HD-1 na Astrze 19,2 tylko do końca grudnia 2005

dvd-r

New member
No ładnie właśnie wyczytałem na hd-1.tv, że kończą z nadawaniem za pomocą Astry 19,2 zostaje tylko Astra 23,5 czyli muszę zmienic talerz, ciekawe czy 130 cm wystarczy.

Odbiera ktoś na Śląsku coś z Astry 23,5? przy jakiej średnicy anteny?

Artur
 
A

artur

Guest
No faktycznie :(
Also to serve you better, we are broadcasting HD1 and HD2/HD5 on a brand new satellite ASTRA 1D/3A on 23.5° East. HD1 will be discontinued on ASTRA 19.2° East from December 31st 2005 onwards.

Ale przecież HD1 jest jeszcze dostępne na Hellassat 39,0 east [12606/28800H] oraz na Sirius 5,0 east [12245/27500V]. Jeżeli o mnie chodzi to z Hellassat niestety nie odbieram ale za to na Syriuszu gra super (poziom sygnału: 72/100 na QualiTV, standartowy talerz z C+, mieszkam na południu w Bielsku-Białej).

pozdrawiam!


kiki: HD2 i HD5 niestety u mnie nie chodza :( Musialbym miec chyba ze 180zm srednicy talerz a i tak nie wiem czy u mnie w Bielsku by to zlapalo
 

dvd-r

New member
Re: ktora plazme polecacie

Zamontowali mi wczoraj talerz 105 cm + obrotnica i konwerter 0,2 dB i odbieram z Astry 23,5 st. HD1 i HD5. Na stronie 1080.tv piszą, że HD5 jest zamiennie z HD2. Sygnał prawie 90% więc konkret.
Podsumowując odbieram:

z Astry 19,2:
HD1, Astra HD, Astra HD2, Canal+ HD Promo

z Hotbirda 13 st.
HD Forum

z Astry 23,5:

HD2, HD5

Na Kingofsat piszą jeszcze o jakimś Sky HD i Premiere HD ale tego nie mam.
Jak jest u innych?

Moja lokalizacja to Bytom

Pozdrawiam
Artur
 

janunio

New member
Bez reklam
DVD-r gratuluję zestawu.
Sky HD i Premiere HD są kodowane w mpeg-4 i tego nie da sie bez nowego STB lub PC DVB w wersji dla mpeg-4. W/w programy sa dodatkowo kodowane więc bez kart akcesyjnych programu też nie zobaczymy.
Jakość przekazu HD w MPEG-4 jest porównywana z satelitarną transmisją HD w MPEG-2. Transmisja HD MPEG-4 nadana jest z przepływnością 11 Mbps. Testy wykazuja, że odpowiada to jakości transmisji HD MPEG-2 nadawanej z przepływnością 18 Mbps.
To cytat opisujący testowe nadawania przez TPS (ruszają oficjalnie 18.12.2005) Dzięki nowej kompresji spada strumień o dokładnie 30%. Podawano do tej pory, że o 50%.

A co nadają na HD-2/HD-5 ?
Jaki jest footprint ( zasięg) albo podaj numer transpondera.
 
A

artur

Guest
Do Artura: Skoro mówisz, że tak ładnie odbiera Ci na nowym talerzu, to też sobie taki sprawię ;) Proszę Cie tylko powiedz mi jak to jest z tym konwerterem, czy ten standartowy z C+ będzie OK, czy lepiej kupic nowy (ty chyba tak właśnie zrobiłeś).

Z góry dzięki za odpowiedź.

pozdrawiam,
Artur
 
A

artur

Guest
Witam!

No i zamontowalem czasze 110cm i nic... tragedia, nie odbieram ani hd2/hd5 ani astry hd2. Czyli tak jak bylo na zwyklym 65-cm talezu z C+. Wprawdzie poprawil sie sygnal na pozostalych satelitach ale z nowych kanałów HDTV nici. Kolega dvd-r pisze, ze ma talez 105cm i lapie wszystko a mieszka w Bytomiu. Ja mieszkam w Bielsku-Białej (praktycznie ta sama długość geograficzna) a nie odbieram ani hd2/hd5 ani astry hd2. Moze to sprawa konwertera, ktory przepiąłem z taleza C+ - to jakis SHARP czyli chyba nie najgorszy?

Z góry wielkie dzieki za wszelka pomoc z Waszej strony.

pozdrawiam,
Artur
 

janunio

New member
Bez reklam
W Warszawie z ASTRA 1D na 90cm także dramat. Sygnał 48% ale widze tylko kilkanaście linii i do tego są zmasakrowane.
Co to będzie , co to będzie.
To jakaś głupota kupować michę 150 cm.
Piszmy do nich protestacyjne listy.
 

dvd-r

New member
To dziwne bo na tej Astrze 1D 23,5 st - na HD1 mam 2 do 3 na 4 możliwe zielone kreseczki na QualiTV
Konwerter jakiś 0,2.
Na HD5 nic konkretnego nie podają i leci w kółko to samo. Nie zauważyłem aby nadawali HD2.

Dziś przestali podawać AstraHD2 a na Astra HD biegnie napis, żeby przestawić się na inny transponder. Po przestawieniu mam Astre HD sygnał na poziomie żółtych kreseczek, ale nie przerywa. Podają Pro7HD te same reklamówki w kółko.

Wiecie coś o czymś darmowych od listopada w HD?

Artur
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Na satelitach to się nie znam za bardzo, ale dzieją się czasami dla mnie rzeczy nie pojęte czasami :D.

Ale do rzeczy, dzisiaj wstrajełem tuner Quali i ... złapałem astrę HD której przez miesiąc nie było i to w zadowalającej jakości, tzn nie sypie się tak jak ostatnio.
 

janunio

New member
Bez reklam
JVC LCD 32S60 i cyfrowe podłączenie do PCta

Za SAT Kurier:

- z tp. 102 (12.441V 27500 5/6) wyłączono testowy przekaz Astra HD Promo w MPEG-4. Jest tu obecnie nadawane ponownie promo w MPEG-2 (133/134/80),
 
Do góry