Rozdzielczość TV analog a LCD

LCD TV Toshiba 37WL56P

Witam wszystkich.
Od miesiąca intensywnie czytam tematy na forum i jeden swój problem nie znalazłem odpowiedzi.
Oto moje pytanie:
- jak się ma rozdzielczość programów analogowych TV do rozdzielczości matryc w LCD, chodzi mi o jakość programu TV na poszczególnych matrycach. Czy program TV będzie lepszy na 1366x768, czy na 1920x1080. Jestem zainteresowany zakupem LCD FullHD, lecz obawiam się czy sygnał TV będzie słabej jakości po przeskalowaniu go do FullHD.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

bankroot

New member
pełny PAL to rozdzielczość 720x576.

To jak to zostanie przeskalowane na "natywną" rozdzielczość panela LCD czy plazmy w dużej mierze zależy od algorytmu scalera i jego jakości (ewidentnie potrzebna tu jest wiedza praktyczna kolegów ze sklepu).
Moim skromnym zdaniem: jeśli weżmiemy pod uwage dwa ekrany tej samej firmy (zastosowanie tego samego scalera), to nie będzie tu znaczącej różnicy (na obu będzie kiepsko)
 
Dzięki bankroot.
Myślałem, że otrzymam więcej odpowiedzi. Albo Bankroot wyczerpał temat, albo nie ma odpowiednich fachowców do udzielenia informacji.
Jeszcze raz proszę o odpowiedź. Chcę kupić Benq 37" Full HD.
 

sewan

New member
PLAZMY 50 CALI - Którą wybrać z Pioneer-Panasonic-Philips?

Jakiej odpowiedzi sie spodziewasz?

Żebyś się nie martwił, bo obraz będzie świetny?

Nie będzie.

Upscalling to jedynie mniejsze lub większe przybliżenie. Bardzo ważna jest tu jakość układów skalujących, więc tym bardziej nie liczyłbym na to, że w jakimś tanim, nie znanym modelu będzie lepiej, niż w modelu uznanej marki.

Matryca FullHD nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli masz zamiar sie bawić w HD, to oczywiście kup HD, jeśli nie, to nie ma wiekszego znaczenia, jaką matrycę kupisz.
 

pmcomp

New member
dodam jeszcze, że ważna jest też jakość algorytmów. Moim zdaniem ważniejsza. Stosunkowo wydajną kostkę można zaaplikować do wszystkiego (patrz stosunkowo tanie odtwarzacze DVD). Tajemnic tkwi w sposobie upscalingu i ew. innych precesów np. deinterlacing (to łatwe) czy konwersji.

Mam scaler Cinemateqa i jestem zadowolony, już to nie raz pisałem. Ale paradoksalnie przynosi on tym lepsze efekty im. lepszy jest sygnał na wejściu. Między DVD przed i po różnica jest kolosalna.

Pozdrawiam
 
Do góry