JAKIEJ ŚREDNICY CZASZA DO SAT...?

funatic

New member
Pytanie do specjalistów od SAT ...

Wreszczcie będę montował harware do Qaulitv . O jakiej średnicy powinienem zastosować talerzyk, żeby nie mieć żadnych ograniczeń jakości sygnału HD nadawanego ze wszystkich najważniejszych potencjalnych nadawców. Podobno jakieś zmiany z Astrą były zapowiedziane?
Mieszkam w 3mieście.

Dzieki z góry za merytoryczne porady.

Pozdrawiam

Funatic
 

TOmeKK

New member
Najlepiej zapytać lokalnie, to nie wiedza tajemna, ale praktyka. Gałęzie drzew nawet na drodze sygnału mogą go uniemożliwić.
Im większa czasza tym lepiej. Zastanów się nad obrotnicą, to nie kosztuje drogo i daje freedom. Od stycznia musisz mieć Astrę 23,5 do Euro 1080 czyli HD1, HD2, HD5, normalnie wiekszość niemieckich kanałów jest na Astrze 19 st, a cyfra+ na Hotbirdzie.

Konwerter ( to coś naprzeciwko czaszy ) jak najlepszej jakości o tłumieniu 0,3 dB lub lepszym ( czyli o niższej wartości, ale to skala logarytmiczna, czyli 0,2 to 10 razy lepiej ).

Opisy kanałów, częstotliwości, zasięgów, etc na stronie www.lyngsat.com


Pozdr.
 

shat

New member
Daewoo DLP-3212

Czasza to dla mnie czarna magia... Jaka srednice polecacie jaki konweter. Mieszkam w wiezowcu wiec zaden problem abym zainstalowal na dachu. Moje wytyczne super jakosc+niska cena.

Pozdrawiam wszystkich na forum 8)
 

prezy

New member
Bez reklam
Na moje 60 cm da radę, ale dla bezpieczeństwa weź 80 cm i będzie git.
Pamiętaj im bardziej na zachód od W-wy tym lepiej odbierasz sygnał.
 
Po co to odświeżenie tematu sprzed 9 lat. Myślę, że kolega zdążył się już zaopatrzyć w antenę, a może nawet zdążył ją już kilka razy zmienić. ;)
 
Do góry