Gwarancja międzynarodowa

TOmeKK

New member
Lokalni przedstawiciele się bronią przez tzw 'szarym' importem. Ale skoro jesteśmy w Unii, to chyba się coś zmieniło.

Problemem jest to czy importer jest prywatną firmą, czy przedstawicielstwem/oddziałem firmy matki. Kiedyś dzwiniłem do Philipsa i powiedziano mi, że gwarancje są honorowane - 12 miesięcy, ale jak się kupi tutaj, to 24 miesiące.

Jedno jest pewne, kupując sony mozna dopłacić i wydłużyć gwarancję do 3 lat, a to już coś, za jakieś 2-3 stówy.

Czy ktoś zna się na tym, czy gwarancje i jakie z Unii lub innych krajów działają?

Pozdr.
 

patefkrak

New member
Ja wlasnie znalazlem plazme Samsunga S5H w dobrej cenie za zachodnia granica. Zapytalem w centrali Samsunga w Polsce i powiedzieli mi, ze jak na miedzynarodowej gwarancji jest wymieniona Polska to sprzet bedzie serwisowany w Polsce.

Gosciu w niemieckim sklepie internetowym potwierdzil mi, ze na gwarancji jest nasz piekny kraj-raj POLSKA. Czyli wynika z tego, ze wszystko jest OK.

Teraz pozostaje tylko zamowic i jakos na plecach dotaskac te 42 cale :) - a ok. 2000 zl zostannie w kieszeni.

Jest nad czym pomyslec.
 

machu

New member
Kiedy się zdecudujesz na kupno za granicą radzę zawsze sprawdzic polskie serwisy danej firmy i upewnic się czy uznają gwarancję. Kiedy byłem na kupnie plazmy i rozważałem import, sprawdziłem Panasonica i Pioneera.
Panasonic: Uznaje gwarancje na sprzęt kupiony w całej Europie.
Pioneer: Uznają tylko sprzęt kupiony w Polsce, który został sprowadzony przez oficjalnego dystrybutora: firmę DSV.

Taki był stan pod koniec ubigłego roku.
 
Do góry