czym i jak odtwarzać HD na kompie

rentgen

New member
Witam !!

Mam problem z odtwarzaniem większości filmów na kompie. mam procesor Sempron 2600+ lekko podkręcony i 512 MB ramu. Karte graficzną Radeon 9800 Pro. I na większości filmów są zaciącia dość powazne. Chciałbym się dowiedzieć jaki player jest najlepszy do odtwarzania filmów .ts, mpg i avi (najlepiej jakby miał możliwośc odtw. napisów) i jak powinna być konfiguracja kodeków i jakie. Próbowałem już dużo zestawień ale nie jestem w pełni zadowolony z płynności. Czyżbym miał za słaby komputer ??

Pozdrawiam Rentgen
 

korkodyl

New member
Osprzęt kinowy - rozdzielczości itp.

U mnie bylo pieknie - chodzily wszystkie formaty
Potem zaczelem "mieszac" z kodekami i co?
I duuupa!
Teraz wszystko zacina piekielnie :(
Moze ktos zapoda jakie sprawdzone kodeki trzeba zainstalowac?
 

braavoo

New member
Do odbioru HDTV polecam bardzo fajny programik FantasyDVD.
Jesli chodzi o kodeki to najlepsze do HDMI wg moich testow to kodeki z WinDVD seria 6 no i oczywiscie najnowszy PowerDVD.
Koniecznie włączyć należy akcelerację sprzętową.
 

rentgen

New member
Nie chce nic mówićale niestety nie pomogliście mi wiele. Jak już mówiłem próbowałem większość kodeków i nie mam ich wgranych wszystkich na raz. Chciałem żebyście mi napisali jakie macie konfiguracje tych kodeków i czym odtwarzacie.


RtG
 

Jussi

New member
Bez reklam
Rentgen - krotka pilka z mojej strony. Mam laptopa Celerona 1,5M 512MB RAM i zintegrowana karte na chipsecie Intela 910 i ku mojemu jakze wielkiemu zdziwieniu wszystko chodzi przyzwoicie (nawet 1080p - mozecie nie wierzyc :p ) Moja rada dla Ciebie:

-Zrob ponowna instalke Windowsa
-Zainstaluj najnowsze stery do grafy i oczywiscie directx
-Zainstaluj K-lite codecs
-Sprobuj odtworzyc film na VLC

Nie ma bata zeby Ci sie cokolwiek cielo. Ja korzystam z VLC i uwazam ze to bardzo dobry programik. Uruchamialem HD w Subedicie i WMP i sie cielo, na nim zas wszystko chodzi elegancko. U Ciebie przy takiej konfiguracji MUSI byc OK bo znajomy ma procka 800Mhz i karte Radeona 9550 i u niego jest OK.
 
Do góry