Przyszedł list od PREMIERE HD

janunio

New member
Bez reklam
thank you very much for your e-mail and your interest in PREMIERE HD. First of all I apologize for the delayed answer.

However, due to licensing restrictions we are not allowed to broadcast outside of Germany and Austria. For this reason a receiver rented or bought from Premiere may not be installed in any other than the above-mentioned countries. We appreciate your understanding.

The movies broadcasted on PREMIERE HD FILM will be available in original widescreen format, dolby digital 5.1 and will mostly have an original language option.

If you have any further questions, don´t hesitate to get in touch with us.

Best regards,

Robert Wägemann
Premiere HDTV Team


Czyli w Berlinie to co ?
Będą sprawdzać miejsce zamieszkania i passport ?
Rawa do emisji tylko na Niemcy i Austrię.
Wersje w językach oryginalnych.
Po drugie: znowu w grę wchodzi słynny TRANSPONDER 102 !!!
Footprint do Łodzi i koniec.
Czasza 150 cm w Warszawie !
Olsztyn ok. 300 cm.
 

pmcomp

New member
I ja mam uwierzyć, że u Helmutów będzie bez ich ukochanego dubbingu?
Nie ma jak Eddie Murphy "szprecha" :D .

Co do subskrybcji tylko na terenie CH-A-D to było i jest łatwe do przejścia.

Pozyjemy, zobaczymy.

Dobrze, że w DD5.1 i 16:9. Czy dobrze pamietam, że ma być w H.264?

Mam parasolkę 150 cm :D :D :D .

Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nagrywarka LG RN 7900MH i co jeszcze z HDMI w podobnej cenie

hiehie może i będą paszport sprawdzać, a tak na poważnie to w Belinie powiedzieli, że bez problemu można bedzie po wykupieniu w polsce oglądać, czego oficjalnie nie mogą powiedzieć. Aby zakupić pakiet trzeba mieć niemieckie konto bankowe no i w sumie to tyle.
 

wyciu

New member
JVC 42 B50. Brać??

odnośmie Premiere to czy oferta którą znalazłeś tyczy się pakietu Premere (standart ) czy pakietu Premiere HD,a pytam bo to są 2 inne pakiety i oferty ?
 

tuptus55

New member
To jest pakiet na Premiere standardowy i zaznaczyłem, że tuner nie jest HDTV. Problem dotyczył jak zostać abonentem Premiere HD mieszkając w Polsce. W sposób przeze mnie podany stajemy się abonentem "zwykłego" Premiere i do niego dokupujemy, już ze strony Premiere jako ich abonent, Premiere HD za 12 EUR na miesiąc.
 

machu

New member
jJVC 32S60 kolory?

Po drugie: znowu w grę wchodzi słynny TRANSPONDER 102 !!!
Footprint do Łodzi i koniec.
Czasza 150 cm w Warszawie !
Olsztyn ok. 300 cm.

Jestem absolutnym laikiem w tej dziedzinie, ale sprawdziłem transponder 102: Satellite: ASTRA 1H 19.2º East Frequency: 12441 Mhz.

Według tej strony http://markets.ses-astra.com/market/polska/receiving/footprints/index.shtml
Astra 1h swoim zasięgiem pokrywa całą Polskę.

Czy ktoś mi może wytłumaczyc dlaczego Transponder 102 kończy zasięg na Łodzi?

Właśnie wyczytałem na SatKurier.pl

Z transpondera 75 satelity Astra 1H - 19,2E z częstotliwości 11.915H nadawane są testowo 3 kanały HDTV niemieckiej platformy Premiere w standardzie DVB-S2.

Nic nierozumiem o co chodzi z transponderami (tu piszą a Transponderze 75)....chcę tylko wiedziec czy będę to mógł odbierac w Krakowie! (po wykupieniu abonamentu oczywiście)
 

janunio

New member
Bez reklam
Wytłumaczenie:

Nadawca "X" wykupuje prawa do emisji filmu ( tanio ) do nadawania na mały obszar EUROPU np. na wyspy Brytyjskie. Trzeba więc uniemożliwić rozsiew na pozostałą część Europy.
SES Astra jet na to przygotowany i stosująć przesłony nadaje tylko na wybranu rejon. Tak aby w Polsce sygnał był raczej nie widoczny. Taka jest rola transponedra nr. 102.
Na szcęście nie ma takich ograniczeń transponder Prosieben i inne niemieckie. A jest ich od dziś aż 6 kanałów w HD.
Problem to odbiorniki w DVB 2S. I karty akcesyjne.
 

machu

New member
Dzięki janunio, teraz rozumiem. Planowałem wykupienie (przez znajomego w Niemczech) rocznego abonamentu Premiere (oczywiście z HD)... wygląda jednak na to że będę musiał się powstrzymac do czasu kiedy upewnie się że będzie to można odbierac w Krakowie (dzwoniłem do dwóch firm - jedna to właściciel satkuriera.pl, ale one nie miały pojęcia o transponderze 102!!!!)
 

janunio

New member
Bez reklam
Pomyliłem nadawców i transpondery. Sorry.
PREMIERE HD z tr. 75 i pokrycie całej polski, zaś Pro7 i SAT-1 z tr. 102.
Ale i tak trzeba czekać na DVB 2S.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Temat postu: w końcu kupiłem TV LCD :)

Czyli panowie "wiemy o co chodzi" jesli taki szary czlowieczek z lodzi jak ja (obecnie w UK) chcialby sobie w Polsce obejrzec HDTV to jedyna szansa jest zakupienie (z tego co widze nielegalnie) tunera premiere i antenki pewnie z minimum 100cm tak? Nie mam zbytniego doswiadczenia w sprawach satelitarnych stad moje laikowate pytanie. Moge np dla zatarcia sladow przed wyjazdem z UK do Polski zamowic sobie sprzet aby przybyl do Uk i pozniej pojechac z nim do Polski i tam go zainstalowac tak? Czy moja wersja rozumowania zgadza sie z prawda?

Pozdrawiam
 

machu

New member
Myślę że nie jest tak źle z tą 'nielegalnością'. Jeżeli wykupisz sobie abonament na rok czy dwa nikt nie będzie robił ci problemów bo nadawca nie musi się martwic o wyciągnięcie od ciebie opłaty. Ja znalazłem ofertę tunera z rocznym abonamentem tutaj: klik
Tunery powinny byc dostępne w grudniu.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jussi nie doczytałeś dokładnie, nie potrzeba talerza "setki" do Premiere, taki tależ potrzebny do innych kanałów.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Z ta setka to tak walnalem zeby bylo mniej niz 130 :) A tak powaznie mowiac, to jaka czasza w Lodzi mi wystarczy. Mam ta z wizji jeszcze, to jest chyba 60, to moze byc? czy lepiej dla lepszego odbioru zakupic wieksza jakby co ?

(a apropo innych kanalow to bedzie mi chodzilo glownie o kanaly hdtv , z tego co widze na stronie z humaxem i pakietem premiere z tego linku powyzej to sa 3 kanaly hd czy dobrze rozumiem? i te trzy wlasnie bde mogl odbierac u siebie?)

Pozdrawiam
 
Do góry