohSETH


Jeżeli już tak to planujesz....

To nie cyna ze srebrem a złotniczy lut srebrny (takie małe kwadraciki srebra).
Do tego boraks (rozcięczony w wodzie).
I palnik złotniczy z butlą (gaz butan).
No i oczywiście mała penseta.


Wtedy ten Twój pomysł ze srebrnym rdzeniem będzie miał sens :)

Nie licz również na to, że lutownicą spoisz srebrny (lity) drut z wtykami RCA (prędziej je potopisz) :???:


Co do drutu ze srebra to nie powinno z tym być problemu.
Każdy porządny złotnik który zajmuje się srebrem z pewnościa ma takie druty srebra na stanie.

Pytanie jaka próba srebra (zanieczyszczenie) zda egzamin ???
Pytanie jaki przekrój ???


Co z ew. ekranem i izolacją ???
Myślałeś już o tym ???

I z tego co się orientuję to Nakamichi nie produkuje srebrnych wtyków RCA :confused:


Pozdro.


ps. w tym przypadku cyna z dodatkiem srebra i NIE srebrne wtyki, będą wąskim gardłem całego przedsięwzięcia :???:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Tylko jedno "ale" - nie wiem dlaczego, ale jak znajomi elektronicy słyszą "kabel kierunkowy" to zaczynają się ostro rechotać :-D
 

gadi

New member
IC kierunkowy swą nazwę bierze ze sposobu podłączenia ekranu. Zwykle podłącza się wtykiem do którego został podlutowany ekran.
 

MohSETH

New member
Co z basem w tym argenteusie? Szybki, mocny i kontrolowany?

Co do lutowania to może zrobiłby to rzeczywiście jakiś złotnik bo widzę, że to nie takie proste.
 

a4tech

New member
Jest to proste o ile masz materiały i sprzęt ;)
Mały płomień palnika, żeby lutu Ci nie zdmuchiwało, trochę cierpliwości i dobre oko (ew. lupa).

Miałem 9 lat jak takie rzeczy robiłem :p Poważnie :D
 

Horhe Ortega

New member
Jest to proste o ile masz materiały i sprzęt
no...z wtyczkami za 130$ to ja dodałbym jeszcze -trochę doświadczenia w zabawach ze srebrem.Poprawiłem tamten link tyle że teraz rysuneczek opisuje inną trochę wtyczkę.Najlepiej samemu pogooglować.Te wtyczki (w/g instrukcji) nawet zalecają dopasować do gniazd za pomocą suszarki.
 

MohSETH

New member
Powiedzcie mi z czego zrobić ekranowanie? Takie nie najgorsze;) Może teflon?

Co do wtyków RCA to mogę użyć pokryte złotem? Czy muszą być całe srebrne? Może posrebrzane?
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
złocone wtyki...? Złoto chętnie i często kładzione na bazę z niklu to lipa-poprostu.Niestety tylko ładnie wygląda.Z teflonu to raczej rurka izolatora:rolleyes: .Ekranowanie konieczne(zakłócenia RF,EMI) np. plecionka taka siatka jak w koncentryku którą zastosowano w tym "Argenteneum" z linku kolegi.
 
Ostatnia edycja:

MohSETH

New member
Wasze rady są nieocenione:) Powiedzcie mi jeszcze jakiej grubości zamówić drut srebrny? Wiem, że srebro lepiej przewodzi od miedzi... Czy 1mm będzie już w porządku czy szukać 1,5 mm?

Jakie są jeszcze Cinche - nie na niklu? Te Silver Bullet są świetne, ale za drogie;(

Znajdę jeszcze drucik i zabieram się za tworzenie;) Zrobię z 5sztuk i wyślę Wam byście mi coś o nich napisali OK?:)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
rozumiem zabawe w tworzenie i sama przyjemnosc robienia tego kabla ....ale jak to sie ma do wejsc w yamce po co srebrzone jak itak podlaczysz do złoconego czincza ktory jest polaczony miedzianym kablem :)

az mi przyszła ochota na jakies diy szkoda ze juz wszystkie kable mam :)
 

MohSETH

New member
Może masz rację. Zamówiłem już lut z czystego srebra... Wtyki RCA to będą Nakamichi złocone... Muszę poczekać aż przyjdą bo nie wiem jakiej grubości rurkę kupić i plecionkę by to ładnie wyglądało a nie jak jakieś obklojeno taśmą izolacyjną...
 

Horhe Ortega

New member
Pisałem wcześniej ale nie wskoczyło ??? Chodzi mi o to że jak zależy Ci na "ulepszeniu" basu to srebro akurat wcale nie najlepsze.W ogóle mogliśmy zacząć od tego co Chciałbyś osiągnąć w brzmieniu? Bo jak np. basu nie poprawisz a góra się jeszcze wyostrzy to chyba nie o to chodzi w tym Piano.
 

MohSETH

New member
No właśnie... Chciałbym mocniejszy, ale zarazem dobrze kontrolowany bas. Dobrze by było wyciszyć górę, ale tylko minimalnie... Srebro tego nie załatwi?

Pozdrawiam
 
Do góry