wejście Dixona a spadek cen

Fixxxer

New member
jak sądzicie czy wejście kolejnego giganta na rynek rtv agd wopłynie na spadek cen ?? Z mojego pukntu widzenia jako konsumenta byłby to zdecydowany plus jednak sama obecnośc większej konkurencji na rynku nie musi spowodować spdku cen. Przecież takie np telewizory plazmowe czy lcd które cieszą sie ostatnio ogromnym popytem mogą zdecydowanie przewyższyć własnie ten popyt nad podaża i ceny nie spadną. Jednak z drugiej strony sieci sprzedające towar bedą chciały zyskać jak najwioekszą rzesze konsumentów a zatem zjadą z cenami wszystkich artykułów.
Ciekawostką było wejście Dixona na rynek czeski i węgierski, ceny w marketach oferujących sprzet spadły o 30 % :shock: :shock: :shock: , nie wiem tylko czy na cały asortyment czy na ten którym rynek jest już mocno nasycony :roll:
 

pmcomp

New member
Czy tylko czas odświerzania się liczy? (komentarz)

O tym spadku cen to wiesz, widziałeś czy powtarzasz za prasą?

Plotki, plotki, ploteczki.

A faktem jest że właśnie w Polsce upadła sieć sprzedaży sprzętu RTV/AGD o nazwie MARS.

Wtopa jest potworna.

Ciekawe na kim dostawcy będą chcieli odbić sobie straty?

Moim zdaniem spadek cen nastapi tylko0 lokalnie w Warszawie na wybrane, promocyjne artykuły. Krew sie poleje jak 10.000 ludzi będzie chciało kupić jedną plazmę za 1,- zł i takie tam inne. W Media Markt już widać dobre promocje, na bilboardzie widziałem jakiegoś notebooka za 1.999,- zł.

Będą dwa miesiące zamieszania.

Pozdrawiam
 

Fixxxer

New member
pmcomp napisał:
O tym spadku cen to wiesz, widziałeś czy powtarzasz za prasą?

Plotki, plotki, ploteczki.

A faktem jest że właśnie w Polsce upadła sieć sprzedaży sprzętu RTV/AGD o nazwie MARS.

Wtopa jest potworna.

Ciekawe na kim dostawcy będą chcieli odbić sobie straty?

Moim zdaniem spadek cen nastapi tylko0 lokalnie w Warszawie na wybrane, promocyjne artykuły. Krew sie poleje jak 10.000 ludzi będzie chciało kupić jedną plazmę za 1,- zł i takie tam inne. W Media Markt już widać dobre promocje, na bilboardzie widziałem jakiegoś notebooka za 1.999,- zł.

Będą dwa miesiące zamieszania.

Pozdrawiam

o spadku cen w czechach i w madziarri wiem z prasy, natomiast dywaguje nt. cen u nas. Sądziśz że nawet jeśli ceny polecą lokalnie w dół to nie spowoduje to załamania rynku w całej Polsce ??? Przecież jeśli taki telewizor który kosztuje powiedzmy 5000 PLN nagle zjedzie do 3500 to opłacalne będzie nawet dla detalisty kupienie go i wysłanie do klienta za powiedzmy 4000. Nabywca płaci koszt transportu jakieś 100 PLN ale w dalszym ciągu jest do przodu 900 zł Cieszy sie i on i ten co go sprzedał bo praktycznnie za wizyte w sklepie przyciął 5 stówek Zatem czemu sądzisz że załamaniu może ulec tylko rynek lokalny??
 

pmcomp

New member
Moim zdanie ceny spadną podczas otwarcia na góra 1 - 2 tygodnie.

Między bajki włozyć że Dixons kupuje lepiej niz np. METRO AG (Media Markt i Saturn).

Ciekawym może byc tylko to, że na Polski rynek nie kupują z Polski i "polscy" przedstawiciele producentów nie mają nad tym kontroli.

Dlatego może być niezła lokalna rozpierducha i dobry towar będzie też mozna kupic lokalnie u innych.

Pozdrawiam

Cholerka, to mój 100-y post na forum, miał byc jakiś "mądrzejszy" :D
 

Fixxxer

New member
Sharp LC-32GA4E - jaki jest naprawde?

pmcomp napisał:
Moim zdanie ceny spadną podczas otwarcia na góra 1 - 2 tygodnie.

Między bajki włozyć że Dixons kupuje lepiej niz np. METRO AG (Media Markt i Saturn).

Ciekawym może byc tylko to, że na Polski rynek nie kupują z Polski i "polscy" przedstawiciele producentów nie mają nad tym kontroli.

Dlatego może być niezła lokalna rozpierducha i dobry towar będzie też mozna kupic lokalnie u innych.

Pozdrawiam

Cholerka, to mój 100-y post na forum, miał byc jakiś "mądrzejszy" :D
lepiej moze i nie kupuje ale przez obniżenie marży mozna więcej sprzedać a tym samym wygenerować większy zysk. Chociaż nie podejmuje sie polemiki jak zamrżowane towary mają markety. ak czy inaczej mam nadzieje że cokolwiek w tej kwestii sie zmieni

a btw. post był jaknajbardziej madry i rzeczowy :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pokazy w domu plazm i LCD - tylko w Polsce .

witam
z przeciekow:
Kupili sporo róznych towarów na otwarcie poza Polską./ w dużych ilościach/
W Budapeszcie na otwarcie dołożyli kilka mln dolarów.
Dixons jest firmą Handlową nie charytatywną. Przyspieszenie handlowe mają największe w Europie. Czyli inaczej mówiąc najwięcej ludzi daje im się nabierać na reklamę.

co dalej

Na Węgrzech zamknęli sklepy , a te ktory zostały zmniejszyły znacząco powierzchnię i personel.
Oczywiście zamieszanie będzie.

Jakież zamieszanie było przy MEGA AVANSIE - dziś 18 mln długów prokuratura prowadzi sledztwo/ .

Zależy również na ile ugną się dystrybutorzy w Polsce. Dixons nie bedzie miał w dystrybucji wszystkich firm i wszystkich produktow.
Nie będzie wiele znaczących firm , ktore nie pozwalają sobie na zabijanie cen.
Pracownicy przechodzą specjalne szkolenia.

Zasada prosta - nachalna reklamą ściągnąć ma otumanionego klienta.
Mają trzy grupy towarowe.
1.Do zabijania cen
2.Do wykazania sily
3.Do zarobku

Zadaniem personelu jest przekonać "omotać" tak ,aby klient w amoku wspaniałych cen i reklamy - wybrał nie ten towar po który przyszedł ,ale ten który zostanie wskazany przez sprzedawcę.
Sprzedawcy /wyjątek/ bedą dobrze opłacani za właściwą manipulację klientem.
Tam prawdy się nie dowiecie. Tam liczy się wyłącznie kasa.
Dixons - boi się tylko sprzedaży internetowej.
Tam sprzedawca nie poswięca Wam kilku godzin na testy .Przecież liczy się tylko obrót.

pozdrawiam.
 

Fixxxer

New member
kiki napisał:
witam
z przeciekow:
Kupili sporo róznych towarów na otwarcie poza Polską./ w dużych ilościach/
W Budapeszcie na otwarcie dołożyli kilka mln dolarów.
Dixons jest firmą Handlową nie charytatywną. Przyspieszenie handlowe mają największe w Europie. Czyli inaczej mówiąc najwięcej ludzi daje im się nabierać na reklamę.

co dalej

Na Węgrzech zamknęli sklepy , a te ktory zostały zmniejszyły znacząco powierzchnię i personel.
Oczywiście zamieszanie będzie.

Jakież zamieszanie było przy MEGA AVANSIE - dziś 18 mln długów prokuratura prowadzi sledztwo/ .

Zależy również na ile ugną się dystrybutorzy w Polsce. Dixons nie bedzie miał w dystrybucji wszystkich firm i wszystkich produktow.
Nie będzie wiele znaczących firm , ktore nie pozwalają sobie na zabijanie cen.
Pracownicy przechodzą specjalne szkolenia.

Zasada prosta - nachalna reklamą ściągnąć ma otumanionego klienta.
Mają trzy grupy towarowe.
1.Do zabijania cen
2.Do wykazania sily
3.Do zarobku

Zadaniem personelu jest przekonać "omotać" tak ,aby klient w amoku wspaniałych cen i reklamy - wybrał nie ten towar po który przyszedł ,ale ten który zostanie wskazany przez sprzedawcę.
Sprzedawcy /wyjątek/ bedą dobrze opłacani za właściwą manipulację klientem.
Tam prawdy się nie dowiecie. Tam liczy się wyłącznie kasa.
Dixons - boi się tylko sprzedaży internetowej.
Tam sprzedawca nie poswięca Wam kilku godzin na testy .Przecież liczy się tylko obrót.

pozdrawiam.

dzięki za cenne informacje chociaż zachowanie które przedstawiłes do złudzenia przypomina to już znane z MM :?
 

TOmeKK

New member
Firma nazywa się Electro World - jest ze Skandynawii, należy tylko do grupy w której jest Dixons i Currys pod nazwą El World jest na Węgrzech, w Czechach.

W Pradze siedzą kupcy, którzy robią zakupy centralnie na 3 kraje, tak przynajmniej próbują.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, pewne jest, że media/saturn panikuje - robi re-otwarcie w M1 w Wawie - obok Ikei będzie EW.


Pozdr.
 

pmcomp

New member
Ja zamierzam "zrobić zakupy" nie w Electro Worldzie tylko obok w Media Markt. Tam się wszyscy będą zabijać a mi życie miłe.
Ręczę, że wszystkie MM w Warszawie + oba Saturny zrobią równie dobre promocje jak EW.

Tak było w Budapeszcie.

PS. Jesli ktoś liczy na zakup czegoś atrakcyjnego za 1,- zł to mu życzę powodzenia. Mnie wystarczy za 50% niżej niż normalnie.

Pozdrawiam
 

TOmeKK

New member
Całkowicie się zgadzam.
Jakoś nie widzę sprzętu HD w promocji na otwarcie.

Zwróć uwagę tylko który MM/Sat, bo wszystkie mają kilka proc. narzuconych z centrali - nie widzą cen zakupu, potem narzuconą minimalną marżę, ale sąsiedztwo lub reklama ( np. Euro AGD ) innych może to zmienić.

Manager sklepu ma 10% udziału w firmie, tak że ceny mogą byc różne.
 

basil102

New member
Zwróć uwagę tylko który MM/Sat, bo wszystkie mają kilka proc. narzuconych z centrali - nie widzą cen zakupu, potem narzuconą minimalną marżę, ale sąsiedztwo lub reklama ( np. Euro AGD ) innych może to zmienić.

Oj, Panie TOmeKK'u, obawiam się, że jeśli chodzi o to "niewidzenie" cen zakupu i minimalne marże, to w przypadku MM i Saturna, bardzo się Pan myli. Kierownicy jak najbardziej widzą ceny zakupu a coś takiego jak marża minimalna w tych sklepach nie istnieje. Dostawcy posługują się czyms takim jak sugerowana cena sprzedaży detalicznej a takowa jest wyznacznikiem opłacalności sprzedaży danego produktu. Oczywiście po jakimś czasie ceny spadają ( marża maleje dramatycznie ), ale raczej nigdy nie spada poniżej pewnej ustalonej granicy. Dzieje się tak, jak Pan zauważył, m.in. za sprawą konkurencji która wymusza takie działania., jednakże poziom marży zrealizowanej wcześniej na danym produkcie ( zapewniam, że poziom astronomiczny ) pozwala na jej obniżenie na końcówce serii. MM/Saturn na pewno na jakimkolwiek produkcie nie straci :)))

Pozdrawiam

Rafał
 

TOmeKK

New member
Rafał/Basil

Będę się upierał przy swoim. W MM/S widać w kompie cenę zakupu, ale jest powiększona o kilka proc. dla centrali, o to mi chodzi. Podam ci poziom, w zależn. od działu 7%.

Czyli schodząc lokalnie z ceną do zera, zawsze jest jakaś rentowność.

Że marże są kosmiczne, to się zgadza.

Czy wiesz kiedy otwarcie?

Pozdr.
 

Juchy

New member
JVC S60 - jak wyłączyć nr programu?

kiedy otwarcie to wie sam Dixons, trzymaja to w tajemnicy przed konkurencja, wiadomo ze pierwszy sklep zostanei otwarty na Targówku jesienia, wiec na dniach...
 

gregowal

Member
Kilka miechów temu jeździłem wybierać kino domowe i wpadłem na pomysł, że poskładam je sobie z klocków. Odwiedziłem wszystkie MM & S. I rewelacja! W żadnym z tych sklepów DVD nie było w tej samej cenie a różniće dochodziły do 80%! Denon DVD-1710 w jednym MM kosztowało 499 i powiedziano mi, że cena jest taka dobra bo pochodzi z rozkompletowania zestawu kina. Wystawione były amplitunery 1705 ale nie chcieli ich sprzedać - pewnie były od tych rozkompletowanych. No to pojechałem dalej i znalazłem takie ceny: inny MM - 699, Saturn - 849!!!!
DVD Samsunga (745 i 945) miały różne ceny tak, że w jednym MM jeden model był tańszy niż w drugim MM ale za to drugi model odwrotnie!

No i jeszcze też taka dygresja - Denon jest minimalnie tańszy niż cena referencyjna dystrybutora. Ale jest wiele towarów, które mają cenę identico a zdarzają się i drożej!

I zgadzam się, że sklepy "nie dla idiotów" - raczej dla tych z jeszcze niższym IQ.
Jestem pewien, że w ElectroWorld będą w promocji plazmy nie HDTV, modele DVD wychodzące ze sprzedaży itp. Ale i tak wielu ludzi złapią na reklamę.
Oczywiście przejść się i zobaczyć trzeba. Może coś się uda wyhaczyć (akurat poszukuję subwoofer)

Niech żyje internet i fora takie jak to.

Aby Wam 50% zawsze strzelało.

G
 

basil102

New member
noto sie ciesze :)

TOmeKK,

Będę się upierał przy swoim. W MM/S widać w kompie cenę zakupu, ale jest powiększona o kilka proc. dla centrali, o to mi chodzi. Podam ci poziom, w zależn. od działu 7%.

Dokładnie tak !!! Zgadzam się w całej rozciągłości. Chyba mamy podobne źródło informacji :D . Jest tak, jak mówisz, z powodu olbrzymiej pazerności i łapczywości MM/Saturn ich ceny "zakupu" nie są wcale codziennymi cenami sprzedaży wielu firm, a efekt jest taki jak dokładnie mówisz - jakby nie liczyć oni zawsze zarobią !!! A marże dla wchodzących produktów są po prostu...........ałaaaaaa. A jak coś ma zabójczo niską cenę, to wcale nie dlatego, że MM/Saturn jest tak łaskawy, iż da swoim klientom niebywałą okazję, samemu nie zarabiając, tylko dostawca zrobi to poniżej lub po kosztach...i Świat się kręci, a ludziska kupują, kupują, kupują i wyrywają sobie na otwarciu coś co w ich mniemaniu jest zabójczo połacalne, podczas gdy, w malutkim sklepiku ( fachowym !!! ), to coś jest w tak "zabójczej" cenie każdego dnia i to bez konieczności utraty zdrowia :D

Kiedy otwarcie, tego nie wiem, bo pilnują się niesamowicie, ale cieszę się, że nie muszę z zawodowego obowiązku uczestniczyć w tym wątpliwym wydarzeniu.

Parafrazując slogan reklamowy MM, pozdrawiam wszystkich idiotów :D
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
do admina

Guys,
Byłem 2 tygodnie temu w Dixons w Dublinie. Specjalnie tam polazłem bo wiem, że sieć wchodzi do PL, żeby podziwiać co tam mają. I co ?... Kashankas ! Pierwsze moje skojarzenie to polski Avans. Badziewny towar (starsze modele sprzętu na które u nas nikt by nie spojrzał) i jakiś 1 (słownie: jeden) spocony salesmanik oblegany przez chcące o coś zapytać paniusie z prodiżami i suszarkami do włosów w rękach.
Hospody pomyłuj !!!!!!

Nie męczcie się w zgadywanie: Otwarcie - Targówek - przełom października i listopada.

Co do sklepów "nie dla idiotów" to pozwolę się z Wami nie zgodzić. Mam taką robotę, że jeżdżę po kraju. Przy okazji urządzam polowanko na wybrane modele sprzętu. Cen jakie "ustrzeliłem" w MM-ach (a kupowałem całe AGD do nowo wyposażanego mieszkania) nie zobaczycie w żadnym sklepie z internetowymi włącznie. I to nie na jakieś wyprzedawane modele tylko na te, które sobie upatrzyłem studiując foldery i branżowe czasopisma.

Na koniec pytanie: jaki jest właściwy do dobrego oglądania (mam strach przed pikselozą) rozmiar ekranu dla odległości patrzenia: 3-3,5m ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Z bieżacych produktów w MM większość produktów jest taniej w mniejszych sklepach.

Jeśli chodzi o odległość to zależy od sygnału i od Ciebie.
podaj źródło ?
pozdrawiam
 

braavoo

New member
Jesli chodzi o MM to wszystko faktycznie zalezy od miejsca.
ja ostatnio tez przymierxalem sie do kupna JVC 32c50.
Przewertowalem rozne strony i rozne zrodla w poszukiwaniu najtanszego. W miedzyczasie odwiedzilem dwa MM w tym samym miescie. Tego akurat dnia ceny byly wyzsze niz gdziekolwiek lacznie z tym od Kiki.
Poniewaz nie robie zakupow w pospiechu wybor i poszukiwania potrwaly jeszcze jakies 2 tygodnie. Juz prawie mialem kupic za ponad 7 tys, ale powtornie mialem okazje byc MM (totalny przypadek) i co ?? oczy mi wyszly na wierzch i szczeka opadla, az zadudnilo.
W ciagu 2 tygodni w MM wrzucili promocje na ten i inne modele i cena spadla do 6.999. Szok. Bo takiej ceny nie udalo mi sie nigdzie wynegocjowac wczesniej. Dla dobicia okazalo sie, ze nie byla to promocja na model z wystawy tylko na nowe zapakowane w kartony.
No i poleglem a oczy zbieralem po sklepie...

Pozdrawiam i zycze udanych lowow
 

RoMi

New member
Też byłem w kilku MM w W-wie. Potwierdzam JVC 32C50 kosztuje 6.999. W sklepach internetowych obecnie widnieje ta sama cena.
A propos ElectroWorld - polecam wejście na strone www.electroworld.com - a następnie wybrać czechy albo węgry - i rzucić okiem na te ich gazetki z bieżącymi promocjami. Pełno jakiegoś drugorzędnego towaru (Mitsui) - więc jestem sceptycznie nastawiony co do ich przyszłej oferty. pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
prawie tak samo - ale nie dokońca
w sklepach internetowych 6999 za 32 C 50 + tuner HDTV za 999 zł gratis /tuner w Europie kosztuje 2000 zł/
Mogę podać setki cen które są niższe w sklepach internetowych niż w MM.
Wiekszość różnic cenowych to 10 -15 %.
pozdrawiam
 
Do góry