Nowy program HDTV

wyciu

New member
PRO 7 HD

Witam,dwa dni temu obróciłem antene na pozycje 23,5 st. ASTRA 1 D i znalazłem poprzez wyszukiwanie kanałów program o nazwie : H.264 1080i.A problem jest w tym że ww. kanał nadaja w MPEG 4 H264 w technologi AVS.Na programie PROG DVB w wersji 4.56.2 odbieram tylko same Audio a zainstalowałem kodek ( http://www.free-codecs.com/download/x264_Video_Codec.htm ) do windy H 264 i nic.A moje pytanie brzmi:czy karta SS 2 jest w stanie odebrać Video w mpeg 4.

satelita Astra 1 D
tr.-12032
pol.-hor.
sr.-27500
 

yander

New member
wyciu napisał:
A moje pytanie brzmi:czy karta SS 2 jest w stanie odebrać Video w mpeg 4.

satelita Astra 1 D
tr.-12032
pol.-hor.
sr.-27500

Dzisiejsze karty DVB-S dekodują tylko MPEG-2 sprzętowo lub programowo taki bowiem jest standard kodowania cyfrowej TV.
Niedługo pojawią się pewnie karty DVB-S oparte o kodek MPEG-4 dla HDTV.
 

tuptus55

New member
Pozwolę sobie zauważyć, że np. film WMA HD to jest jedno z zastosowań kodeka H 264.
Zgadza się, żę nie ma jeszcze w cenie poniżej 500$ kart ze sprzętowym dekoderem H 264. Chyba, że weźniemy rozwiązanie nVidi czyli GF 6600 i program nVidia PureVideo. Skoro da się na tym dekodować WMA HD to i powinno się dać DVB-S. Tak myślę. W sobotę sprawdzę i napiszę.
 

wyciu

New member
no i znowu cię złapałem na błędzie to znaczy :

Pozwolę sobie zauważyć, że np. film WMA HD to jest jedno z zastosowań kodeka H 264.


Po pierwsze to nie ma formatu WMA HD tylko WMV HD .
A po drugie Maicrosoft nie używa H 264 do formatu WMV HD ,tylko kodek ze stajni Maicrosoftu,czyli własny Windows Media Video 9 VCM PRO
 

tuptus55

New member
wyciu napisał:
no i znowu cię złapałem na błędzie to znaczy :
to dlatego, że ja Tobie wytknąłem Twój w innym wątku?

tuptus55 napisał:
Pozwolę sobie zauważyć, że np. film WMA HD to jest jedno z zastosowań kodeka H 264.
wyciu napisał:
Po pierwsze to nie ma formatu WMA HD tylko WMV HD .
Masz rację. Format WMA to Windows Media Audio, a nie Wideo
wyciu napisał:
A po drugie Maicrosoft nie używa H 264 do formatu WMV HD ,tylko kodek ze stajni Maicrosoftu,czyli własny Windows Media Video 9 VCM PRO
Masz rację. Używają własnego, a nie jak pisałem H.264.
 

wyciu

New member
nie udało ci się :


przy formacie MPEG-4 H 264 końcówka AVS oznacza że użyty jest bitret powyżej 9,8 M/b i może sięgać jak standardowy MPEG 2 HD do 16-19 M/b,powiem inaczej-jest to sposób kompresji mało oszczędny i żadko używany bo mpeg 4 wymyślono by używaż dużo mniejszych bitr. niż się używa w mpeg 2
 
Do góry