DIY - Interkonekt srebrny

Horhe Ortega

New member
No właśnie, chyba raczej nie.Prędzej coś odwrotnego.Bas może i będzie zwarty,czysty ale i np. szczuplejszy zarazem,zdominowany przez górę.Twoim celom sprzyja: - Jak najczystrza miedź(7-8N),miedź powlekana,ew. srebrzona miedź powlekana(nie mylić z miedzią posrebrzaną). -jako izolator:miękka pianka teflonowa,TPR lub poprostu twardy teflon.
 

MohSETH

New member
Tylko powiedz mi gdzie mogę kupić tak czystą miedź? Wystarczył by metr na 2 x 50cm

Masz coś wspólnego z Fernando Orthego'em?


-------------------------------------------

Ceny tak czystej miedzi są zabójcze.
Zostanę przy srebrze;)

Powiedzcie mi bo nigdzie nie mogę znaleźć srebrnych nitek by zrobić skrętkę do IC. Czy może wystarczy giętki drut fi 1mm zamiast skrętki?
 
Ostatnia edycja:

MohSETH

New member
Co powiecie na ten kabel do IC? REAL CABLE BM-250T Jest tam miedź i powłoka ze srebra.

Lut będzie srebrny jubilerski, a nie cyna ze srebrem, i wtyki RCA Neutriki do togo podwójna izolacja i plecionka teflonowa. Co wy na takie zestawienie?

Powiedzcie mi w wypadu tego Real Cable to żyła ma 2.5 mm to jak mam ją przylutować do RCA? Całe 2,5 mm "zalać" srebrem czt wystarczy po 3 nitki i one przeniosą dźwięk dalej?

A czy kable na łącza + i - inaczej się lutuje? Jak zrobić masę?

Kurcze możecie mi podesłać jakieś DIY IC for dummies?:)
 

MohSETH

New member
No właśnie myślałem o piosenkarzu:) Ma świetne single... Powiedz mi a gdyby tak zrobić IC coś ala Lagrande, ale dorzucić srebrny drut 0,8 mm w rurce teflonowej?

Pozdro

Widzę, że tylko Ty pozostałeś na placu boju;)

Niestety na wtyki wybrałem Neutriki... Także reszta odpada... Może kiedyś...
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
MohSETH napisał:
No właśnie myślałem o piosenkarzu:) Ma świetne single... Powiedz mi a gdyby tak zrobić IC coś ala Lagrande, ale dorzucić srebrny drut 0,8 mm w rurce teflonowej?

Pozdro

Widzę, że tylko Ty pozostałeś na placu boju;)

Niestety na wtyki wybrałem Neutriki... Także reszta odpada... Może kiedyś...
... La Grange? - Ten Klotz co Ktoś sprz. na allegro za ok 40-50PLN ? Te Neutriki za kpl/25PLN ? Sprawdź w jakimś sklepie AUDIO czy skojarzą kabel w/g Twoich preferencji i wtedy posłuchaj .Tylko nie Pisz jak Zrobisz ten IC Sam , że Osiągnąłeś właśnie to o co Ci chodziło.8)
 

MohSETH

New member
Horhe nalazłem miedziany kabel czystości 6N... Wyższego mi się nie udało... Myślę, że będę zadowolony... Do tak czystej miedzi dorzucę nitkę srebra 4N i wcisnę w teflon... No i lutowanie srebrem. Myślę, że osiągnę lepszy efekt od zachwalanych LaGrande'ów na Allegro.

Oczywiście miedź i srebro pójdą osobnymi rurkami z teflonu. Jak myślicie czy jako izolacja wystarczy teflon? i potem na to plecionkę nylonową? Czy jeszcze jakiś izolator dołączyć?

Pozdrawiam
 
Do góry