Kablem HDMI nie jest wysyłany dźwięk na TV

Gremted

New member
Witam, w moim laptopie jest wyjście HDMI i postanowiłem je spożytkować. Mianowicie zakupiłem markowy kabel 3m FullHD 1080p i od razu nadmieniam że nie jest to jakaś podróbka... Kablem idzie piękny i wyrazisty obraz jednak nie dźwięk. Próbowałem samym kablem Audio ale muszę zmienić tryb w telewizorze z HDMI1 na RGB IN. I na kanale RGB dźwięk jest. Nie można połączyć jednocześnie dwóch kanałów w tym telewizorze. Może trzeba coś ustawić na kompie aby dźwięk był wysyłany??

Pozdrawiam,
Rafał
 

wtykacz

New member
jesli masz system Vista, to...

W komputerze, Panel Sterowania... Dzwiek... Odtwarzanie, nalezy wybrac wyjscie HDMI/cyfrowe (prawym klamiszem myszy i z menu wybrac nalezy "ustaw jako urzadzenie domyslne"
Pojawi sie "zielona ikona ptaszka" na tym urzadzeniu ;)

Pewnie teraz masz ustawione jako urzadzenie domyslne przy odtwarzaniu dzwieku ... Głosniki komputera

Albo jeszcze prosciej...
kliknij prawyn klawiszem myszy na ikonke glosniczka znajdujacego sie w zasobniku systemowym pasku zadan (na dolnej belce menu start.. po prawej stronie tam gdzie masz pokazany czas i date), potem z menu wybierasz "Urzadzenie do odtwarzania", pojawi sie okno "Dzwiek" i na karcie "Odtwarzanie " nalezy wybrac wyjscie HDMI/cyfrowe (prawym klamiszem myszy i z menu wybrac nalezy "ustaw jako urzadzenie domyslne"

Ponownie uruchomic program/player z filmem

03716c5021f24085.png

 
Ostatnia edycja:

dinar

New member
Zmiana koloru forum.

Jak zmienić na jasny kolor cały ekran,bo teraz mam czarne,nie mogę znależć opcji,a miałem przedtem.
 

wtykacz

New member
W Windows XP mozesz zrobic to samo, bo jak sie okazuje jest to w tym samym miejscu co w Windows VISTA. Jedynie moze troche inaczej sie to nazywac.
Pez paniki, zalecam sprobowac bo jest to podstawa obslugi komputera.
 

sspiritt

New member
Wie ktoś może, czy da się jednocześnie przekierować dźwięk na wyjście HDMI oraz zwykłe wyjście słuchawkowe (win Vista). Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.
 

AdrJano

New member
Witam. Ja mam inny problem, połączone ze sobą kablem HDMI są karta graficzna GeForce 7900GS i TV LCD Samsung LE40a551. Oczywiście w karcie graficznej jest przejściówka DVI-HDMI. Mój problem polega na tym, że na TV widzę obraz z komputera, lecz nie ma dźwięku, a myślałem, że będzie dźwięk, czy to wina mojej karty graficznej że nie przesyła dźwięku? WIEC CO MAM ZROBIC?
Windows XP posiadam.
Dodam, że do grafiki posiadam jeszcze kabel HDTV z wejściami VIDEO, S-VIDEO, Y Pb Pr, ale to chyba kabel też tylko do obrazu?
 
Ostatnia edycja:

Mike_D

New member
AdrJano, to normalne że karta graf. bez HDMI nie wysyła dźwięku.. o ile nie masz w niej WEJŚCIA spdif, to nic nie zdziałasz bez podłączenia dźwięku osobnym kablem.
 

nowmat

New member
a ja mam take pytanie czy takim kablem

w,w,w.euro.com.pl/akcesoria-rtv/kable/arkas-ehh-50.bhtml

jak podłącze telewizor Sharp Aquos LC-32DH77E z komputerem to czy będe miał dziwięk tak jak bym
podłączył tym kablem

w,w,w.allegro.pl/item593956874_techlink_hdmi_hdmi_1_3_full_hd_wires_3m_690203.html

usuncie przecinki z www bo niemam jescze 5 postów;)
 
Ostatnia edycja:

Saracen

New member
Witam

Mam podobny problem z ustawieniem dźwięku. Kiedyś udało mi się tak zrobić, że po podłączeniu przez HDMI laptopa pod TV/aplituner obraz automatycznie się przełączał na TV, a dźwięk z "Głośników" na "Cyfrowe urządzenie wyjściowe (HDMI). Po odłączeniu kabla HDMI wszystko wracało do poprzedniego stanu - dźwięk na głośnikach, a obraz na ekranie laptopa. Po reinstalacji systemu nie mogę tego już ustawić. Może ktoś wie jak to osiągnąć?
 

Wigash

New member
jesli masz system Vista, to...

W komputerze, Panel Sterowania... Dzwiek... Odtwarzanie, nalezy wybrac wyjscie HDMI/cyfrowe (prawym klamiszem myszy i z menu wybrac nalezy "ustaw jako urzadzenie domyslne"
Pojawi sie "zielona ikona ptaszka" na tym urzadzeniu ;)

Pewnie teraz masz ustawione jako urzadzenie domyslne przy odtwarzaniu dzwieku ... Głosniki komputera

Albo jeszcze prosciej...
kliknij prawyn klawiszem myszy na ikonke glosniczka znajdujacego sie w zasobniku systemowym pasku zadan (na dolnej belce menu start.. po prawej stronie tam gdzie masz pokazany czas i date), potem z menu wybierasz "Urzadzenie do odtwarzania", pojawi sie okno "Dzwiek" i na karcie "Odtwarzanie " nalezy wybrac wyjscie HDMI/cyfrowe (prawym klamiszem myszy i z menu wybrac nalezy "ustaw jako urzadzenie domyslne"

Ponownie uruchomic program/player z filmem

03716c5021f24085.png

Dzięki wielkie!! ;P
Zmieniałem to ustawienie kilka razy i dziwiłem się po co ono jest bo dźwięk cały czas szedł z lapka. No ale o restarcie WMP nie pomyślałem :D
Powinien sie jakis dymek pojawić, że zmiany zostaną zastosowane po restarcie aplikacji/kompa
Jeszcze to muszę dziś sprawdzić bo to lapek rodziców, ale wydaje mi się, że to będzie to, dlatego z góry dziękuję!:eek:k:
 
Do góry