TV projekcyjny

Zorro

New member
Re: Hellas-HDTV na Hot Birdzie (komentarz)

Zgłupiałem juz calkowicie. Telewziory kineskopowe maja za duży tyłek , LCD i plasmy - za drogie. Więc teraz szukam wsród TV projekcyjnych. Czy nadają się one do kablówki ? Bo zawsze widząc ich obraz w marketach jestem pod wrażeniem. W oko wpadły mi 2 modele , obydwa Samsunga:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68518026
http://www.rtvmedia.pl/sklep,998,15969316,83288354899651,03,,pl-pln,196656,0.html

Czy ktoś miał z nimi do czynienia ? Zależy mi na dobrym obrazie - a te kolory (wg mnie) mają bajeczne. Może macie jakieś inne propozycje ? A może po prostu ekrany projekcyjne nie nadaja się do kablówki ? Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam.
 

Zorro

New member
Słyszałem , ze w projekcyjnych trzeba co jakiś czas zmieniać lampy. Zakładając , że TV u mnie chodziłby codziennie po ok.5godz. , to co jaki czas musiałbym zmieniać lampę ? I jaki jest koszt oraz czy tV potem odbiera tak samo ? Może ktoś z forumowiczów ma jakiś TV projekcyjny i może powiedzieć o jego wadach i zaletach ?

Z tego co sam widziałem to obraz na takim typie telewizorów jest naprawde ładny , więc dlaczego nie są u nas popularne ? Bo przecież ceny jak na tak duży TV są korzystne.
 

Zorro

New member
No proszę - forum lukara czasowo nieczynne , a tutaj o odpowiedx naprawdę trudno. Czyżby brak fachowców ? Czy może czyste LENISTWO ?!
 

pmcomp

New member
Warte uwagi w tej chwili i dostępne w Polsce TV projekcyjne to tylko kilka modeli:
- Samsung SP50L3HX
- Samsung SP50L7HX
- Thomson 50DLY644
- Thomson 61DLY644
- Sagem Axium HD-D45
- Sagem Axium HD-D50 (powinien być już dostepny w Polsce).

Ja mam osobiście tego pierwszego, kupionego na początku tego roku. Dzisiaj kupiłbym Thomsona albo Sagema. Mają dużo lepszą geometrię obrazu.

O INNYCH TV PROJEKCYJNYCH ZAPOMNIJ !!! Tylko te modele mają bardzo dobrą jakość obrazu i brak problemów. Wiem co piszę, TV projekcyjny jako sposób na wyświetlanie obrazu mam od 2000 roku.

I nie zamienił bym dzisiaj na żadną plazmę ani LCD. Zobaczymy co będzie za rok, dwa.

A dlaczego TV projekcyjnych nie ma w Polsce? Bo jest moda na cienkie i tanie czyli plazmy za 4.999,-.

Jakość obrazu pokazana na IFA w TV projekyjnych powalała.

Pozdrawiam
 

musti

Banned
W sklepach pojawiły się już nowe projektory Sony 3LCD BRAVIA.
Są dwie wersje 42 i 50", chodzą super, biją na łeb starsze rozwiązania CRT, LCD czy DLP, do tego super wygląd.
Widziałem na żywo - obraz wysokiej rozdzielczości powala, i ceny są przystępne ok. 8tys za 50". Szczegóły na www.sony.pl
 

Zorro

New member
brak koloru i dzwieku

Niestety pmcomp interesjua mnie tylko i wyłącznie Tv 42" !!! I tak jest to dla mnie b.dużo. Może jednak są jakieś ciekawe modele w tej kategorii wielkości obrazu ? A jak na TV projekcyjnych wygląda wyświetlanie obrazu z kablówki (bo chyba można podłączyc pod kablówke ?). Czy jakość jest dobra ? Narazie mam 15-letniego Grundiga 28" , który jakość obrazu , kolory i ostrość ma naprawdę słabe , więc może kupując tv projekcyjny nie będę tak zawiedziony ? Prosze o odpowiedź.
 

pmcomp

New member
Jeśli nie masz za duzo kasy do wydania i nie planujesz w najbliższej przyszłości bawić się z HDTV to kup dobry płaski tradycyjny CRT 32" lub 36" i ...
będziesz miał dużo lepszy obraz niz ja na projekcyjnym czy ktokolwiek na PDP czy LCD.

Jest tylko jeden problem: nie będziesz trendy :D .

Pozdrawiam
 

Zorro

New member
Re: Prosba o komentarz Philips 42PF9830/10 LCD 42" do H

Nikt nic nie wie ? Szczególnie intersują mnie opnie o Samsungu SP-42Q2H. Bo wygląda ładnie , jednak funkcji trochę mu brakuje.
 

musti

Banned
PANASONIC TX32LX52

Na stronach producentów zawsze dominuje "marketingowy bełkot" ale technologia 3LCD zwróciła moja uwagę na ostatnich targach IFA, gdzie bylo specjalne stoisko na ten temat.
W Szczecinie jest już dostępny nowy model 3LCD Sony i oglądałem go na zywo. Naprawdę robi wrażenia. Na jego tle dwukrotnie (!) droższy Samsung, który dostał nagrodę EISA wygląda na zepsuty... (chyba że taki jest egzemplarz w szczecińskim MM).
Obejrzyjcie ten nowy model KDF-E50A11 na żywo i podzielcie się wrażeniami (wkrótce ma być dostępna wersja 42").
Ja jestem zafascynowany tym produktem.
 

branek

New member
PDP-506XDE VS tel.projekcyjne

Miałem telewizor projekcyjny SAGEM AXIUM 50cali 11miesiecy!

Niestety miał on wyjscie DVI tylko do PC nie zgodne z HDCP :///

Firma Sagem nie rozwiazała tego problemu!
W MediaMarkt pokazywali filmiki z kompa W HD!
JAKOSC KOSMOS!

Ale w rzeczywistosci - sredniawo!

Na szczescie po roku ogladania zepsul sie - nienaprawialnie i oddali mi kase!

Wyszedł w tym roku (lipiec) Axium 56cali - ale juz go wycofali!

Teraz kupuje plazme Pioneera PDP506XDE - ale nie jestem w pelni przekonany - patrzac na sprzet jaki jest w Stanach! www.samsung.com - telewizory projekcyjny 67cali Z FULL HD za 15tys.zl - 2 HDMI !

Sa tam modele archiwalne z 2001r - moze za rok bedziemy miec to co oni wtedy!

Paranoja!

Pozdrawiam
 

Paolo

New member
Witam,
Gdzie w Warszawie można zobaczyć jak w praktyce odbierają telewizory projekcyjne? Jestem ograniczony wymiarem 105 cm szerokość tv i jak najbardziej płaski. Tv projekcyjny wydaje się mieć korzystny stosunek cena/jakość. LCD Samsunga lub Sony kosztuje 12 tys a taki sam rozmiar projekcja 6 tys. Z racji, że LCd wydaje się, że powtórzy spadek cenowy podobny do telefonów komórkowych nie chcę inwestować w coś co tak błyskawicznie straci wartość.
Z drugiej strony wieszając LCD czy plazmę na ścianie też jestem w wymiarze ok 25-30 cm. A sony projekcyjny 42 cale 3 LCD ma podobną głębokość.
Gdzie można w Wawie obejrzeć max dużo telewizorów projekcyjnych gdyż lcd wydają się z finansowego punktu widzenia utopieniem kasy?
 

SSDDKK

New member
witam

czy moglby ktos powiedziec mi cos na temat tych modeli:

1 Samsung SP-42Q2H

2 SAMSUNG SP 43Q5HL

3 Samsung SP-43W6HP

ktory z tych modeli jest najlepszy tzn. jakosc obrazu(zwykal antena) itp.

moze jeszcze ktos sie orietuje dlaczego model "1" jest dorzszy od "2" ??

dziekuje wszystkim ktoryz zecha mi odp. na to pytnie !!!

pozdrawiam







 

SSDDKK

New member
TOSHIBA

chcialem sie jeszcze zapytac czy jest wejscie słuchawkowe, czy mozna podlaczyc laptopa i kino domowe
dzieki i pozdrawiam
 

pmcomp

New member
branek napisał:
nie jestem w pelni przekonany - patrzac na sprzet jaki jest w Stanach! www.samsung.com - telewizory projekcyjny 67cali Z FULL HD za 15tys.zl - 2 HDMI !

Tylko przy zakupie 1 szt transport z USA kosztuje krocie (chyba, że masz tam kogoś na miejscu kto wysle ci "chińczykiem"). Poza tym należy się liczyć z cłem i VAT-em. Chociaż to zawsze można sobie odliczyć.

Tak, tak, do Europy nie chcą tego sprowadzać bo u nas królują gówniany plazmy i LCD-ki z demobilu.

Pozdrawiam
 
Do góry