Saturn Katowice -otwarcie- co było/jest

TOmeKK

New member
W Wawie w MM i Saturnach Sharp 45 za 19 990, u was też słyszałem, a inne ciekawe rzeczy?

Kto wie dokładnie kiedy EWorld w Jankach i co zrobi MM/S.


Pozdr. :D
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Jaki odbiornik satelitarny Cyfra+ z HDMI?

W ramach moich peregrynacji po Polsce wstąpiłem dziś do C.H. Silesia w Katowicach bo w piątek w dzienniku widziałem jak tam ludzi polycyja z tarczami goniła.
Wrażenie: Ludzi.... full house i jeszcze trochę.
Towar - taki sam jak wszędzie.

A propos 45 GD1 - stał, a jakże, za 19 900 pln.
Ale ludziom to tam wodę z mózgów potrafią robić.
Na GD1 leciała kablówka w tak kaszaniastej postaci, że
w żadnym sklepie nie widziałem. W dodatku ten GD1 stoi tuż przy przejściu więc pikseloza powala przechodniów
i ludzie tylko wykrzywiają twarzew grymasie.

Nieopodal - ładnie wyeksponowany w głębi stoiska (tak, że nie da się oglądać bliżej niż z 2 m - stoi LG 32" LZ50 i...
leci na nim piękne dremko po komponencie.
Ludziska szczeny pospuszczane mają i tam tłumnie przed nim stoją.

A przed GD1 - żywej duszy.

Z ciekawostek: DVD Philips 9000S (bardzo dobre adiofilskie recenzje) jest tam po 1.280 pln ( a więc po tyle co w internetowych sklepach).

Są też wysokie modele Denona oraz komplecik HK 790.

Kolejki do kasy były na jakąś godzinę stania.

Pozdrawiam,
 

mkmkmk

New member
Czy ktoś z zacnych miłośnikow HD pasiada Sharpa 45GD 1. Jakie wrażenia z odbioru cyfry + sat.Podjąłem decyzję o kupnie,Proszę o uwagi użytkowników.
 

SFX

New member
2 pytania: H.264 i Philips 37PF5320

Jesli tylko dopisze prezentacja i podejme po niej wlasciwa decyzje, to nie omieszkam sie pod koniec tygodnia wypowiedziec na temat posiadanego GD1.

cya
 

janunio

New member
Bez reklam
SONY CZY PIONIEER 50CALI

Bież bez wachania.
To jest końcówka serii i dlatego ceny są tak niskie.
KIedyś kosztował chyba 35 000 pln.
Przypomnę, że nowy 46" Samsung ale 1366 x 768 linii kosztuje 22 999 pln. Full HD Sharpa jest rewelacyjne. Powinieneś zobaczyć go w akcji na pełnym sygnale HD. Np. Saturn Arkadia a W-wie.
768 linii to bardzo złe rozwiązanie bo wszystko musi być skalowane czy w dół czy w górę.
A skalowanie to zawsze destrukcja.
 

TOmeKK

New member
@ mkmkmk

Napisałeś w innym poście o jeszcze bardziej atrakcyjnej cenie.
Proszę o info czy to na pewno, czy gdybanie.

Czy ma na to wpływ nowy EW w Jankach.

Pozdr.
 

mkmkmk

New member
W związku ze słabą sprzedażą sharpa gd1 można się targować i to mocno .we wszystkich sieciach.Obraz poza HD np. cyfra + z sat nie do przyjecia pixele i słaby czas rekcji powoduję że osoby zainteresowane kupnem decyduj.a się np. na Pionieera.Sharp 45 gd1 jest super do HD ,DVD natomiast słabo odbiór TV sat.Można utargować 15%.Pozdrawiam i zmieniam zdanie jeśli chodzi o Sharpa.Duży monitor LCD 45 cali mimo swietnej rozdzielczości przy obecnej jakości nadawania odbior TV nie do przyjęcia.Miałem możliwość testowania w domu.Wybieram Pionieera 506 XDE mimo miłości do LCD
 

janunio

New member
Bez reklam
Oto na naszych oczach została przprowadzony dowód wprost potwierdzony "testami" w domu na to, że topowy Hi-Endowy ekran jest gorszy od plazmowego badziewia.

To forum jest poświęcone HIGH DEFINITION.

Nie dajmy się zwariować !

Jeszcze raz: W Saturnie Arkadia stoją obok siebie GD1 i 50" Panas.

NIESTETY jest na nich sygnał HD.
 

mkmkmk

New member
Janunio masz racje jeśli chodzi o HD.Ale technologia dużych LCD jest na tyle nie doskonała że rozdzielczośc to niestety nie wszystko.Jeśli przez najblisze dwa trzy lata mam ogladać TV sat i sie wkurzać na pixele to wole nie.Inaczej sprawa wygląda w małych LCD np.32 cale.Plazma rzeczywiście niweluje słaby sygnał nadawania a ja więcej oglądam cyfrę+ sat.
 

janunio

New member
Bez reklam
Porada jest taka :
oglądając DVD czy C+ SAT na LCD zmniejszamy bardzo ostrość
To nie są sygnały wystarczająco dobre dla takiego GD1.
Ale taki TV kupujemy na 5 - 10 lat.
Mamy już dziś pewność, że WC FIFA 2006 wygeneruje kilkanaście stacji zdolnych technicznie do nadawania w HD. To za 6 miesięcy.
Do końca roku będzie wiele HD playerów a fimów już chyba ponad 200 szt. Cena dzisiejsza na GD1 jest bardzo okazyjna.
ITD ITD ...

Zresztą do cholery, jak w 1982 pierwszy CD player ( 800 usd co stanowiło ok. 30 miesięcznych pensji inżyniera ) to było w Europie 6 ( słownie sześć ) tytułów na CD. I słuchałem tych 6-ciu płyt przez pół roku. Nie żąłuję.
 

ela

New member
No niestety wszystko zależy od tzw. papierków których jedni maja więcej a innni mniej, i to jest jedyny bodziec w zakupie czegokolwiek wcześniej niż by sie wydawało, że to jeszcze nie czas na dany zakup, a należy także spojrzeć na to przez pryzmat tego, że życie mija nieuchronnie i tak jak mój znajomy twierdzi , że trzeba kupować komputer dzisiaj bo jutro to nie ważne czy on będzie ok, czy nie , ważne , żebyśmy żyli jak najdłużej .
 

mkmkmk

New member
Harman Kardon ampli&glosniki

Janunio bardzo cenie twoja wiedze i wrażliwośc odbioru ale za dwa trzy lata dzisiejsze rozmowy o jakości beda nie aktualne .
Tak jak dzisiaj potrzymy na stere modele plazm lub lcd tak tak bedziemy patrzeć na jakość sharpa.Ciekawy jestem na czym oglądasz DZISIAJ TV.Pozdrawiam
 
Do góry