słuchawki do kina domowego i hi-fi

JaCkyLL

New member
Witam,

Mam kolejne zapytanie do uzytkownikow tego forum. Jestem szczesliwym posiadaczem HK AVR 235 i mysle o zakupie fajnych słuchawek do tego ampli. Wiem ze mozna zapiąć do niego słuchawki ktore przetworzą dzwieg w niby 5.1 -chyba sie nie mylę ?? :)
Moze ktos z forumowiczów ma doswiadczenie i chcialby poradzic jakies rozsadne rozwiazanie. Patrzylem troche w necie, wiem ze takie rzeczy robi creative, sony, philips, Sennheiser .... Nie wiem na czym sie bardziej zastanowic. Licze na pomoc. Z gory dziekuję i pozdrowionka.

Jacek
 

c1

New member
Prosze o pomoc w wyborze TV LCD

Witam, jestem uzytkownikiem takiego zestawu:
Sony MDR-DS8000. Efekt odsluchowy jest tu jednak bardzo indywidualnym odczuciem. Odwzorowanie 5.1/6.1 na "2 glosnikach" nie jest prosty - stad rozne sztuczki w nich zastosowane. Ogolnie do sporadycznego ogladania badz sluchania nadaja sie znakomicie.

Ale co wazne - tego typu sluchawki maja sens tylko w sytuacji, kiedy chcemy nie przeszkadzac innym w czasie ogladania, zarowno do kina domowego (wideo, hd), audio (sacd, dvd-audio) jaki do PC.

Sluchawki w zakresie swojej klasie sa dosyc drogie - ale np. Sony robi rozne modele. np. [http://www.jp.sonystyle.com/Qnavi/Detail/MDR-DS3000.html lub http://www.jp.sonystyle.com/Qnavi/Main/av_000009_list1.html]

c1
 

Alien1982

New member
Witam

Rowniez posluchuje sluchawek 5.1 wiem ze trudno takie dostac interesuje mnie cos w przedziale cenowym do 1000zl max 1300. Jestem ciekawy czy cos sie zmienilo w tym temacie

pozdrawiam
 

XmageR

New member
Słuchawek 5.1 nie warto.
Głośniki 5.1 a Słuchawki 5.1 to zupełnie co innego.Dźwięk na głośniki jest specjalnie masterowany, Co nie będzie za dobrze brzmieć na słuchawkach 5.1.Prawdziwy dźwięk przestrzenny w słuchawkach daje nam tylko dźwięk binauralny i dolby headphone's.

Posiadam i baardzo polecam Shure SRH 840.
 

fejk

New member
Słuchawki 5.1 to jedna wielka szmira, wymyślona i sprzedawana jako chwyt marketingowy. Nie ma co się pakować w takie modele. Poza tym Ci bardziej znani producenci nie posiadają takich modeli w ogóle w swojej ofercie. Do kina domowego bardzo dobre będą słuchawki z duża scena, i przestrzenią. Na twoim miejscu radziłbym zainteresować się słuchawkami firmy Sennheiser. Modelami od HD555 wzwyż. Alien1982, bierz najlepiej coś pokroju AKG K701 do tego jakiś solidny wzmacniacz. Będzie znacznie lepiej od jakichkolwiek dedykowanych słuchawek 5.1 ;)
 

reszek6

New member
Posiadam i baardzo polecam Shure SRH 840.

zdecydowanie nie polecam do zwykłego, domowego odsłuchu. To typowe studyjne monitory, które spełniają nieco inną role niż zwykłe słuchawki. Bardzo mocno rozdzielają ścieżki przez to charakteryzują się olbrzymią detalicznością ale małą melodyjnością. Przy tym mają małą i krótką podstawę basu.

Jeśli lubisz brzmienia w stylu sennheisera to sprawdź audio-technicę ath700 lub ath900. Na pewno nadadzą się do kina domowego - oba modele oferują naturalne basowe wielowarstwowe brzmienia.
 

pkomp

New member
5.1 na słuchawkach to średnia sprawa a by takowy uzyskac musisz je podłączyc albo pod komputer z wyjściem 5.1 albo pod ampli za pomoca specjalnej przystawki
Ze stereo(a takie sa wyjścia na słuchawki w ampli i wzmakach) nic nie uzyskasz

reszek6 o czym piszesz?jakie rozdzielanie ścieżek?monitory studyjne to monitory studyjne a nie słuchawki to po pierwsze...po drugie nikomu nie udało sie uzyskac jakiegos "rozdzielania ścieżek"....zamiast shure polecam znacznie lepsze Beyerdynamic - Shure to mikrofony - w słuchawkach to cienias na maksa...co najwyżej robia te mikruski dla muzyków na scenę
 

reszek6

New member
5.1 na słuchawkach to średnia sprawa a by takowy uzyskac musisz je podłączyc albo pod komputer z wyjściem 5.1 albo pod ampli za pomoca specjalnej przystawki
Ze stereo(a takie sa wyjścia na słuchawki w ampli i wzmakach) nic nie uzyskasz

reszek6 o czym piszesz?jakie rozdzielanie ścieżek?monitory studyjne to monitory studyjne a nie słuchawki to po pierwsze...po drugie nikomu nie udało sie uzyskac jakiegos "rozdzielania ścieżek"....zamiast shure polecam znacznie lepsze Beyerdynamic - Shure to mikrofony - w słuchawkach to cienias na maksa...co najwyżej robia te mikruski dla muzyków na scenę


mówie o tym, że te słuchawki to idealny wybór dla realizatora dźwięku. i taki też był zamiar shure'a przy produkcji tych słuchawek.

PS znam kilku realizatorów dźwięku, którzy mają bardzo odmienne zdanie od Twojego, co do tego, jak cienkie są Shury.
 

pkomp

New member
znasz beyerdynamic DT150?klasyka.....zdanie można miec różne bo i każdy ma różny słuch - co jednemu sie podoba innemu niekoniecznie
 

XmageR

New member
zdecydowanie nie polecam do zwykłego, domowego odsłuchu. To typowe studyjne monitory, które spełniają nieco inną role niż zwykłe słuchawki. Bardzo mocno rozdzielają ścieżki przez to charakteryzują się olbrzymią detalicznością ale małą melodyjnością. Przy tym mają małą i krótką podstawę basu.


Miałeś ty w ogóle te słuchawki na uszach ? Bo po tym poście wnioskuje ,że nie.

Do muzyki są super, bass miodzio taki jakiego szukałem a nie takie pierdnięcie... w internecie jest obszerna recenzja jak grają , szczegółowy nacisk jest na sony X1050 ale także porównanie z ipodem.

BTW. Od tego jak słuchawki będą grały załeży pod co je podepniesz bo nie wszystko ze sobą dobrze zgra :)
 

reszek6

New member
Miałeś ty w ogóle te słuchawki na uszach ? Bo po tym poście wnioskuje ,że nie.

bass miodzio taki jakiego szukałem


co nie znaczy, że każdy szuka tego co Ty. Warto w kilku zdaniach opisać komuś kto pyta, czym słuchawki się charakteryzują. Coś poza - supcio, nie ma pier.... lub jest.
 

pkomp

New member
wiesz - najlepszy sprzet powinien grac w miarę liniowo - tyczy się to i głośników i słuchawek - od zabawy w więcej tego czy tamtego masz EQ
z początku nie podchodził mi odsłuch studyjny i studyjne słuchawki bo zawsze brakowało czegoś - ale teraz jak posłucham przewalonych sprzętów z usmiechem dyskoteki to tylko minka rzednie
 

Monkin

New member
Bez reklam
Coś się wczoraj posypało nam forum i zniknęły posty. Powiem, że w temacie słuchawek jestem trochę obcykany, gdyż przerobiłem ich w swoim życiu sporo. Obecnie od kilku lat gram muzę i oglądam filmy na pionkach se-a1000. Mają 6 m kabla, są lekkie, nie pocą się uszy. Tylko mają bardzo płaską charakterystykę. Nie każdemu może to odpowiadać. Przed kupnem zatem warto je odsłuchać. W cenie do 4 stówek uważam, iż są bezkonkurencyjne, jeśli nie jedne z najlepszych do KD i muzy. A miałem już słuchawy, które kosztowały prawie 10 razy drożej. Te pionki dają ogromną przestrzeń dźwiekową. I są bardzo detaliczne. Słychać w nich każdy niuans muzyczny, prawie tak wiernie jak w niektórych bardzo drogich studyjnych.
 
Ostatnia edycja:
S

sojer2005

Guest
Ja polecam sennheiser hd 555. Bardzo wygodne, bardzo duży komfort noszenia, można spokojnie kilka godzin nosić. Jakoś dźwięku to sprawa subiektywna ... nigdy nie miałem lepszych słuchawek.
 
Do góry