Radeonik 9550~9800:)

hacktheworld

New member
Re: Jaki tv kupić za 10000-12000?

Witam, widzę że ogromne grono entuzjastów HD posiada karty graficzne nVidii, mam Radka 9550 podrasowanego na 9800 i muszę powiedzieć że w kompletnie niczym nie jest gorszy od GeForce'a.Faktem jest że brakuje mu kilku zaimpelementowanych instrukcji, ale jest na tyle "plastyczny" że można w niego wrzucić dosłownie wszystko, choć oryginalne ster. producenta pozostawiają wiele do życzenia. Wystarczy Radek z dużą ilością pamięci graf.(najlepiej 256) , minimum 512 MB RAM'u, do tego procek od 1,5 Ghz i filmy śmigają aż miło:)Zużycie procesora w WMP przi 1080i-60-70%, wyższe rozdzielczości już niestety 100%, ale z niewielką ilością uruchomionych programów chodzi całkiem płynnie.
 

tuptus55

New member
No to wyrazy uznania jak udało ci się zejść do 70% dla filmów WMV w trybie 1080i i procesorze 1,5GHz. Do tej pory wydawało mi się, że to jest nie mozliwe. Być może dlatego ludzie wybierają nVidie bo sprzętowo wspiera WMV (z filtrem nVidia Pure Video). No to jesteś ekspertem jak Radka ustawić aby obciążenie prcesora dla trybu 1080i było poniżej 100% dla procesora wolniejszego niż 2GHz.
Potwierdzasz tylko, że ODPOWIEDNIE sterowniki są kluczem do sukcesu przy HDTV na blaszaku.
 

pmcomp

New member
Dlatego własnie blaszaki i innej maści pudełka plastikowe z wbudowanym telewizorem nadają się znakomicie na maszyny do pisania i kalkulatory :D .

Jeden malutki scalaczek Sigmy radzi sobie z materiałem HD znakomicie. Bez zająknięć, przerw, windy itp.

Buffalo, Snazio, KISS600 czyli playery drugiej generacji.

PS. I nie muszę ciągle patrzeć, czy obciążenie procka to 70% czy już może 100% i gasnica będzie potrzebna :p .

Pozdrawiam
 

wyciu

New member
Wtrące się do tematu,mam radka X 300 na PCI Xpres 16,a zużycie procka jak odpale jeden film 1080i mam 25-32 %,jak odpale 2 filmy HD w jednym czasie i DVD na telewizor to mam do 95 % na procesorze.Korzystam zawsze z oficialnych sterowników + ATI Tray Tools Clocks http://downloads.guru3d.com/download.php?det=733 a co do procka to mam 3,2 P4 HT i 1 Gb. ram DDR 2 w trybie Dual Chanel
 

tuptus55

New member
wyciu napisał:
...a co do procka to mam 3,2 P4 HT i 1 Gb. ram DDR 2 w trybie Dual Chanel
No właśnie dwa razy szybszy zegar i do tego jeszcze HT, że o DDR2 DC nie wspomnę, a PCI-X też jest szybsze niż AGP.
@Pmcomp: tak to prawda ale dla niektórych osób to właśnie jest frajda aby blaszaka zmusić do pracy jako odtwarzacz dvd lub zrobić z niego tuner DVB-S albo jedno i drugie. Bo napewno nie cena. Jesli policzyć koszt komputera (Proc >2GHz, nVidia lub dobry Radeon, obudowa w kształcie sprzętu audio, bezszelestny zasilacz, wodne chłodzenie) to całość jest droższa od Kiss DP600 plus tuner DVB-S, a nawet od ReelBox PVR1100
 

hacktheworld

New member
LCD 32" do 7000 PLN

Generalnie wystarczy znienić bios karty graficznej, procesor w obiu przypadkach jest taki sam, więc nie powinno być z tym problemu, w 9550 ma jedynie obcięte (właśnie poprzez bios producenta) możliwości. Ważne żeby zmienić bios na taki który jest zgodny sprzetowo, w moim przypadku był to HIS Excalibur 9550 - HIS Excalibur 9800 i także 256 ramu na pokładzie. Co do sterków to nie jestem zwolennikiem niepodrasowanych sterowników producenta-maja naprawde małe możliwości, już o tych od ATI nie wspominajac. Używam Spirit Driver ver. 2.0 - karta kręci się niesamowicie - jeśli nie chcesz ingerować w bios tak także możesz zbliżyć ją do 9800 z tym że bedzie to zgodne tak na 80%.
 

wyciu

New member
a czy ten sterownik który ty używasz rozkręci mi jeszcze bardziej X 300 i co moge zrobić ze swoją kartą żeby podnieść jej wydajność,no i podaj link do sterownika.
 

hacktheworld

New member
Tak, jestem prawie pewien że znacząco podniesie wydajność Twojej karty, żeby je zainstalować konieczna jest wcześniejsza instalka strerków najlepiej ATI, kartę kręcisz dowolnym programem, choć polecałbym Riva Tuner. Lecz na samym podkręceniu sprawa się nie kończy - Riva Tuner umożliwia wprowadzenie istotnych zmian, najlepiej pozaznaczaj to co uważasz za stosowne,zobacz jak to wygląda w praktyce i jeśli efekt jest niewystarczający kombinuj dalej, w tym wypadku do wszystkiego trzeba dojść metodą prób i błędów. Co do namiarów Spirit driver'ów - wszystkie linki w necie w zasadzie były błędne, ja swoje zassałem z sieci p2p i taki sposób polecam.
 
Do góry